صنایع دستی

9 سوغاتی محبوب تایلند

تایلند کشوری زیبا در جنوب شرقی آسیاست که دارای سوغاتی‌های بسیار زیبا و متنوعی است که می‌توانید آنها را از بازارهای مختلف این کشور تهیه کنید.

29 آذر 1399

کاروانسرای ملک زاهدان بازسازی می گردد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، منصوره ملاالهی روز 11 آذرماه 99، اعلام نمود: در این فصل از بازسازی اقداماتی از جمله آواربرداری و تسطیح محوطه، تخریب دیوارهای خشتی فرسوده ضلع شمالی و شمال غربی و دیوارچینی...

14 آذر 1399

کوشش جهت اشتغالزایی برای 1500 بانوی قزوینی در طرح مشاغل خانگی

خبرنگاران/قزوین مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: سال جاری باید 1500 متقاضی از شهرستان های مختلف تحت پوشش طرح مشاغل خانگی قرار بگیرند و رشته ها بر اساس ظرفیت هر شهرستان انتخاب گردد تا کسب وکارهای پایدار را ببینیم.

21 آبان 1399

بازدید ارزیاب ایکوموس از عرصه پیشنهادی ثبت جهانی هگمتانه

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان در این باره گفت: حسام مهدی شاخصه های پرونده ثبت جهانی ازهگمتانه تا همدان را مورد ارزیابی قرار می دهد.

14 آبان 1399

تبیین عملکرد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در شبکه استانی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در برنامه گئجه لر صداوسیمای استان به تبیین عملکرد این اداره کل در سال های اخیر پرداخت.

9 شهریور 1399

برگزاری جلسه کمیته تخصصی شورای عالی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

جلسه کمیته تخصصی شورای عالی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ریاست رضا معصومی راد رئیس دبیرخانه این شورا صبح روز دوشنبه 19 خرداد 99 برگزار گردید.

21 مرداد 1399

انتها بازسازی حمام قاجاری روستای درده فیروزکوه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فیروزکوه گفت: حمام تاریخی روستای درده با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 500میلیون ریال با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با نظارت کامل این اداره به انتها رسید.

13 تیر 1399

ثبت 5 اثر طبیعی خراسان جنوبی در فهرست میراث ملی

خراسان جنوبی 71 اثر طبیعی ثبت شده در آثار ملی کشور دارد که 5 منطقه گردشگری طبیعی این استان در سال 98 در فهرست میراث ملی به ثبت رسید.

29 خرداد 1399

آنالیز میزان خسارت احتمالی سیل به بناهای تاریخی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: تیم های ارزیابی به منظور پایش میزان خسارت احتمالی سیل به بناهای تاریخی به جنوب استان اعزام شدند.

29 اردیبهشت 1399

تشکیل ستاد ویژه برای اتباع ایرانی در کانادا، ایجاد مکانیزم جدید برای لغو ویزا در فرودگاه های کشور

معاون امور مجلس و کنسولی وزارت امور خارجه اعلام نمود: جمهوری اسلامی ایران برای حل مسائل اتباع خود در کانادا ستاد ویژه ای را تشکیل می دهد.

2 اردیبهشت 1399

شناسایی زیارتگاهی کوهستانی در منطقه دربرز خضرآباد یزد

خبرنگاران/یزد زیارتگاه سنگ روستای دربرز خضزآباد شناسایی و تمهیدات لازم به منظور حفظ این اثر گرانقدر اندیشیده شد.

27 فروردین 1399

ایجاد کیوسک های عرضه صنایع دستی در نوروز 99 در تهران

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: در بازدید رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از غرفه اداره کل استان تهران در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پیشنهادهای خوبی برای همکاری دوسویه در حمایت از صنایع دستی و گردشگری استان...

10 فروردین 1399

دولت 5 عامل برای ایجاد شرایط بهتر در کشور را جدی بگیرد، شورای عالی گردشگری چه می نماید؟

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی در پیشنهادی به رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: دولت در سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت تا به حال نتوانسته ماهیت فرابخشی امر گردشگری را درک کند، بنابراین ضرورت دارد تا برای 5 عامل، شورای عالی گردشگری را جدی بگیرد....

16 اسفند 1398

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری خلخال رونق می گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با توجه به جاذبه ها و ظرفیتهای گردشگری شهرستان خلخال کوشش می کنیم تا سرمایه گذاری در صنعت گردشگری این شهرستان را رونق و توسعه دهیم.

5 اسفند 1398

آخرین حرف های سلطانی فر درباره میراث و گردشگری

مسعود سلطانی فر درباره اینکه رئیس آینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چه کسی است، گفت: من اطلاعی ندارم و آقای رئیس جمهور در این باره تصمیم می گیرند.

4 اسفند 1398

صنایع دستی ظرفیتی برای رونق مالی، تدبیر برای ورودگردشگران خارجی

به گزارش خبرنگاران، شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح این نمایشگاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: از 450 عنوان صنعت دستی جهان 165 عنوان متعلق به جمهوری اسلامی ایران است.

28 بهمن 1398

رمز موفقیت گردشگری یزد در تحریم ها چیست؟

یزد آموزش و تبلیغات دو عنصر موثر در صنعت گردشگری است چرا که توانسته برای شهر جهانی یزد با وجود نوسانات سیاسی مختلف، تا حدودی رشد و توسعه را رقم بزند.

17 بهمن 1398

نمایش هنرهای کهن سرایان در چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان از نمایش هنرهای کهن سرایان در قالب پنج غرفه در چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی خبر داد.

3 بهمن 1398

جشنواره های گردشگری خوزستان را ملی و بین المللی برگزار می کنیم

استاندار خوزستان برپایی جشنواره محصولات تولیدی را اقدامی ارزشمند در راستای حمایت از تولیدکنندگان و معرفی محصولات به کشور دانست و گفت: کوشش میکنیم این قبیل جشنوارهها را به صورت ملی و حتی بینالمللی برگزار کنیم.

9 دی 1398

از ساری تا تبریز؛ آتشی که تاریخ را خاکستر کرد

زلزله نخستین تلنگر را به متولیان بناهای تاریخی وارد کرد، کسانی که گویا تا وقوع زلزله چند ریشتری در شب یلدای دو سال قبل آشنایی چندانی با کلمات مدیریت بحران در بناهای تاریخی نداشتند. تا مدتی بعد که نوبت به آتش سوزی در بناهای تاریخی رسید و در نهایت سیل که...

30 آذر 1398
تعداد: (43)