تاکید بر ضرورت توجه ویژه به صنعت نوپای گردشگری در استان گلستان

به گزارش مجله نیلوفری، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، تاکید بر ضرورت توجه ویژه به صنعت نوپای گردشگری در استان گلستان صورت پذیرفت.

تاکید بر ضرورت توجه ویژه به صنعت نوپای گردشگری در استان گلستان

مریم آق آتابای، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبد کاووس اظهار کرد: با توجه به اینکه سال 1401 به نام فراوری، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده شعار هفته گردشگری سال جاری نیز در هیمن راستا و تحت عنوان رویش اندیشه های نو در گردشگری ایران نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه گردشگری به عنوان یک صنعت نوپا احتیاجمند توجه ویژه است، اضافه کرد: احیای گردشگری باید با رویکردهای جامعه محلی، محیط زیست و انعطاف پذیری در فعالیت های گردشگری، حفاظت از محیط زیست، حفظ آداب و رسوم و سنن و غیره در استان گلستان مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس با بیان اینکه سال جاری هفته گردشگری از پنجم مهر شروع شده و بدلیل تقارن با شهادت امام رضا (ع) گردشگری مذهبی در دستور کار ما نهاده شد، اعلام کرد: شهرهای شرق استان گلستان در راستا سفر زائران مشهد مقدس قرار گرفته است لذا ایجاد زیرساخت های مناسب براساس مناسبت های مذهبی از جمله برنامه های ما در گنبد کاووس بوده است.

آق آتابای، گردشگری استان گلستان از جمله شهرستان گنبدکاووس را بسیار غنی دانست و یادآور شد: پیشینه تاریخی غنی اعم از برج قابوس، امامزاده یحیی بن زید از جمله ظرفیت های ارزشمندی است که میتوان از آن برای معرفی تاریخ و فرهنگ کشورمان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه از مجموع هفت هزار هنرمند دارای مجوز فعالیت در گنبدکاووس، سه هزار و 925 نفر آنها در حوزه صنایع دستی فعالیت می نمایند، گفت: متأسفانه تعداد بیمه شدگان هنرمندان صنایع دستی به کمتر از 10 درصد می رسد که احتیاج است دولت بیمه هنرمندان این بخش را تسهیل کند تا با آسودگی خاطر فعالیت نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 مهر 1401 بروزرسانی: 9 مهر 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 2014

به "تاکید بر ضرورت توجه ویژه به صنعت نوپای گردشگری در استان گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر ضرورت توجه ویژه به صنعت نوپای گردشگری در استان گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید