علم و تکنولوژی

ایمن ترین شاسی بلندهای سال 2019

خبرنگاران: جدیدترین نتایج بررسی های مجله Consumer Reports نشان می دهد که ایمنی همچنان یکی از اصلی ترین نگرانی های خریداران وسایل نقلیه جدید بوده و نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد.

27 دی 1398

خـلـق ارزش مـشـترک

انجمن علمی دانشجویی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران سمینار آوای دانش را موضوع خلق ارزش مشترک برگزار می کند.

27 دی 1398

تفلیس، پایتخت گرجستان

در گرجی این شهر تیفلیسی یا تهبیلیسی مشتق از واژه تپهیلی (به معنای گرم؛ منسوب به چشمه های آب گرم تفلیس) نامیده می گردد.تفلیس در هزاره چهارم تا سوم پیش از میلاد مسکونی شد. برای اولین بار در سالنامه های قرن چهارم میلادی از تفلیس به عنوان قلعه ـ شهر نام برده...

23 دی 1398

افشای اسنادی تکان دهنده درباره ایغورها

ایسنا نوشت: اسناد محرمانه ای که به تازگی منتشر شده نشانگر کنترل شدید امنیتی اردوگاه های محل نگهداری اویغورها و رفتار تحقیرآمیز با آنهاست. طبق برآوردها، صدها هزار مسلمان اویغور در اردوگاه های به اصطلاح تربیتی چین نگهداری می شوند.

22 دی 1398

نشست تخصصی چالش های اشتراک گذاری و تبادل داده های شهری

نشست تخصصی چالش های اشتراک گذاری و تبادل داده های شهری، روز 18 آذر و در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند برگزار خواهد شد.

21 دی 1398

سنای افغانستان: بازشماری آرا توسط کمیسیون انتخابات غیرقانونی است

برخی از نمایندگان در مجلس سنای افغانستان با ابراز نگرانی از احتمال تعویق در اعلام نتایج انتخابات افغانستان، بازشماری آرا را نیز در تضاد با دستورالعمل­های داخلی کمیسیون انتخابات این کشور اعلام کردند.

14 دی 1398

زیست بوم زنجیره بلوکی با حمایت معاونت علمی توسعه خواهد یافت

ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی برای توسعه زنجیره بلوکی در کشور کارگروهی در این حوزه تشکیل داد.

1 دی 1398

از ساری تا تبریز؛ آتشی که تاریخ را خاکستر کرد

زلزله نخستین تلنگر را به متولیان بناهای تاریخی وارد کرد، کسانی که گویا تا وقوع زلزله چند ریشتری در شب یلدای دو سال قبل آشنایی چندانی با کلمات مدیریت بحران در بناهای تاریخی نداشتند. تا مدتی بعد که نوبت به آتش سوزی در بناهای تاریخی رسید و در نهایت سیل که...

30 آذر 1398

آخرین خبرها درباره آزادراه تهران-شمال

معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل گفت که با توجه به اینکه عملیات اجرایی آزادراه تهران-شمال تقریبا تمام شده است، هیچ مسئله ای برای افتتاح و بهره برداری از این آزادراه در دهه فجر نداریم و تنها دغدغه ما روی سیستم نرم افزاری...

28 آذر 1398

توافق بابلی ها با نادر دست نشان

قرار است نادر دست نشان به عنوان سرمربی تیم فوتبال رایکا بابل انتخاب گردد.

26 آذر 1398

حضور چشمگیر پژوهشگران دنیا اسلام در میان دانشمندان پراستناد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی با اعلام این خبر گفت: پایگاه استنادی وب آو ساینس (WOS) هر ساله فهرست پر استناد ترین پژوهشگران جهان را در فرآورده ای به نام پژوهشگران پر استناد (Highly Cited Researchers) منتشر می...

23 آذر 1398

برترین تصاویر پس زمینه (3 آبان)

برترین تصاویر پس زمینه 3 آبان را به وسیله صفحه دریچه فناوری خبرنگاران دریافت کنید.

20 آذر 1398

کارگاه آموزشی مهارت های اشتغال پذیری در دانشگاه بوعلی برگزار می گردد

مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه بوعلی سینای همدان، کارگاه آموزشی مهارت های اشتغال پذیری را همزمان با هفته پژوهش در این دانشگاه برگزار می نماید.

19 آذر 1398

برگزاری 60 نشست در بزرگترین رویداد علمی حوزه حمل و نقل در کشور

به گزارش خبرنگاران، رئیس هیات علمی هفدهمین کنفرانس مهندسی حمل ونقل و ترافیک گفت: کنفرانس بین المللی مهندسی حمل ونقل و ترافیک تنها کنفرانس تمام عیار مهندسی حمل ونقل ترافیک در کشور است.

17 آذر 1398

زمینه سازی بنیاد مستضعفان برای حضور گردشگران در جذاب ترین جزیره خلیج فارس

موسی برزگری گفت: بنیاد مستضعفان با سرمایه گذای بر ظرفیت های گردشگری جزیره لارک و با همکاری اهالی محروم این منطقه نوعی الگوی بومی پیشرفت را به ساکنان جنوب کشور معرفی می کند.

14 آذر 1398

ساخت ربات های توانبخشی برای درمان آسیب های ناحیه دست

محققان کشور ربات توانبخشی دست را برای افراد ناتوان حرکتی در مچ، آرنج و شانه عرضه کردند که با تحریک اعصاب، از تحلیل عضلات جلوگیری می نماید.

10 آذر 1398

شروع کلاس قبل از 8 صبح در این استان ممنوع شد

براساس اخبار منتشر شده کالیفرنیا نخستین ایالتی است که قانون ممنوعیت شروع کلاس قبل از ساعت 8 صبح را برای مدارس راهنمایی و دبیرستان ها به تصویب می رساند.

9 آذر 1398

بلندگوی هوشمند برای کنترل تنفس نوزادان

یک سیستم خلاقانه مبتنی بر هوش مصنوعی از بلندگویی ویژه به منظور کنترل وضعیت تنفس و حرکت های نوزادان در حین خواب برای بررسی وضعیت سلامت آنها بهره می گیرد.

8 آذر 1398

ریزگرد ها به کمک روش های زیستی کاهش می یابد

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به دنبال توسعه روش های فناورانه مقابله با گرد و غبار در کشور است که این اقدامات به توسعه اشتغال بومی در منطقه می انجامد.

6 آذر 1398

پخش فیلم علمی تخیلی کلارا از تلویزیون

فیلم سینمایی کلارا به کارگردانی آکاش شرمن برای اولین بار از شبکه چهار سیما پخش می شود.

30 آبان 1398
تعداد: (102)