اخبار صنعت

خبرنگاران همگناه مجموعه ای که می تواند در آن همه چیز ختم به خیر نشود

تهران- خبرنگاران- با مروری گذرا بر پخش سریال ها از شبکه نمایش خانگی در چند سال اخیر می توان دریافت که این شبکه بزرگ نمایشی، از پتانسیل و ظرفیت بالا و بالقوه ای در جذب مخاطب برخوردار است و چنانچه در جهت درستی قرار گیرد می تواند به فضایی اثرگذار و قابل تامل...

13 مرداد 1399

بهشت پولشویی و فرار مالیاتی ، چگونه مناطق آزاد ایران را آبکش کردند؟

دولت، مناطق آزاد را از پرداخت اقتصادیات معاف می نماید و به این بهانه حسابرسی اقتصادی شرکت های موجود در این مناطق را انجام نمی دهد؛ امری که موجب شکل گیری فسادهای زیادی در این مناطق شده است.

12 مرداد 1399

راهنمای سفر به تبریز

در فصل تابستان با آفتاب داغ و سوزانش هیچ چیز لذت بخش تر از این نیست که چند روزی را در یک منطقه خوش آب و هوا بگذرانیم. تبریز، کلان شهری در آذربایجان شرقی از آن مناطقی ست که حتی در گرم ترین روزهای سال هم هوایی خنک داشته و می تواند مقصدی جذاب برای سفرهای تابستانی...

11 مرداد 1399

بعید است لیگ تمام شود، تعامل مجیدی و سعادتمند به سود استقلال است

حسین فرزامی با اشاره به اهمیت تعامل بین سرمربی و مدیرعامل باشگاه استقلال به خبرنگاران گفت: خوشبختانه سرمربی و مدیرعامل پس از مدت ها یکدیگر را دیدند و به طور حتم یک نشست خوب را برگزار کردند. این جلسات می تواند به سود تیم رقم بخورد؛ سرمربی مسائل را به مدیرعامل...

17 تیر 1399

جمعیت روستاییان و عشایر کشور 26 میلیون نفر است ، رشد جمعیت جوان روستا ها ادامه دارد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم با بیان این که 26 درصد جمعیت کشور در روستا ها زندگی می نمایند گفت: از سال 65 الی 95 حدود 13 هزار روستا خالی از جمعیت شده اند، اما از سال 96 تا به امروز با رشد جمعیت جوان در روستا ها روبرو بوده ایم.

15 تیر 1399

قرائت کنتورهای گاز در استان تهران از سرگرفته شد

عملیات کنتورخوانی در شرکت گاز استان تهران، بر اساس تصمیم شرکت ملی گاز ایران از سر گرفته شد.

9 تیر 1399

واردات سنگ از ماه توسط چینی ها

دانشمندان چین در کوشش هستند تا با استفاده از نوعی سیستم پیشرفته نمونه هایی از سنگ و خاک کره ماه را برای تحقیق و مطالعه به زمین بیاورند.

7 تیر 1399

رقابت تهران با 7 پایتخت دنیا در آلودگی با دی اکسید نیتروژن ، چرا ناکس در تهران در روزهای کرونایی کاهش نداشت؟

تصویری از شرایط آلاینده ناکس (نیتروژن دی اکسید) این روزها در شهرهای عظیم جهان دست به دست می گردد که نشان می دهد این آلاینده طی روزهای کرونایی در 7 شهر عظیم جهان به جز تهران نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.

23 خرداد 1399

خبرنگاران روسیه وعربستان برتعهد خود به توافق تاریخی کاهش تولید نفت تاکید کردند

تهران - خبرنگاران - الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه و عبدالعزیر بن سلمان همتای سعودی وی در چارچوب مشورت های مستمر خود درباره اوضاع بازار نفت روز پنجشنبه تلفنی گفت وگو و برتعهد دو کشوربه توافق تاریخی کاهش تولید نفت تاکید کردند.

21 خرداد 1399

پخش کنندگان غیرمجاز خروج گرفتار شدند

ساترا 3 رسانه منتشرکننده غیرمجاز فیلم سینمایی خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا را مسدود کرد.

19 خرداد 1399

چه نوع روغن هایی غیرتراریخته هستند؟

ایسنا/ دبیر انجمن صنایع روغن نباتی ایران گفت که وقتی روغنی تولید و فرآیندهای شیمیایی بر روی آن انجام می شود، امکان اینکه گفته شود محصول بدست آمده تراریخته است یا خیر، بسیار کم است.

18 خرداد 1399

ضرورت اتصال کسب و کارهای فناورانه به شرکت های عظیم مالی

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هنوز تا رسیدن به شرایط ایده آل برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان فاصله داریم. اما باید این جهت را برای دستیابی به قله های علمی کوتاه کنیم. ما در تلاشیم تا به فرآیند تبدیل اقتصاد دانش...

16 خرداد 1399

تمدید مشروط مجوز شرکت معدنی متخلف در آبیک

شهردار آبیک گفت: در صورت رعایت مسائل زیست محیطی و پرداخت بدهی آلایندگی به شهرداری با صدور مجوز کوتاه مدت برای شرکت معدنی موافقت می گردد.

14 خرداد 1399

فارس من، شروع سال 99 با خبر خوش برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، هزینه پژوهش انتها نامه و رساله فناورانه پرداخت می گردد

سال 99 با خبر خوش برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی شروع شد، سال جاری ارایه گرنت فناوری به سرانجام نامه ها و رساله های دانشجویی برای تجاری سازی پژوهش و فناوری کاربردی کلید می خورد و این طرح چندین ساله وزارت علوم با تاسیس صندوق توسعه علمی و پژوهشی...

30 اردیبهشت 1399

دفع حملات تروریست های داعش به شرق دیاله عراق

نیرو های الحشد الشعبی حمله تروریست های داعش را به منطقه نفت خانه در شرق دیاله دفع کردند.

30 اردیبهشت 1399

خبرنگاران حوادث رانندگی در فارس 42 درصد کاهش داشته است

شیراز- خبرنگاران- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس گفت: حوادث رانندگی درون و برون شهری این استان از روز 27 اسفند 98 تا سرانجام روز هشتم فروردین جاری نسبت به مدت مشابه پارسال 42 درصد کاهش یافته است.

28 اردیبهشت 1399

هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به کمبود شدید لباسهای محافظ

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که کمبود شدید لباس های محافظ برای کارکنان بخش درمانی که با ویروس همه گیر کووید- 19 مبارزه می کنند، یکی از بزرگترین تهدیدها در عرصه مبارزه با این بیماری است.

26 اردیبهشت 1399

ساز ناکوک مصرف سوخت با اهداف اقلیمی

براساس گزارش سازمان ملل در اجلاس جهانی تغییر اقلیم سال جاری، فرایند مصرف جهانی سوخت های فسیلی طی دو دهه گذشته با تعهدات کشورها برای کاهش پیامدهای تغییر اقلیمی همخوانی ندارد؛ به طوری که رشد مصرف نفت خام طی سال های 2013 تا 2018 سالانه حدود 1.5 درصد و گاز طبیعی...

22 اردیبهشت 1399

یک ایرانی در فرمول یک

پسر میلیاردر ایرانی - کانادایی به تیم ویلیامز پیوست.

22 اردیبهشت 1399

دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره: نه به تحریم علیه ایران، مسئولیتی جهانی است

دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره تحریم های غیرقانونی را همچون کرونا تهدید جهانی خواند و اعلام کرد: نه به تحریم های یکجانبه علیه ایران، یک مسئولیت جهانی و اقدامی انساندوستانه است.

16 اردیبهشت 1399
تعداد: (145)