اخبار صنعت

چادرخوابی در سفر، تبدیل به یک فرهنگ برای ایرانیان شده است

خبرنگاران: نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: چادرخوابی در سفر تبدیل به یک فرهنگ در مسافرت های داخلی برای ایرانیان شده است.

30 بهمن 1398

2 عضو هیات علمی دانشگاه هایتک کرمان در جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا نهاده شد

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته هایتک کرمان گفت: نام دو نفر از اعضای هیئت علمی این دانشگاه در جمع یک درصد پژوهشگران برتر دنیا نهاده شد.

29 بهمن 1398

صنایع دستی ظرفیتی برای رونق مالی، تدبیر برای ورودگردشگران خارجی

به گزارش خبرنگاران، شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح این نمایشگاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: از 450 عنوان صنعت دستی جهان 165 عنوان متعلق به جمهوری اسلامی ایران است.

28 بهمن 1398

ایتالیایی ها در امیرآباد کشتی می سازند

خبرنگاران/مازندران منطقه ویژه مالی بندر امیرآباد و بندر آنکونا در زمینه های دریایی و بندری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

28 بهمن 1398

فناوری نمک زدایی آب دریا برای گلخانه دریایی بومی سازی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرح احداث پایلوت گلخانه دریایی استان بوشهر عنوان پروژه ای است که با حمایت ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری در دانشگاه خلیج فارس در حال اجرا است...

27 بهمن 1398

2019 سال قدرتنمایی ترکیه بود

ایسنا نوشت: سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت، 2019 سالی بود که ترکیه قدرتش را هم در میدان نبرد و هم بر روی میز مذاکره آن هم با سه حرکت مهم و اساسی نشان داد.

26 بهمن 1398

سوژه شدن مافیای خودرو در مستند اختاپوس

مراسم رونمایی مستند اختاپوس عصر روز چهارشنبه 4 دی ساعت 18 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

22 بهمن 1398

برخورداری روستاهای البرز از گاز تا 2 سال آینده

سرپرست اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری البرز گفت: گازرسانی به روستاهای بخش آسارا و شهرستان طالقان در دست اقدام است و تا 2 سال آینده همه روستاهای البرز از نعمت گاز برخوردار می شوند.

20 بهمن 1398

تاثیر پسماندسوزی بر تشدید آلودگی هوای تهران

معاون اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه پسماندسوزی می تواند هم در خاک و هم درهوا آلودگی ایجاد کند، گفت: پسماندسوزی آلودگی هوا را تشدید می کند.

18 بهمن 1398

رمز موفقیت گردشگری یزد در تحریم ها چیست؟

یزد آموزش و تبلیغات دو عنصر موثر در صنعت گردشگری است چرا که توانسته برای شهر جهانی یزد با وجود نوسانات سیاسی مختلف، تا حدودی رشد و توسعه را رقم بزند.

17 بهمن 1398

عقب نشینی دلار جهانی، ادامه ریزش بورس های اروپایی

خبرنگاران: در معاملات امروز نیز دلار در برابر بسیاری از ارزها عقب نشست.بورس های منطقه کماکان تحت تاثیر وقایع اخیر ریزشی هستند.

14 بهمن 1398

100 گونه جدید جانوری در دانشگاه تربیت مدرس ثبت جهانی شد

اعضای هیأت علمی گروه حشره شناسی دانشکده کشاورزی طی 10 سال اخیر بیش از 100گونه جدید از بندپایان ایران را شناسایی و ثبت جهانی کردند.

8 بهمن 1398

سالانه 100 هزار نفر به آمار سرطان در ایران اضافه می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا قوام نصیری در مورد بحث سرطان در کشور، گفت: سرطان در همه جای جهان رو به افزایش است مثلاً در کشورهای پیشرفته و صنعتی ما شاهد افزایش سرطان در آمریکا و کانادا هستیم و یا همچنین افزایش سرطان را در کشورهای درحال توسعه مانند ایران...

6 بهمن 1398

همکاری های کشاورزی ایران و چین گسترش می یابد

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: زمینه های بسیاری برای توسعه روابط و همکاری ها در زمینه کشاورزی بین دو کشور ایران و چین وجود دارد.

6 بهمن 1398

خاموشی کوره آهنگری کردستان با وزش باد زمانه

کار و صنعت با پیدایش آتش در زندگی انسان شروع شده و بدون شک آهنگری یکی از عوامل پیشرفت در هر جامعه ای بوده است.

28 دی 1398

پیگیری نکردن تعاملات؛ حلقه گم شده طرح مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب

قائم مقام سابق نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مهمترین حلقه مفقوده مهمان ویژه نمایشگاه کتاب را بررسی کرد.

26 دی 1398

تفلیس، پایتخت گرجستان

در گرجی این شهر تیفلیسی یا تهبیلیسی مشتق از واژه تپهیلی (به معنای گرم؛ منسوب به چشمه های آب گرم تفلیس) نامیده می گردد.تفلیس در هزاره چهارم تا سوم پیش از میلاد مسکونی شد. برای اولین بار در سالنامه های قرن چهارم میلادی از تفلیس به عنوان قلعه ـ شهر نام برده...

23 دی 1398

بهترین خطوط هوایی 2019 از دید مرکز اسکای ترکس

هر ساله بهترین خطوط هوایی توسط مرکز اسکای ترکس (Skytrax) معرفی می شوند. این مرکز که در سال 1989 تاسیس شده و مقر آن در کشور انگلستان است، خطوط هواپیمایی را براساس معیارهای مختلف آنالیز و بهترین ها را انتخاب می نماید. در لیست بهترین خطوط هوایی 2019 که توسط این مرکز...

20 دی 1398

کاهش 6 درصدی قیمت گوشت گوسفندی

در حالی که قیمت گوسفند زنده نسبت به یک ماه قبل 16 درصد کاهش یافته، اما قیمت گوشت گوسفندی فقط 6 درصد کاهش داشته است.

14 دی 1398

علت آلودگی های هوای زمستانه چیست؟

هنوز فصل سرما آغاز نشده است اما در چند روز اخیر همچون سال های گذشته هوای تهران بار دیگر آلوده شد و مشکلاتی را برای بیماران قلبی و ریوی و همچنین بچه ها و گروه های حساس به وجود آورد. با آنکه وارونگی هوا در ماه های سرد سال امری طبیعی است.

11 دی 1398
تعداد: (101)