سلامتی و پزشکی

30 درصد معلولیت های افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی غیرژنتیکی است

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به طرح های حمایتی این سازمان در خصوص مددجویان گفت: 30 درصد معلولیت ها و معلولان زیرپوشش بهزیستی کشور غیرژنتیکی است.

24 دی 1398

علت آلودگی های هوای زمستانه چیست؟

هنوز فصل سرما آغاز نشده است اما در چند روز اخیر همچون سال های گذشته هوای تهران بار دیگر آلوده شد و مشکلاتی را برای بیماران قلبی و ریوی و همچنین بچه ها و گروه های حساس به وجود آورد. با آنکه وارونگی هوا در ماه های سرد سال امری طبیعی است.

11 دی 1398

هزینه کرد درآمد نفت برای مسائل جاری عقلانی نیست

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هزینه کرد درآمد نفتی برای مسائل جاری عقلانی نیست، گفت که آمار و ارقام بیانگر این است که کشور ما می تواند صرفا براساس مالیات اداره گردد.

10 دی 1398

افزایش دستمزد کارگران بی فایده است

یک کارشناس حوزه کار معتقد است تا زمانی که قدرت خرید کارگران افزایش پیدا نکند و هزینه های بهداشت و درمان، مسکن و اجاره بهای آنها کاهش نیابد، افزایش دستمزد کمکی به معیشت کارگران نخواهد کرد.

8 دی 1398

شرایط تحریمی مانع عقد قراردادهای رسمی است

معاون پژوهشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: شرایط تحریمی موجب شده است تا دانشکده نتواند به عقد قرار داد های مشترک بین المللی بپردازد.

7 دی 1398

15 درصد یوزهای آسیایی جهان در جاده های یزد تلف شده اند

کارشناس اداره کل محیط زیست استان یزد با اشاره به گزارش تلف شدن تاکنون هفت قلاده یوز آسیایی در جاده های این استان، گفت: این در حالی است که کل جمعیت یوزپلنگ آسیایی در دنیا کمتر از 50 قلاده برآورد می گردد.

4 دی 1398

12نشانه بیماری های روان که نباید نادیده گرفته شوند

اکثر افراد در معرفی انواع بیماری های روان اغلب از زوال عقل، آلزایمر یا شیزوفرنی نام می برند. این بیماری ها ناتوان کننده ترین انواع اختلالات روان به حساب می آیند اما موارد بسیار دیگری همچون افسردگی و اضطراب وجود دارند که به آسانی قابل تشخیص نبوده و اغلب...

29 آذر 1398

اهداء مدال فتوشاپی ترامپ به سگ عملیات البغدادی

دونالد ترامپبا انتشار عکسی جعلی از ارائه مدال افتخار به سگ زخمی شده در عملیات کشته شدن ابوبکر البغدادی در توئیتر نوشت: این سگ قهرمان آمریکا است.

28 آذر 1398

واکنش پمپئو به تحولات لبنان

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در واکنش به استعفای سعد الحریری نخست وزیر لبنان، رهبران سیاسی این کشور را به ایجاد دولتی جدید که جوابگوی نیازهای مردم باشد، فراخواند.

27 آذر 1398

آمادگی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام جهت امدادرسانی درصورت بروز سیلاب در کشور

مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به بارندگی های شدید چند روز اخیر و همچنین هشدار سازمان های مرتبط در خصوص احتمال بروز سیلاب، اظهار کرد: حسب دستور ریاست محترم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، این بنیاد با آگاهی از احتمال وقوع...

25 آذر 1398

کشته شدن البغدادی چه پیامی داشت، آیا خاورمیانه در خطر است؟

پس از 8 سال؛ سرکرده داعش نیز کشته شد! خبر همین بود! پس از سالها به خون نشستن خاورمیانه، خاتمه آن تنها همین یک جمله است؟ این خبر تسکین بخش الام مردم خاورمیانه است یا نوید یک بحران تازه است؟

24 آذر 1398

حضور چشمگیر پژوهشگران دنیا اسلام در میان دانشمندان پراستناد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی با اعلام این خبر گفت: پایگاه استنادی وب آو ساینس (WOS) هر ساله فهرست پر استناد ترین پژوهشگران جهان را در فرآورده ای به نام پژوهشگران پر استناد (Highly Cited Researchers) منتشر می...

23 آذر 1398

پله نوردی برای سلامت قلب مفید است

به گزارش خبرنگاران، دکتر مارتین گیبالا، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مک مستر کانادا، به آنالیز این موضوع پرداخت که چگونه ورزشکاران می توانند بیشترین بهره را از تمارین ورزشی شان ببرند.

22 آذر 1398

ساخت ربات های توانبخشی برای درمان آسیب های ناحیه دست

محققان کشور ربات توانبخشی دست را برای افراد ناتوان حرکتی در مچ، آرنج و شانه عرضه کردند که با تحریک اعصاب، از تحلیل عضلات جلوگیری می نماید.

10 آذر 1398

شروع کلاس قبل از 8 صبح در این استان ممنوع شد

براساس اخبار منتشر شده کالیفرنیا نخستین ایالتی است که قانون ممنوعیت شروع کلاس قبل از ساعت 8 صبح را برای مدارس راهنمایی و دبیرستان ها به تصویب می رساند.

9 آذر 1398

راه حل های خانگی برای دفع سنگ کلیه

خبرنگاران: سنگ کلیه، شایع تر از آن است که فکرش را بکنید. دوازده درصد از جمعیت جهان، در مرحله ای از زندگی خود دچار سنگ کلیه می شوند. درد ناتوان کننده ای که همراه با این عارضه است دست کمی از کابوس های شبانه ندارد.

9 آذر 1398

بلندگوی هوشمند برای کنترل تنفس نوزادان

یک سیستم خلاقانه مبتنی بر هوش مصنوعی از بلندگویی ویژه به منظور کنترل وضعیت تنفس و حرکت های نوزادان در حین خواب برای بررسی وضعیت سلامت آنها بهره می گیرد.

8 آذر 1398

ریزگرد ها به کمک روش های زیستی کاهش می یابد

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به دنبال توسعه روش های فناورانه مقابله با گرد و غبار در کشور است که این اقدامات به توسعه اشتغال بومی در منطقه می انجامد.

6 آذر 1398

کشف میزان سفتی تومورها با ترکیب ام آر آی و امواج صوتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، در صورتی که پزشکان از میزان سفتی و فشردگی یک تومور سرطانی آگاه باشند بهتر می توانند نتیجه تزریق دارو و میزان نفوذ آن به درون تومور را پیش بینی نمایند.

4 آذر 1398

تلنگ به قصرقند دیر می رسد

فرشته بامری- خبرنگار: یکی از دلایل عقب ماندگی روستاها، نبود راه دسترسی مناسب است؛ نداشتن راه و جاده مناسب دسترسی به امکانات و خدمات مورد احتیاج را هم برای مردم سخت می نماید.

22 آبان 1398
تعداد: (67)