کرونا در اروپا، از عبور آمار مرگ ها از مرز یک میلیون نفر تا استعفای وزیر بهداشت اتریش

به گزارش مجله نیلوفری، وزیر بهداشت اتریش به دلیل مسائل سلامتی و با این شرح که در شرایط حاد کرونایی فعلی یک وزیر سرحال باید سکان وزارت بهداشت را بر عهده گیرد استعفا کرد و آمار مرگ های کرونایی در اروپا هم از مرز یک میلیون نفر عبور کرد.

کرونا در اروپا، از عبور آمار مرگ ها از مرز یک میلیون نفر تا استعفای وزیر بهداشت اتریش

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا و عواقب سیاسی اجتماعی و مالی آن در اروپا همچنان ادامه دارد.

هشدار درباره افزایش چشمگیر بستری ها در اورژانس های آلمان

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که با توجه به آمارهای روزافزون کرونا انجمن پزشکان مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان Divi انتظار دارد که بالاترین حد بستری ها در این بخش زودتر از موعد انتظار فرا رسیده و در ماه آوریل بیمارستان ها با این شرایط روبرو شوند.

رئیس این نهاد بهداشتی در آلمان تاکید نمود: ما باید این انتظار را داشته باشیم که در سراسر آلمان هر روز بین 50 و 100 بیمار اورژانسی پذیرفته گردد. این بدان مفهوم است که در اواخر ماه آوریل تعداد بستری ها در بخش های مراقبت های ویژه به 6 هزار نفر و بیشتر از نقطه اوج موج دوم کرونا برسد. چند روز پیش این پیش بینی برای افزایش بستری ها در بخش های مراقبت های ویژه 5 هزار نفر بود.

رئیس این انجمن از دولت و ایالات آلمان خواست هر چه سریع تر قواعد واحدی را برای مهار کرونا اتخاذ نمایند. وی گفت: اگر این تصمیم تازه اواخر آوریل اتخاذ گردد شمار بیماران بستری در اورژانس ها می تواند به 7 هزار نفر هم افزایش پیدا کند.

عبور مرگ های کرونایی اروپا از مرز یک میلیون نفر

شمار فوتی ها در اثر ابتلا به کرونا در اروپا هم از مرز یک میلیون نفر عبور نموده است. به این ترتیب اروپا به منطقه ای با بیشترین قربانی کرونا در دنیا تبدیل شده است.

هشدار انجمن تجارت آلمان درباره عواقب تداوم محدودیت ها

انجمن تجارت آلمان (HDE) در نوشته ای به همه نمایندگان مجلس آلمان درباره عواقب تشدید محدودیت ها برای خرده فروشی ها در پی اصلاح قانون حمایت در برابر پاندمی ها هشدار داده است.

بیش از 10 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 10810 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد و 249 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب بر اساس اطلاعات این نهاد بهداشتی آلمانی شمار مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور به 140.9 نفر افزایش پیدا نموده است.

تمدید محدودیت ها در پایتخت و شرق اتریش

محدودیت ها برای مهار کرونا در وین، پایتخت اتریش با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان و خطر فشار بالا بر بخش های بهداشت و درمان به مدت 2 هفته دیگر و تا دوم ماه می تمدید می گردد. البته شهردار وین اعلام نموده که کلاس های حضوری در مدارس باید از 25 آوریل دوباره برگزار گردد.

شهردار شهر وین در این باره گفت: من می دانم که این اقدامی نامحبوب است، اما با توجه به افزایش بیماران در بخش های مراقبت های ویژه ضرورت دارد. در روز یکشنبه در سراسر اتریش بیش از 600 بیمار کرونایی تحت مراقبت های ویژه قرار گرفتند که 245 نفر از آن ها در وین بودند. در این میان بخصوص ویروس جهش یافته انگلیسی در شرق اتریش و پایتخت این کشور در حال گسترش است. این ویروس بخصوص جوانان را مبتلا می نماید. شهردار وین شرایط را جدی ارزیابی نموده است.

ابراز نگرانی سازمان بهداشت دنیای درباره افزایش چشمگیر مبتلایان

سازمان بهداشت دنیای هم درباره افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا ابراز نگرانی نموده و اجرای مداوم اقدامات محافظتی در برابر این پاندمی را درخواست نموده است.

ماریا ون کرخووه، از کارشناسان کرونای سازمان بهداشت دنیای در این باره گفته است: ما در حال حاضر در یک نقطه حساس همه گیری کرونا هستیم. وی با اشاره به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان گفت: این شرایطی نیست که ما 16 ماه بعد از شروع این پاندمی باید در آن باشیم، اگر ما اقدامات کنترل نماینده موثر را رعایت کنیم.

این کارشناس سازمان بهداشت دنیای در سخنانی در ژنو اعلام نمود: در هفته گذشته تعداد عفونت های جدید در سراسر دنیا به میزان 9 درصد افزایش پیدا نموده است. شمار موارد مرگ در اثر ابتلا به کرونا هم حدود 5 درصد افزایش پیدا نموده است.

بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت دنیای شمار مبتلایان در دنیا برای هفتمین هفته متوالی و تعداد مرگ و میرها برای چهارمین هفته متوالی افزایش پیدا نموده است.

بر این اساس در هفته گذشته چهارمین افزایش عظیم در یک هفته از ابتدای شیوع کرونا ثبت شده است و این در حالی است که بیش از 780 میلیون دوز واکسن در سراسر دنیا تزریق شده است.

رئیس سازمان بهداشت دنیای درخواست نموده که اقدامات حمایتی مانند فاصله گذاری، استفاده از ماسک و تهویه هوا و تست گیری ها و قرنطینه همچنان در پیش گرفته گردد.

اعتراضات ضد محدودیت ها در ایتالیا و آلمان

برای دومین هفته متوالی معترضان به محدودیت های کرونایی در ایتالیا با نیروهای پلیس درگیر شدند. حدود 200 معترض از سراسر کشور می خواستند به دفتر نخست وزیر ایتالیا رفته و از محدودیت های کرونایی اعلام نارضایتی نمایند. البته پلیس از این اعتراضات جلوگیری کرد.

در شهر رم صدها نفر علیه بسته شدن طولانی مدت رستوران ها به دلیل بحران کرونا اعتراض کردند. بعضی هواداران احزاب راست افراطی هم در بین معترضان وجود داشتند و بعضی از آن ها به سمت نیروهای پلیس بطری و بمب های دودزا پرتاب می کردند.

در ایالت زاکسن آلمان هم برای ششمین بار متوالی یک تجمع اعتراضی بدون اطلاع قبلی علیه محدودیت های کرونایی برگزار گردید. بر اساس اطلاعات پلیس حدود 500 نفر روز دوشنبه در این اعتراضات شرکت کردند. معترضان اقدامات ضد کرونایی مانند فاصله گذاری و استفاده از ماسک را رعایت نمی کردند.

اعمال محدودیت سنی برای تزریق آسترازنکا در ایرلند

واکسن کرونای آسترازنکا هم در ایرلند به دلیل خطرات ناشی از انعقاد خون بعد از تزریق آن در آینده تنها به افراد بالای 60 سال تزریق می گردد.

کمیته مشورتی مربوط به واکسن در این کشورNIAC اعلام نمود که این واکسن دیگر برای افراد زیر 60 سال توصیه نمی گردد. به این ترتیب ایرلند هم مقررات دیگر کشورهای اروپایی از جمله آلمان، ایتالیا و اسپانیا که تزریق این واکسن را تنها برای افراد بالای 60 سل توصیه می نمایند دنبال می نماید. بلژیک و فرانسه هم تزریق این واکسن را تنها برای افراد بالای 55 سال انجام می دهند. علت این مسئله به وجود آمدن عارضه نادر لخته شدن خون در عروق مغزی بخصوص در زنان زیر 55 سال عنوان شده است.

آژانس دارویی اروپا هم هفته گذشته ضمن تایید ارتباط بین تزریق این واکسن و عارضه لخته شدن خون در بعضی موارد در عین حال ادامه استفاده بدون محدودیت از این واکسن را توصیه کرد و مزایای آن را بیشتر دانست.

کارشناسان آژانس دارویی اروپا به روسیه رفتند

در جریان آنالیز برای تایید واکسن کرونای اسپوتنیک 5 کارشناسان آژانس داروی اروپا به مسکو رفته اند. خبرگزاری اینترفاکس به نقل از منابع نامشخص گزارش داد که آن ها تا به حال از دو کلینیک در پایتخت روسیه بازدید نموده اند. آن ها با بعضی کارشناسان بهداشتی ملاقات نموده و اطلاعاتی را درباره این واکسن دریافت نموده اند.

آژانس دارویی اروپا از اوایل ماه مارس آنالیز ها برای تایید واکسن روسی را شروع نموده است. بر اساس اطلاعات مسکو این واکسن تا به حال در 59 کشور دنیا تایید شده است. همچنین آلمان هم چندی پیش اعلام نمود که به صورت مستقل مذاکرتی را برای خرید این واکسن از روسیه انجام می دهد.

پیش بینی تداوم 6 تا 8 هفته ای شرایط وخیم کرونایی در آلمان

رسانه های آلمانی هم از احتمال تداوم قرنطینه در این کشور تا اواخر ماه می و یا اواسط ژوئن خبر می دهند.

روزنامه تاگس اشپیگل روز گذشته با استناد به محافل دولتی در گزارشی نوشت: دولت فدرال آلمان یک فرضیه را در دست آنالیز دارد که بنا بر آن شرایط متشنج کرونایی همچنان 6 تا 8 هفته دیگر ادامه خواهد داشت.

ضررهای هنگفت صنعت گردشگری آلمان

صنعت گردشگری آلمان هم به دلیل محدودیت های کرونایی همچنان ضررهای چشمگیری را ثبت می نماید. بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان هتل ها، مسافرخانه ها، مهمانسراها، اردوگاه ها و سایر ارائه دهندگان خدمات به گردشگر ها تنها 7.2 ملیلیون اقامت شبانه را ثبت کردند که 76 درصد کم تر از سال گذشته بوده است.

به دلیل محدودیت های سفر دنیای اقامت گردشگر های خارجی در هتل های آلمان هم حدود 86 درصد کاهش داشته است.

شرکت های فعال در این زمینه از دولت چشم انداز مشخصی برای آینده را درخواست می نمایند که البته با توجه به شیوع گسترده موج سوم کرونا امیدی به آن وجود ندارد. بنابراین ترس از موجودیت در بسساری شرکت های فعال در این زمینه در آلمان بیداد می نماید.

انگلیس هم از امروز واکسیناسیون با مدرنا را شروع می نماید.

استعفای وزیر بهداشت اتریش

رادولف آنشوبر، وزیر بهداشت اتریش هم به دلیل مشکلاتی که در سلامتی اش ایجاد شده استعفای خود را اعلام نمود. وی دلیل این استعفای خود را اختلالات ایجاد شده در گردش خون و ضعف حاصل از آن که چند روزی است درگیر آن شده است اعلام نمود.

وی تاکید نمود که در شرایط فعلی اتریش به یک وزیر بهداشت کاملا سرحال احتیاج دارد و من متوجه شدم که باید ترمز اضطراری را برای خودم بکشم. آنشوبر از ژانویه سال 2020 سمت وزیر بهداشت این کشور را بر عهده داشت.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 8,536 نفر به کرونا مبتلا شده و 385 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 3,568 نفر به کرونا مبتلا شده و 13 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 9,789 نفر به کرونا مبتلا شده و 358 نفر در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم در عرض 24 ساعت گذشته 7446 نفر به کرونا مبتلا شده و 65 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,067,216 نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده و 99,135 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,373,343نفر به کرونا مبتلا شده و 127,100نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 3,779,594 نفر به کرونا مبتلا شده و 114,612نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,370,256 نفر به کرونا مبتلا شده و 76,525 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,021,064 نفر به کرونا مبتلا شده و 79,110 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1456

به "کرونا در اروپا، از عبور آمار مرگ ها از مرز یک میلیون نفر تا استعفای وزیر بهداشت اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از عبور آمار مرگ ها از مرز یک میلیون نفر تا استعفای وزیر بهداشت اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید