سال پررونق ساخت و ساز مسکن

به گزارش مجله نیلوفری، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با اقداماتی همچون طرح اقدام ملی، طرح جهش فراوری مسکن و همچنین تسهیلات مناسبی که مجلس معین نموده، سال پررونقی در حوزه ساخت و ساز خواهیم داشت.

سال پررونق ساخت و ساز مسکن

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: دولت برای کنترل بازار مسکن برنامه هایی را به طور همزمان در دستور کار دارد؛ یکی از اقدامات، مالیات بر خانه های خالی است. اقدام دیگر تکمیل سریعتر مسکن مهر است که تقریبا تمام شده است. سومی ارایه تسهیلات به واحدهای نیمه تمام خواهد بود که چندین بار اعلام کردیم هرکسی واحد نیمه کاره دارد که به لحاظ کمبود نقدینگی نتوانسته تمام کند ما در قالب طرح اقدام ملی به او تسهیلات می دهیم تا پروژه خود را به اتمام برساند.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر در قالب طرح اقدام ملی، پروژه های متعددی به تعداد بیش از 530 هزار واحد در حال انجام است.

محمودزاده اظهار داشت: سال جاری همچنین مجلس در قانون بودجه اعتبار خوبی برای تسهیلات مسکن معین نموده که با همراهی نظام بانکی سال پررونقی در حوزه فراوری مسکن خواهد بود. قانون جهش فراوری مسکن نیز که مصوب مجلس است و الان در شورای نگبهان واقع شده است ریل گذاری لازم را ایجاد می نماید تا بتوان فراوری مسکن را افزایش داد و در حد احتیاج سالیانه احداث کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به طور کلی اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را در وزارتخانه دنبال می کنیم. کوتاه مدت، مالیات خانه های خالی است. میان مدت طرح اقدام ملی و بلندمدت برنامه ریزی برای فراوری و عرضه مسکن در پنج سال آینده است. در این خصوص به همه استانها اعلام شده تا زمین مناسب برای پنج سال آینده را به منظور ساخت و ساز تامین نمایند تا دولتها در آینده مجبور نباشند از صفر آغاز نمایند.

وی همچنین درباره آمار خانه های خالی گفت: تا زمانی که آمار جدیدی از تعداد خانه های خالی نداشته باشیم تعداد 2.6 میلیون واحد مسکونی خالی بر اساس سرشماری سال 1395 ملاک خواهد بود. البته سال جاری آمار جدید ارایه می گردد.

به گفته محمودزاده، کسانی هستند که تعداد زیادی واحد مسکونی دارند و به عنوان سرمایه نگهداری می نمایند. اشکالی هم ندارد فقط اصرار دولت بر این است که خالی نباشد. برای حل مساله مسکن باید همه برنامه ها همزمان فعال گردد نه اینکه صرفا با فراوری بخواهیم مساله را حل کنیم؛ زیرا در خوش بینانه ترین حالت یک تا دو سال زمان می برد تا محصول وارد بازار مسکن گردد. در این مقطع باید بازار را مدیریت کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1493

به "سال پررونق ساخت و ساز مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال پررونق ساخت و ساز مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید