خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون با وجود کرونا ارائه می شود

به گزارش مجله نیلوفری، رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی گفت: با تلاش و برنامه ریزی متخصصان بانک خون بند ناف، تمام خدمات مربوط به جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف مانند سابق برقرار است تا این امکان ویژه هم چنان برای خانواده ها فراهم باشد.

خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون با وجود کرونا ارائه می شود

عبدالحسین شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله نیلوفری، اظهارداشت: با هماهنگی بانک خون بند ناف و برنامه ریزی های لازم که از سوی این بانک اجرا شده است، تمامی سرویس های مربوط به جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف همچنان مانند سابق برقرار است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با بروز ویروس کرونا در کشور، تغییراتی در ارایه خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بندناف ایجاد شده است؟ گفت: بسیار تلاش شده که این قضیه مدیریت شود و خللی در ارایه خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بندناف ایجاد نشود. زیرا این امکانی برای خانواده ها است و بسیار تلاش کرده ایم که این امکان برای خانواده ها همچنان فراهم باشد.

به گزارش فارس، خونی که هنگام زایمان در بند ناف نوزاد وجود دارد به نام خون بند ناف شناخته می شود و دارای سلول های بنیادی است که این سلول ها با برخورداری از قابلیت های زیستی ویژه می توانند به درمان بسکمک از بیماری ها کمک کنند، از این رو جمع آوری و ذخیره سازی سلول های بنیادی این خون در دنیا اهمیت یافته است و به عنوان یک خدمت ارایه می شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 791

به "خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون با وجود کرونا ارائه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات جمع آوری و ذخیره سازی خون بند ناف بانک خون با وجود کرونا ارائه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید