خبرنگاران انصارالله: تجاوز به یمن را متوقف کنید تا حمله به سعودی را متوقف کنیم

به گزارش مجله نیلوفری، تهران - خبرنگاران - محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن روز شنبه در گفت وگو با شبکه تی آر تی ترکیه گفت: در صورتی که عربستان و متحدانش تجاوز به یمن را متوقف نمایند، ما آماده ایم که حملات خود به سعودی را متوقف کنیم.

خبرنگاران انصارالله: تجاوز به یمن را متوقف کنید تا حمله به سعودی را متوقف کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از تارنمای تی آر تی ترکیه، البخیتی اضافه نمود: عربستان سعودی و سایر کشورها تجاوز به یمن را شروع و بر تداوم آن پافشاری کردند و آن ها بودند که اخیرا حملات خود را به یمن و مأرب افزایش دادند.

وی اضافه نمود: ما از خود دفاع می کنیم و در مقابل افزایش حملات ائتلاف سعودی، عمق خاک این کشور را هدف قرار می دهیم.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله گفت: آمریکا و متحدانش از ورود مشتقات نفتی به یمن به صورت کامل جلوگیری کردند که باعث بحران بزرگی شد و ملت یمن از تبعات آن رنج می برند.

البخیتی اضافه نمود: دو جهت برای مقابله با تشدید حملات ضروری بود، نخست بازپس گیری میادین نفت و گاز در مأرب، که تحت کنترل کشورهای متجاوز و مزدوران آنها است، و دوم حمله به عمق خاک سعودی برای مجبور کردن آنها به برطرف محاصره به وسیله هدف قرار دادن تاسیسات نفتی آنها.

وی افزود: ما منتظر عمل هستیم و نه حرف. ما از کشورهای متجاوز آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و امارات متحده عربی می خواهیم تا تجاوز علیه یمن را متوقف نمایند و در ازای آن ما نیز حملات خود به عمق سعودی را متوقف می کنیم.

حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلق یمن طی روزهای گذشته نیز با توجه به پیشروی نیروهای یمنی در مأرب ادامه داشته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1432

به "خبرنگاران انصارالله: تجاوز به یمن را متوقف کنید تا حمله به سعودی را متوقف کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انصارالله: تجاوز به یمن را متوقف کنید تا حمله به سعودی را متوقف کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید