معرفی جامع وی اف اس گلوبال ایران

به گزارش مجله نیلوفری، وی اف اس گلوبال به عنوان نماینده ای معتمد از سوی دولت ها، فرآیند اخذ ویزا را برای شما تسهیل می نماید و تجربه ای بی نظیر از سفری آسوده و بدون دغدغه را به ارمغان می آورد. این شرکت واسطه بین شما و سفارت کشورهای مختلف قرار می گیرد و چالش های شما در روند اخذ ویزا را به حداقل می رساند. در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران قرار است این شرکت را به طور کامل معرفی کنیم و مواردی از قبیل تاریخچه شرکت، خدمات آن، مدارک مورد احتیاج هنگام مراجعه به وی اف اس گلوبال در تهران، مراحل درخواست ویزا و… را مورد آنالیز قرار دهیم. با ما همراه باشید.

معرفی جامع وی اف اس گلوبال ایران

وی اف اس چیست؟

به زبان ساده، وی اف اس کارگزاری معتبر از سوی سفارت ها است که بخشی از مراحل اخذ ویزا را بر عهده می گیرد و روند رسیدگی به پرونده شما را تسریع می نماید. با توجه به اینکه به طور کلی روند اخذ ویزا نسبتا پیچیده است و زمان زیادی را هم از سفارت ها و هم از مسافران می گیرد، بسیاری از کشورها (به ویژه کشورهای اروپایی حوزه شنگن) تصمیم گرفتند بخشی از حجم کاری خود را به کارگزاری هایی مثل وی اف اس گلوبال محول نمایند.

در این حالت، زمان رسیدگی به پرونده ها به حداقل می رسد و شما به عنوان متقاضی اخذ ویزا، زمان کمتری را برای انتظار پردازش مدارک و سایر مراحل صرف خواهید کرد. از آنجایی که شرکت وی اف اس گلوبال بر قوانین و مقررات پیچیده ویزایی تسلط کامل دارد، به خوبی می تواند شما را در این مسیر هدایت کند و سردرگمی شما در میان انبوه مدارک و فرم های مختلف را به حداقل برساند.

تاریخچه شرکت vfs global

شرکت وی اف اس گلوبال یا Visa Facilitation Services Global، برای اولین بار در سال 2001 و با هدف تسهیل روند اخذ ویزا برای متقاضیان و سفارت ها، افتتاح شد. این شرکت از دل یک آژانس مسافرتی بسیار لوکس در سوئیس به نام kuoni شکل گرفت و دفتر مرکزی آن ابتدا در کشور هندوستان قرار داشت. اما در حال حاضر، مقر این شرکت در شهر دبی واقع شده است و با شبکه ای گسترده در 151 کشور دنیا، برخورداری از 3415 نمایندگی و همکاری با بیش از 60 دولت، به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده خدمات ویزا شناخته می گردد.

این شرکت از سال 2001 تا به امروز پیروز به پردازش بیش از 287 میلیون درخواست و ثبت بیش از 135.43 میلیون اطلاعات بیومتریک (از سال 2007) شده است. وی اف اس گلوبال با تکیه بر تجربه غنی خود در حوزه پردازش درخواست های ویزا و شبکه گسترده دنیای، شرکتی پیشرو در حوزه برون سپاری خدمات ویزا و امور کنسولی دولت ها محسوب می گردد و با ساده سازی فرآیندها، رضایت مسافران و سفارت کشورهای مختلف را یکجا جلب می نماید. در ادامه مطلب، درباره خدمات این شرکت اطلاعات بیشتری ارائه خواهد شد.

خدمات شرکت vfs global iran

اگر حتی برای یک بار هم که شده برای اخذ ویزا اقدام نموده باشید، حتما از پیچیدگی های اداری، کاغذبازی های گاه طاقت فرسا و نگرانی های مربوط به تکمیل مدارک و ارائه درخواست آگاهی دارید. در این بین، شرکت VFS Global با ارائه خدمات نوین و کارآمد در ایران، تسهیل گر امور شما در زمینه اخذ ویزا خواهد بود. همان طور که گفته شد، وی اف اس تنها واسطه ای بین شما و سفارت کشور مورد نظر است و از جانب طرفین، بخشی از مراحل اخذ ویزا را پیگیری می نماید.

وظایف VFS Global به عنوان شریک قابل اعتماد دولت ها، تنها محدود به امور اداری در بخش پذیرش است و این شرکت تنها وظیفه جمع آوری فرم های درخواست ویزا، مدارک مورد احتیاجی که دولت مربوطه درخواست نموده و (در صورت لزوم) ثبت اطلاعات بیومتریک را بر عهده دارد. از این رو، مواردی مثل معین زمان مصاحبه سفارت، مدت زمان پردازش درخواست ها، تصمیم گیری نهایی در رابطه با موافقت یا عدم موافقت با درخواست ویزا و… ندارد. برای اطلاع درباره ریجکتی ویزا می توانید در مجله گردشگری جستجو کنید.

به این ترتیب، ارزیابی هویت متقاضی، آنالیز مدارک فرد و تایید یا عدم تایید و صدور گذرنامه، بر عهده سفارت کشور مورد نظر شما است و وی اف اس صرفا مسئولیت هدایت مسافر و دریافت مدارک را بر عهده دارد. در برخی موارد، ممکن است سفارت گذرنامه را به وسیله VFS به دست شما برساند و این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال قبولی یا رد درخواست شما ندارد. وی اف اس گلوبال، با توجه به تجربه بالای خود در امور دیپلماتیک، روند اخذ ویزا را تا حد زیادی برای شما تسهیل خواهد نمود.

برای اخذ ویزای کدام کشورها می توان از vfs global یاری گرفت؟

عموما، بخش زیادی از درخواست های مربوط به ویزا شنگن و ویزای برخی کشورهای اروپایی، به وسیله دفاتر و نمایندگی های VFS انجام می گردد که به صورت فعال در ایران عبارتند از:

 • انگلیس
 • فرانسه
 • اتریش
 • هلند
 • مجارستان
 • نروژ
 • بلژیک
 • فنلاند
 • دانمارک
 • سوئیس
 • یونان
 • جمهوری چک
 • نیوزلند
 • آفریقای جنوبی
 • کرواسی
 • استرالیا
 • پرتغال
 • استونی

گفتنی است که سایر کشورها، کارگزاری های دیگری را به به عنوان نماینده خود انتخاب نموده اند. به عنوان مثال، اگر قصد داشته باشید ویزای کشورهای سوئد، آلمان و ایتالیا را دریافت کنید، باید از شرکت ویزا متریک یاری بگیرید. کشورهای اسپانیا و قبرس جنوبی شرکت BLS را به عنوان کارگزاری خود انتخاب نموده اند. برخی از کشورها مانند کانادا و آمریکا در ایران سفارت ندارند و برای درخواست ویزای آن ها باید به کشورهای ثالث اطراف مانند ترکیه ، امارات متحده عربی و …. مراجعه کنید.

مدارک ضروری قابل ارائه به وی اف اس گلوبال

فهرست مدارک مورد احتیاج برای اخذ ویزا، بسته به نوع ویزا، کشور مقصد و قوانین آن کشور فرق دارد. با این حال، به طور کلی، مدارک زیر برای ارائه به وی اف اس گلوبال ضروری هستند:

 • مدارک هویتی مثل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان بازگشت
 • پاسپورت های قبلی برای ارائه به عنوان سابقه سفر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • گردش حساب سه ماهه یا شش ماهه و گواهی تمکن مالی
 • مدارک کاری (مثل گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و…)
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • دعوت نامه (در صورت وجود)
 • عکس پرسنلی
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت و واچر رزرو هتل
 • و…

مراحل درخواست ویزا در شرکت وی اف اس گلوبال تهران

در اولین گام، باید کشور مقصد را انتخاب و سپس فرم درخواست ویزا را به طور کامل و دقیق تکمیل کنید. فرم های درخواست ویزا از وب سایت سفارت یا کنسول گری کشور مقصد قابل دریافت هستند. در ادامه، باید مدارک ضروری را که کشور مورد نظر شما معین نموده است، آماده کنید و پس از تایید اولیه درخواست از سایت سفارت، زمانی برای مراجعه حضوری به دفتر وی اف اس گلوبال در تهران معین کنید.

در تاریخ مراجعه حضوری، باید مدارک لازم را به کارشناس مربوطه ارائه نموده و و هزینه خدمات و ویزا را به صورت نقدی و ارزی پرداخت کنید. در صورت تمایل به استفاده از خدمات VIP که در ادامه شرح داده خواهد شد، باید هزینه آن را نیز جداگانه پرداخت کنید و رسید آن را همراه خود نگهدارید. پس از انجام این مراحل، از شما خواسته می گردد که مراحل انگشت نگاری و ثبت عکس دیجیتالی را در اتاق بیومتریک انجام دهید.

پس از انجام این مراحل، باید صبر کنید تا زمان مورد احتیاج برای آنالیز درخواست بگذرد و موافقت یا عدم موافقت با درخواست شما از سوی سفارت اعلام گردد. وی اف اس پس از جمع آوری مدارک و اطمینان از صحت آن ها، مدارک درخواست را مستقیما به سفارت کشور مورد نظر شما ارسال می نماید. پس از گذشت زمان متداول، برای پیگیری شرایط می توانید به حساب کاربری خود در سایت وی اف اس گلوبال مراجعه کنید.

اطلاعات ضروری وی اف اس گلوبال در تهران

در حال حاضر، وی اف اس گلوبال کشورهایی مثل انگلیس، فرانسه، استرالیا و نیوزلند در ساختمان مگاپارس تهران واقع شده است. متقاضیان ویزای سایر کشورها، باید به دفتر این شرکت در ساختمان هروی سنتر تهران مراجعه نمایند. در ادامه، اطلاعات هر یک از این دو دفتر با جزئیات بیشتری ارائه شده است:

 • آدرس وی اف اس گلوبال هروی: خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم ساختمان هروی سنتر

آدرس وی اف اس گلوبال هروی روی نقشه گوگل

 • آدرس وی اف اس گلوبال مگاپارس: خیابان دکتر شریعتی، انتهای خیابان معلم شرقی، طبقه چهاردهم ساختمان مگاپارس

آدرس وی اف اس گلوبال مگاپارس روی نقشه گوگل

در جدول زیر، اطلاعات مورد احتیاج برای ارتباط با وی اف اس برخی کشورها ارائه شده است:

نکات امنیتی هنگام مراجعه به شرکت وی اف اس گلوبال در تهران

شرکت وی اف اس گلوبال (VFS Global) متعهد به حفظ امنیت اطلاعات و مدارک شما در طول فرآیند اخذ ویزا است. با این حال، برای ارتقای سطح امنیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، رعایت برخی نکات هنگام مراجعه به مراکز وی اف اس گلوبال ضروری است:

 • همراه داشتن هر نوع وسایل الکترونیکی مثل دوربین، لپ تاپ و… به شرکت وی اف اس ممنوع است. بعلاوه، تنها در صورتی می توانید گوشی موبایل همراه خود داشته باشید که قبل از ورود، آن را روی حالت بی صدا قرار داده باشید.
 • هر نوع ضبط تصویر، ویدئو یا صدا ممنوع است.
 • هر شخص تنها یک کیف دستی کوچک باید همراه خود داشته باشید و از ورود کیف های بزرگتر از 55*35*25 جلوگیری می گردد.
 • ورود هر نوع پاکت و بسته مهر و موم شده به دفتر شرکت مجاز نیست.
 • متقاضیان هنگام حضور در دفتر شرکت نباید وسایل تیز مثل چاقو، قیچی و.. همراه خود داشته باشند.
 • همراه داشتن اسلحه و هر نوع مواد قابل اشتعال مثل کبریت، فندک و… ممنوع است.
 • تنها خود متقاضی اجازه ورود به دفتر شرکت وی اف اس را دارد. در صورت هماهنگی قبلی، ولی افراد زیر 18 سال، مترجمان و همراهان افراد ناشنوا، معلول و دارای کهولت سن امکان پذیر است.

خدمات VIP وی اف اس گلوبال در ایران

علاوه بر خدماتی که در بخش های قبلی گفته شد، وی اف اس گلوبال خدمات VIP دیگری را هم به متقاضیان ارائه می نماید. با پرداخت هزینه مورد احتیاج، می توانید از خدمات زیر بهره مند شوید و روند اخذ ویزا را با سهولت بیشتری پیگیری کنید:

سرویس عکس برداری

در صورت تمایل، می توانید عکس مورد احتیاج پرونده را در مرکز درخواست ویزا بیندازید. در این حالت، از صحت عکس پاسپورتی بیومتریک با استانداردهای درخواست ویزا اطمینان پیدا خواهید کرد. هزینه عکس برداری در وی اف اس گلوبال، 9 یورو برای هر 4 عکس است.

خدمات فتوکپی

اگر مایل باشید، می توانید از مدارک خود کپی بگیرید و نسخه پشتیبان تهیه کنید. هزینه فتوکپی از مدارک شما، 0.5 یورو به ازای هر صفحه است.

سرویس پیک (پست)

در صورتی که تمایل داشته باشید، کارگزاری VFS می تواند مدارک شما را به وسیله پیک و پست برایتان ارسال گردد. هزینه استفاده از این سرویس برای متقاضیان ساکن تهران به ازای هر درخواست 10 یورو و برای متقاضیان خارج از تهران، 14 یورو به ازی هر درخواست است.

سرویس پرکردن فرم درخواست ویزا

برخی از کشورهای تحت پوشش وی اف اس گلوبال (به عنوان مثال وی اف اس گلوبال سوئیس)، سرویس پرکردن فرم درخواست ویزا را نیز به عنوان خدمات VIP به متقاضیان عرضه می نمایند. با پرداخت 15 یورو، یکی از کارکنان شرکت فرم درخواست را از جانب شما و با توجه به اطلاعات مدارکتان (اصل پاسپورت، واچر رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت هواپیما و بیمه مسافرتی) پر می نماید. توجه داشته باشید که خود شما مسئول تایید صحت اطلاعات هستید و کارکنان وی اف اس مسئولیتی در این زمینه ندارند.

نکات مهم در رابطه با vfs global tehran

شرکت وی اف اس گلوبال با ارائه خدمات نوین و کارآمد، فرآیند اخذ ویزا را برای متقاضیان در سراسر دنیا تسهیل می نماید. با این حال، برای اینکه از خدمات این شرکت به برترین نحو بهره مند شوید و سفری بدون دغدغه را تجربه کنید، توجه به نکاتی که در ادامه گفته می گردد، ضروری است:

 • با توجه به اینکه ممکن است رسیدگی به درخواست با تاخیر روبرو گردد، بهتر است حداقل از 3 ماه قبل از تاریخ سفر برای دریافت ویزا اقدام کنید.
 • حداقل زمان ارزیابی 15 روز است و ممکن است موارد متعددی این بازه زمانی را بیشتر کند.
 • شرایط درخواست ویزا، تنها از طرق کد رهگیری که هنگام ارائه درخواست به شما داده می گردد، قابل پیگری است و سفارت کشور مورد نظر شما هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.
 • طی روند پیگیری درخواست ویزا، پاسپورت شما نزد سفارت یا شرکت وی اف اس گلوبال باقی می ماند.
 • در صورتی که نوک انگشتان شما آسیب دیده یا مواردی مثل تزئینات موقتی ممکن است ثبت اطلاعات بیومتریک را با اختلال روبرو کند، توصیه می کنیم پس از بهبودی و آمادگی کامل، وقت سفارت بگیرید و به VFS global مراجعه کنید.
 • برای افرادی که بنا به هر دلیلی قادر به ارائه اثر انگشت نیستند (با تایید پزشک) و متقاضیان زیر 12 سال، تنها ارائه عکس بیومتریک کافی است.

وی اف اس گلوبال؛ واسطه ای برای انجام خدمات ویزا

وی اف اس گلوبال به عنوان پل ارتباطی میان متقاضیان ویزا و سفارتخانه ها، تجربه ای امن، راحت و کارآمد را برای اخذ ویزای کشورهای مختلف به کاربران ایرانی ارائه می دهد. این شرکت در بیش از 150 کشور مختلف نمایندگی دارد و خدمات متنوعی از جمله دریافت مدارک، احراز هویت بیومتریک و پیگیری درخواست را به نیابت از سفارتخانه ها انجام می دهد. در این مطلب، به طور کامل این شرکت را به شما معرفی کردیم و نکات لازم برای استفاده از خدمات این شرکت را در اختیارتان قرار دادیم. با انتخاب VFS Global، می توانید با خیالی آسوده فرآیند اخذ ویزا را طی نموده و از اتلاف وقت و سردرگمی پرهیز کنید.

سوالات متدوال وی اف اس گلوبال

خدمات وی اف اس گلوبال چیست؟

این شرکت مدارک متقاضیان را دریافت نموده و پس از اطمینان از صحت، آن ها را برای سفارت ارسال می نمایند.

برای پیگیری دریافت ویزا به وسیله وی اف اس گلوبال چه مدارکی ضروری است؟

گذرنامه، کارت ملی و شناسنامه، بیمه مسافرتی و بلیط هواپیما رفت و برگشت، بخشی از مدارک مورد احتیاج برای ارائه به وی اف اس گلوبال هستند.

آیا وی اف اس گلوبال دریافت ویزا را تضمین می نماید؟

خیر. وی اف اس تنها واسطه ای بین متقاضی و سفارت کشورها است.

پس از تکمیل فرایند درخواست ویزا، چطور می توان مدارک ارائه شده را دریافت کرد؟

با مراجعه حضوری یا استفاده از خدمات VIP سرویس پست، می توانید مدارک خود را دریافت کنید.

چگونه می توان فرایند درخواست ویزا را پیگیری کرد؟

پس از گذشت زمان متداول، برای پیگیری شرایط می توانید به حساب کاربری خود در سایت وی اف اس گلوبال مراجعه کنید.

آدرس وی اف اس گلوبال فرانسه کجاست؟

وی اف اس فرانسه در خیابان شریعتی، انتهای خیابان معلم شرقی و طبقه چهاردهم ساختمان مگاپارس واقع شده است.

منبع: فلای تودی
انتشار: 20 خرداد 1403 بروزرسانی: 20 خرداد 1403 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 2178

به "معرفی جامع وی اف اس گلوبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جامع وی اف اس گلوبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید