اسکناس منبعی مهم برای انتقال ویروس کرونا

به گزارش مجله نیلوفری، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به احتمال انتقال بیماری در شعب بانکی از شهروندان درخواست کرد تا حد امکان از مراجعه حضوری به بانک ها بپرهیزند و گفت: ویروس کرونای جدید می تواند به مدت طولانی به روی اسکناس ها باقی بماند.

اسکناس منبعی مهم برای انتقال ویروس کرونا

به گزارش گروه اجتماعی مجله نیلوفری، علیرضا زالی با بیان اینکه یکی از نقاطی که در بازدید های میدانی باعث ایجاد موجی از نگرانی در کارشناسان بهداشتی و درمانی شده است، حضور متراکم و تردد فراوان شهروندان در شعب بانک هاست، اظهار کرد: به دلیل اینکه به اندازه کافی وسایل حفاظتی در اختیار کارکنان بانک ها قرار ندارد و مشکل کمبود وسایل حفاظتی مانند سایر دستگاه های اجرایی در بانک ها نیز وجود دارد انجام کار های بانکی طبق روال معمول می تواند باعث انتشار آلودگی ویروس گردد.

وی اضافه کرد: از مردم تقاضا می کنم تا حد امکان کار های بانکی خود را به وسیله سیستم بانکداری الکترونیک انجام دهند.

زالی همچنین از بانک ها درخواست کرد برای مراجعه حضوری کمتر مردم به شعب خود همکاری نمایند و در حد امکان برای حفاظت از کارکنان خود اقدامات لازم را انجام دهند.

وی هشدار داد: متأسفانه بعضی از افراد برای دریافت اسکناس نو به بانک ها مراجعه می نمایند، قطعاً این کار مورد تأیید نیست و باید تا حد امکان برای پیشگیری از شیوع بیماری از تبادل پول نقد خودداری گردد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با ابراز اینکه ویروس کرونای جدید می تواند به مدت طولانی به روی اسکناس ها باقی بماند، اعلام کرد: با توجه به اینکه امکان تنظیف پول نقد وجود ندارد متأسفانه این اسکناس ها می توانند عامل مهمی برای انتقال آلودگی باشند.

زالی در سرانجام تأکید کرد: شهروندان برای جلوگیری از انتقال آلودگی باید تا حد امکان از خدمات الکترونیک استفاده نمایند و بانک ها نیز باید در حد توان خود نسبت به جایگزینی خدمات حضوری با خدمات مجازی اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 741

به "اسکناس منبعی مهم برای انتقال ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکناس منبعی مهم برای انتقال ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید