پرداخت وام ضدکرونایی به 25 کشور ، ایران در این لیست نیست

به گزارش مجله نیلوفری، به گزارش تجارت نیوز به نقل از رویترز، صندوق بین المللی پول اظهار داشت که با هدف تامین اقتصادی فوری برای مقابله با کرونا، تسهیلاتی را در اختیار 25 کشور قرار خواهد داد. کریستالینا جیورجیوا، رییس صندوق بین المللی پول گفته است که اعضای هیات مدیره صندوق برای تخصیص فاز نخست یاری های اقتصادی به 25 کشور توافق نموده اند.

پرداخت وام ضدکرونایی به 25 کشور ، ایران در این لیست نیست

این وام ها شامل 500 میلیون دلار اعتبار خواهند بود که چین، هلند، انگلیس و ژاپن منابع لازم آن را تامین خواهند کرد که در این بین انگلیس با 185 میلیون دلار و ژاپن با 100 میلیون دلار، بیشترین سهم را در تامین این وام ها خواهند داشت. به گفته سخنگوی صندوق بین المللی پول، مهلت دو ساله برای بازپرداخت این وام ها در نظر گرفته خواهد شد.

افغانستان، بنین، بورکینافاسو، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، کومور، جمهوری دموکراتیک کنگو، گامبیا، گینه بیسایو، هاییتی، لیبریا، ماداگاسکار، مالاوی، مالی، موزامبیک، نپال، نیجر، رواندا، سایوتمه، سیرالیون، جزایر سلیمان، تاجیکستان، توگو و یمن کشورهایی خواهند بود که نخستین بسته اعتباری صندوق بین المللی پول برای مقابله با پیامدهای مالی کرونا را دریافت خواهند کرد. پیش از این رییس صندوق بین المللی پول گفته بود دست کم 80 کشور دنیا برای دریافت وام و تسهیلات به منظور مقابله با کرونا از صندوق درخواست یاری نموده اند.

از سوی دیگر بانک دنیای از تمایل بالای وام دهندگان خارجی برای تعلیق زمان بازپرداخت اقساط مربوط به وام های کشورهای فقیر خبر داده است.اکسل فان تروستنبرگ، از مدیران ارشد این بانک گفته است کشورهای عضو گروه 20 و هفت به طور گسترده ای از تقاضای بانک دنیای برای تعویق موقت مهلت بازپرداخت وام ها حمایت نموده اند چرا که به گفته وی احتیاج است تا در این مقطع حساس به کشورهای فقیر یاری گردد.

قرار است این هفته وزرای دارایی گروه هفت در مورد راهکارهای مقابله مشترک با پیامدهای مالی ویروس کرونا در سطح دنیا با یکدیگر رایزنی نمایند.

بانک دنیای تا به امروز 2.1 میلیارد دلار وام برای مقابله با کرونا در اختیار دست کم 32 کشور دنیا قرار داده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 19 خرداد 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 831

به "پرداخت وام ضدکرونایی به 25 کشور ، ایران در این لیست نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام ضدکرونایی به 25 کشور ، ایران در این لیست نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید