هشدار پلیس آمریکا درباره برنامه ریزی برای حمله مجدد به کنگره خبرنگاران

به گزارش مجله نیلوفری، پلیس کنگره طبق اطلاعاتی هشدار داده که احتمالاً یک گروه شبه نظامی، نقشه ای را برای حمله و نفوذ به ساختمان کنگره طراحی نموده است.

هشدار پلیس آمریکا درباره برنامه ریزی برای حمله مجدد به کنگره خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، اداره پلیس کنگره روز چهار شنبه در بیانیه ای گفت اطلاعاتی را کسب نموده مبنی بر اینکه یک گروه شبه نظامی احتمالاً نقشه ای را برای حمله و نفوذ به ساختمان کنگره طراحی نموده است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه پلیس کنگره آمده است: ما اطلاعاتی را کسب نموده ایم که نشان می دهد نقشه ای برای نفوذ به ساختمان کنگره توسط یک گروه شبه نظامی در روز پنجشنبه چهارم مارس طراحی شده است.

اسپوتنیک نوشته گزارش های متناقضی در مورد شناس یا ناشناس بودن این گروه وجود دارد.

پلیس کنگره در ادامه بیانیه خود اضافه کرد: ما این اطلاعات را جدی می گیریم.

با این وجود اطلاعات دیگری در مورد این تهدید احتمالی ارائه نشده است.

روز چهار شنبه هم سرپرست رئیس پلیس کنگره به قانونگذاران گفته بود که تهدیداتی که طی دو ماه اول سال 2021 متوجه اعضای کنگره شده، در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته، 93 درصد افزایش یافته است.

روز گذشته همزمان با نزدیک شدن به تاریخ ادعایی 4 مارس (14 اسفندماه) که گروه راست افراطی موسوم به کیو-ِانان بر این باورند دونالد ترامپ در این تاریخ بار دیگر رئیس جمهور ایالات متحده خواهد شد، پنج هزار عضو گارد ملی آمریکا در نزدیکی کنگره آمریکا در واشنگتن دی سی به حالت آماده باش درآمدند.

کیو-اِنان، یک تئوری توطئه فراگیر و بی اساس است که تأکید دارد که دونالد ترامپ در حال جنگ با نخبگان شیطان پرستی است که بچه ها را آزار جنسی می دهند و در دولت و بازار و رسانه ها رخنه نموده اند.

پیروان این جنبش بر این باورند که در نهایت این مبارزه به یک روز حساب ختم می گردد که در آن افرادی، چون هیلاری کلینتون دستگیر و اعدام می شوند.

روزنامه انگلیسی دیلی میل در این خصوص گزارش کرد که پلیس کنگره آمریکا از چهار هزار و 900 نیروی گارد ملی آمریکا درخواست نموده است تا حداقل تا 12 مارس (22 اسفندماه) در پایتخت بمانند تا از تکرار احتمالی حمله 6 ژانویه هواداران ترامپ به کنگره جلوگیری نمایند.

حامیان جنبش کیو-اِنان که ادعا های جعلی ترامپ مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را باور دارند، مدعی هستند که ترامپ می تواند در روز تاریخی مراسم تحلیف (چهارم مارس) که پنجشنبه هفته جاری است، ادعای ریاست جمهوری کند.

ششم ژانویه (17 دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار نمایند. حامیان ترامپ، اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله نموده و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1382

به "هشدار پلیس آمریکا درباره برنامه ریزی برای حمله مجدد به کنگره خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس آمریکا درباره برنامه ریزی برای حمله مجدد به کنگره خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید