مایکل بلومبرگ؛ میلیاردری دیگر آماده ورود به انتخابات آمریکا

به گزارش مجله نیلوفری، بلومبرگ دونالد ترامپ را تهدیدی بزرگ برای کشور آمریکا می داند.

مایکل بلومبرگ؛ میلیاردری دیگر آماده ورود به انتخابات آمریکا

مایکل بلومبرگ میلیاردر بزرگ ، مالک رسانه بلومبرگ، تاجر، نویسنده، سیاستمدار آمریکایی وارد انتخابات درون حزبی دموکرات های آمریکا خواهد شد.

به گزارش مجله نیلوفری به نقل از گاردین، شهردار سابق نیویورک که ثروت کنونی اش به 57.1 میلیارد دلار می رسد و نهمین مرد پولدار آمریکا به شمار می آید وارد بخشی از فرآیند انتخاباتی آمریکا می گردد، اما او همچنان از قصد خود برای ورود به بخش نهایی انتخابات چیزی نگفته است.

انتخابات آمریکا یک فرآیند درون حزبی دارد که طی آن نامزدهای درون حزبی ابتدا با هم رقابت نموده و پس از آن نامزد نهایی خود را سراغ رقبا می فرستند. دموکرات ها نیز در امسال بیش از 20 کاندیدا دارند که نفر نهایی آنها با دونالد ترامپ رقابت خواهد نمود.

گاردین نوشت: یک میلیارد آمریکایی تصمیم می گیرد وارد بزرگترین رقابت سیاسی آمریکا (انتخابات ریاست جمهوری) شده و مسئولیتی بزرگ را بپذیرد. به نظرتان این سناریو آشنا نیست؟

اما مایکل بلومبرگ زمانی خود را برای ورود به رقابت جهانی آماده می نماید که نامزدهای هم حزبی اش به دلیل سیاست های پیشرفته انرژی گرفته و در تعداد زیاد برای رقابت آماده می شوند.

این میلیاردر آمریکایی که سه بار شهردار نیویورک بوده، ویژگی و نگرش جذاب کم ندارد. او خواستار اقدامات کاربردی در جهت کاهش تغییرات آب و هوایی و اقدامات مربوط به کنترل قوانین مالکیت اسلحه است.

هووارد ولفسون مشاور آقای بلومبرگ با ثبت نام مدیرش در شروع رقابت های درون حزبی آمریکا گفت: مایک معتقد است دونالد ترامپ تهدیدی بزرگ برای کشور ماست و نگران این موضوع است که فعالیت و تمرکز فعلی نامزدها به خوبی راهنمایی نشده و در راستا اصلی قرار نگیرد.

به طور خلاصه، این میلیاردر آمریکایی معتقد است میانه روهای حزب دموکرات از مسئله چالشی جو بایدن رنج می برند. این مسئله ممکن است باعث سقوط جوبایدن گردد. از طرفی دموکرات هایی متمایل به چپ مانند برنی ساندرز یا الیزابت وارن نیز مقبولیت چندانی ندارند و احتمال موفقیت آنها کم است. این موضوع می تواند از رویای سقوط ترامپ دور باشد.

بلومبرگ می تواند مانند انتخابات دور قبل ریاست جمهوری ، برنده رای زنان باشد. ترامپ در دور قبل بیش از 51 درصد از آرا زنان را از آن خود کرد.

در حالیکه ترامپ از سوی دموکرات ها به توهین و آزار زنان متهم می گردد، بلومبرگ نیز مسائل مشابه خود را دارد. در سال 2008 او به دلیل تبعیض و آزار 54 زن در به دلیل فعالیت شرکت بزرگ رسانه ای هم نامش مورد انتقاد و شکایت قانونی نهاده شد.

در حالی که مشکل اصلی بایدن -یکی از کاندیداهای محبوب دموکرات ها- پول است و در آخرین انتخابات حدود 9 میلیون دلار پول داشت، بلومبرگ این مسائل را ندارد و ثروتش به بیش از 50 میلیارد دلار می رسد.

آلینا لیون استاد علوم سیاسی دانشگاه نیوهمپشایر در این باره گفت: شاید بلومبرگ آن طور که خود فکر می نماید شناخته شده و محبوب نباشد.

وی اضافه کرد: شاید او در شرق آمریکا شناخته شده باشد، اما مطمئن نیستم در غرب و جنوب این کشور افراد زیادی او را بشناسند.

در نظرسنجی 2016 که برای تست اعتبار و قدرت نفوذ بلومبرگ صورت گرفت حدود یک سوم از رای دهندگان نسبت به او نظری خنثی داشتند. حدود یک چهارم مردم نیز بلومبرگ را نمی شناختند. 27 درصد مردم نیز نظر منفی نسبت به بلومبرگ داده و تنها 16 درصد مردم از تاثیرات مثبت بلومبرگ روی خود سخن گفتند.

آیا آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 به میلیاردر سفیدپوست دیگری احتیاج دارد؟ بلومبرگ این گونه فکر می نماید.

از آنجا که بلومبرگ شباهت زیادی به ترامپ دارد، احتمالا درگیری و مذاکرات وی با رئیس جمهور کنونی جذاب خواهد شد. با این وجود انتظار دموکرات ها از بلومبرگ برآورده نخواهد شد. آنها انتظار داشتند این سیاستمدار پولدار دارایی هایش را صرف حمایت یکی از آنها در انتخابات بعدی کند. کاری که ثروتمندان حزب جمهوری خواه از ماه های قبل شروع نموده و در انتخابات ریاست جمهوری قبل برای حمایت از ترامپ عملیاتی کردند.

ترامپ به عنوان یک میلیارد سفید پوست کاندیدای ریاست جمهوری بلومبرگ را که مایک کوچک نامیده و شکست دادنش را آسان می داند.

مایکل بلومبرگ که ثروت او 17 برابر ثروت دونالد ترامپ است مؤسس، مدیرعامل اجرایی و مالک موسسه اقتصادی، رسانه ای بلومبرگ ال.پی. است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 474

به "مایکل بلومبرگ؛ میلیاردری دیگر آماده ورود به انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکل بلومبرگ؛ میلیاردری دیگر آماده ورود به انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید