علت ابتلا به نوع شدید کرونا

به گزارش مجله نیلوفری، بر این اساس، سلول های TFH باعث تولید آنتی بادی می شوند و سلول های T نظارتی، فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کنند.

علت ابتلا به نوع شدید کرونا

دانشمندان علت ابتلا به نوع شدید بیماری کرونا را اعلام نمودند. بر اساس یک مقاله علمی که در مجله Cell منتشر شده است، یک سلول از نوع CD4 + T به بدن نسبت به عفونت هشدار می دهد و از سلول های ایمنی برای مبارزه با عفونت دعوت می کند.

بر این اساس، سلول های TFH باعث تولید آنتی بادی می شوند و سلول های T نظارتی، فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کنند.

کارشناسان اظهار داشتند که وجود نوع شدید کرونا در بیماران با واکنش ویژه سلول های CD4 + T به ویروس SARS-CoV-2 مرتبط است. در این مطالعه یک تیم بین المللی از دانشمندان 40 بیمار مبتلا به کووید-19 را مورد بررسی قرار دادند؛ از این بیماران، 22 نفر در بیمارستان بستری شده و بقیه علائم خفیف کرونا را نشان دادند.

با استفاده از توالی RNA، متخصصان دریافته اند که در مراحل اولیه بیماری در بیمارانی که به نوع شدید مبتلا و بستری شده اند، زیر گروه خاصی از سلول های T تولید می شود که به طور بالقوه می تواند به جای تولید آنتی بادی، در تخریب آن ها نقش داشته باشد.

منبع: اسوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1115

به "علت ابتلا به نوع شدید کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت ابتلا به نوع شدید کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید