طراحی و ساخت نخستین رادار غیرنظامی توسط شرکت های دانش بنیان

به گزارش مجله نیلوفری، معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از امضای تفاهم نامه برای خرید رادار غیرنظامی با یکی از دانشگاه های کشور خبر داد.

طراحی و ساخت نخستین رادار غیرنظامی توسط شرکت های دانش بنیان

به گزارش گروه اقتصادی مجله نیلوفری، محمد امیرانی امروز با اشاره به 2 ماموریت اساسی در حوزه فرودگاه ها و ناوبری هوایی، گفت: 53 فرودگاه تحت مالکیت این شرکت هستند که از این تعداد هشت فرودگاه بین المللی و مابقی مرز هوایی و داخلی است.

وی با اشاره به وجود 100 هزار کیلومتر راه هوایی در کشور اضافه کرد: دستگاه های ناوبری و کمک ناوبری که توسط متخصصان شرکت فرودگاه ها راهبری می شوند، پرواز ها را در این راه ها هدایت می کنند.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه صنعت هوانوردی گفت: این صنعت پیشانی و مقصد اصلی تحریم ها بوده که البته امروز بخشی از این مسائل با همکاری شرکت های دانش بنیان مرتفع شده است.

معاون عملیات هوانوردی گفت: امروز بیش از 50 درصد تجهیزات هوانوردی در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران توسط شرکت های دانش بنیان و با استفاده از توان داخلی تأمین می شود.

وی با بیان اینکه بسکمک از دستگاه های کمک ناوبری توسط دانش بومی تولید شده و یا در حال تولید و ساخت هستند، از امضای تفاهمنامه برای خرید رادار غیر نظامی با یکی از دانشگاه های کشور خبر داد و گفت: طراحی و ساخت این رادار توسط شرکت های دانش بنیان انجام می شود.

امیرانی گفت: با وجود تحریم ها، صنعت هوانوردی توسط متخصصان داخلی سرپا نگه داشته شده و به ارائه خدمات به مسافران و پرواز ها مشغول است.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به نظارت ایکائو بر سطح خدمات ایمنی در فرودگاه های کشور که به صورت سالانه انجام می شود، گفت: روزانه 800 پرواز عبوری و حدود 700 پرواز داخلی و بین المللی در سطح آسمان کشور صورت می گیرد که بخش عمده ای از مسئولیت ایمنی و ارائه خدمات به پرواز ها توسط مرکز کنترل فضای کشور انجام می شود.

وی با اشاره به قدمت 20 ساله مرکز کنترل فضای کشور و عمده تجهیزات آن که از شرکت های خارجی خریداری شده است، گفت: ما درصدد خریداری تجهیزات و به روز کردن این مرکز با همکاری شرکت های دانش بنیان هستیم.

امیرانی که در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان تهران در مرکز کنترل فضای کشور سخن می گفت، اضافه کرد: نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان تهران و میزبانی آن توسط شرکت فرودگاه ها را در جهت تقویت هم افزایی خواند و گفت: این نشست ها فرصتی ایجاد می کند تا از ظرفیت دستگاه های دیگر برای مقابله با تحریم ها در جهت حفظ منافع ملی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 425

به "طراحی و ساخت نخستین رادار غیرنظامی توسط شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی و ساخت نخستین رادار غیرنظامی توسط شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید