سومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا سه شنبه به کشور بازگشتند

به گزارش مجله نیلوفری، سومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا که خواستار بازگشت به کشور بودند، روز سه شنبه به ایران بازگشتند.

سومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا سه شنبه به کشور بازگشتند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، در ادامه فرایند بازگرداندن تعدادی از هموطنان و ایرانیان مقیم از اسپانیا در پی شیوع ویروس کرونا و توقف پروازها، سومین گروه از این هموطنان دیروز (سه شنبه) به ایران بازگشتند.

براساس این گزارش، در پی تمهیدات به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید و با هماهنگی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر)، سومین گروه از ایرانیان مقیم اسپانیا که درخواست بازگشت به کشور را داشتند، دیروز سه شنبه 13 خرداد ماه با پرواز فوق العاده ایران ایر به میهن اسلامی بازگشتند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید اول خرداد ماه در اطلاعیه ای از برقراری مجدد پرواز مادرید به تهران خبر داده و اعلام کرده بود: به اطلاع هموطنان گرامی مقیم اسپانیا می رساند به دنبال درخواست های مکرر تعدا زیادی از شما عزیزان، سفارت جمهوری اسلامی در حال هماهنگی با هواپیمایی ایران ایر جهت برقراری پرواز فوق العاده از مبداء مادرید به مقصد تهران برای روز سه شنبه 13 خرداد 1399 (2 ژوئن 2020) است.

نخستین پرواز مستقیم از مادرید به تهران برای بازگرداندن تعدادی از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا روز دوشنبه 15 اردیبهشت ماه انجام و دومین گروه از این افراد چهارشنبه 17 اردیبهشت ماه با یک پرواز فوق العاده متعلق به شرکت هواپیمایی ایران ایر (هواپیمایی جمهوری اسلامی - هما) از مادرید به تهران بازگشتند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید پیش از این در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که برنامه پروازهای فوق العاده از اسپانیا به عنوان یک اولویت در دستور کار برنامه سفارت قرار داشته و در این ارتباط به صورت روزانه پیگیری های مستمری به صورت مکاتبه ای و تلفنی با مسئولان نهادهای ذیربط اجرا شده و در حال انجام است.

به گزارش فارس، در پی شیوع ویروس کرونا و لغو پروازها، جمعی از دانشجویان و هموطنان ایرانی مقیم در برخی از کشورها از جمله ایتالیا، اوکراین و ... خواستار بازگشت به کشور بودند که با تلاش های وزارت امور خارجه، سفارتخانه های ایران در این کشورها، وزارتخانه های بهداشت و راه و با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری پروازهایی فوق العاده برای بازگشت این افراد اختصاص یافت و این افراد به ایران بازگشتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 910

به "سومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا سه شنبه به کشور بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا سه شنبه به کشور بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید