تذکر قاضی به عدم حضور نماینده وزارت بهداشت در دادگاه شبنم نعمت زاده ، واکنش سازمان غذا و دارو

به گزارش مجله نیلوفری، اولین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده بدون حضور نماینده ای از وزارت بهداشت چند روز پیش برگزار گردید که این موضوع منجر شد قاضی پرونده نسبت به آن تذکر دهد.

تذکر قاضی به عدم حضور نماینده وزارت بهداشت در دادگاه شبنم نعمت زاده ، واکنش سازمان غذا و دارو

فارس نوشت: اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده دختر وزیر سابق صنعت دولت یازدهم به دلیل اخلال در نظام مالی و دارویی دوشنبه گذشته برگزار گردید.

وی در حال حاضر به دلیل کشف یک انبار داروی احتکار شده بازداشت است؛ در این انبار، داروهای فاسد و تاریخ مصرف گذشته توسط سازمان تعزیرات کشف و ضبط شده که به جای امحا شدن نه تنها از زنجیره دارویی خارج نشده بلکه سر از یک انبار دیگر در آورده است.

نماینده دادستان در اولین جلسه دادگاه کیفرخواست این متهمه را قرائت کرد. در این کیفرخواست یکی از اتهامات دختر وزیر سابق اخلال عمده در زنجیره دارویی کشور به ارزش یک هزار و 850 میلیارد و 148 میلیون و 379 هزار و 599 ریال با علم به تأثیر در ضربه زدن به نظام است.

همچنین تحصیل مال نامشروع به ارزش یک هزار و 850 میلیارد و 148 میلیون و 379 هزار و 599 ریال و سوء استفاده از جواز و امتیاز تفویض شده، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیر مجاز دارو بدون تشریفات قانونی در حکم قاچاق نیز از دیگر اتهامات وی است.

یکی از نکات مورد توجه این جلسه، عدم حضور نمایندگان وزارت بهداشت بوده است؛ در این رابطه قاضی مسعودی مقام گفت وزارت بهداشت به دلیل حساسیت پرونده و بحث های دارویی که مطرح بوده باید از بدو تشکیل پرونده حضور پررنگی می داشت.

وی ادامه داد: متاسفانه نماینده وزارت بهداشت نه در مرحله دادسرا و نه در اولین جلسه دادگاه، نماینده ای را معرفی نکرده است.

قاضی مسعودی مقام تاکید نمود: به نظر می رسد باید این حساسیت در وزارت بهداشت ایجاد گردد.

اما پس از این واکنش، اسلامی مدیر کل دفتر بازرسی، شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو در نامه ای از معرفی 2 کارشناس حقوقی سازمان غذا و دارو را برای حضور در جلسات به شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان مالی خبر داده و اعلام می نماید حضور این سازمان در جلسه اول رسیدگی به انها ابلاغ نشده بوده است.

  • فیلم | توضیحات سخنگوی قوه قضائیه درباره حضور شبنم نعمت زاده با چادر مشکی در دادگاه
  • شناسایی 22 حساب شخصی از دختر وزیر سابق | شبنم نعمت زاده: فعالیتم با رانت نبوده است
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 313

به "تذکر قاضی به عدم حضور نماینده وزارت بهداشت در دادگاه شبنم نعمت زاده ، واکنش سازمان غذا و دارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر قاضی به عدم حضور نماینده وزارت بهداشت در دادگاه شبنم نعمت زاده ، واکنش سازمان غذا و دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید