بزرگ ترین کنکور جهان در چین آغاز شد

به گزارش مجله نیلوفری، کنکور سراسری چین از امروز سه شنبه با شرکت نزدیک به 11 میلیون دانش آموز، به عنوان بزرگترین کنکور جهان در سراسر این کشور آغاز شد.

بزرگ ترین کنکور جهان در چین آغاز شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله نیلوفری به نقل از وبسایت thatsmags، گائو کائو یا همان کنکور سراسری که هر ساله به مدت سه روز در چین برگزار می شود از امروز سه شنبه با شرکت نزدیک به 11 میلیون دانش آموز، به عنوان بزرگترین کنکور جهان در سراسر این کشور آغاز شد.

از زمان آغاز برگزاری بزرگ ترین کنکور جهان، شمار زیادی از نیروهای پلیس برای برقراری نظم در تلاش هستند و پهپادهای بدون سرنشین شرایط برگزاری آزمون ملی ورود به دانشگاه را رصد می کنند.

امسال، فصل کنکور سالانه کالج چین به دلیل شیوع بیماری کووید 19 یک ماه به تعویق افتاده است و از 7 تا 8 ژوئیه اجرا خواهد شد.

گائو کائو، یک امتحان پرشور است که کل آینده دانش آموزان به آن بستگی دارد؛ همچنین تنها معیار پذیرش در دانشگاه های چین است.

اگرچه این آزمون از استان به استان دیگر متفاوت است، گائو کائو به طور کلی شامل تست های ادبیات چینی، ریاضیات و یک زبان خارجی (در بیشتر موارد انگلیسی) است. اگر دانش آموزان رشته هنر را به عنوان تخصص در دبیرستان انتخاب کنند، باید تست های اضافی مربوط به تاریخ، سیاست و جغرافیا را نیز در آزمون ملی ورود به دانشگاه بزنند و اگر در دوره دبیرستان رشته های علمی را انتخاب کنند در آزمون ورود به دانشگاه علاوه بر تست ادبیات چینی، ریاضیات و زبان خارجی موظف به پاسخگویی تست هایی در زمینه فیزیک، شیمی و زیست شناسی هستند.

به طور کلی، آزمون کنکور در چین همه ساله در دو گروه رشته های ادبیات چینی، ریاضیات، زبان انگلیسی، بیولوژی، فیزیک و شیمی و گروه ادبیات چینی، ریاضیات، زبان انگلیسی، جغرافیا، تاریخ و سیاست برگزار می شود.

از آنجایی که شمار داوطلبان ورود به دانشگاه در چین بسیار زیاد است و بیشتر آنها آینده خود را وابسته به این آزمون می دانند، تقلب امری شایع در حین برگزاری این آزمون است و چین در تلاش است تا به کمک هوش مصنوعی تخلفات در این آزمون را رصد کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 979

به "بزرگ ترین کنکور جهان در چین آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین کنکور جهان در چین آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید