اوکراین برای مقابله با روسیه به سلاح هسته ای مجهز می گردد؟

به گزارش مجله نیلوفری، خبرنگاران : وزیر دفاع اوکراین چهارشنبه گذشته مدعی شد که روسیه کریمه را برای ذخیره بالقوه سلاح های اتمی آماده می نماید.

اوکراین برای مقابله با روسیه به سلاح هسته ای مجهز می گردد؟

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش به نقل از فارس، سفیر اوکراین در آلمان گفت که در صورت عدم عضویت این کشور در ناتو، کی یف ممکن است به سلاح هسته ای تجهیز گردد.

سفیر اوکراین در آلمان گفت که ممکن است کی یف در صورت عدم پذیرش در ناتو، ساخت سلاح هسته ای را برای دفاع از خود برابر روسیه در نظر گیرد.

به نوشته وبگاه دیفنس ورلد دری ملنیک سفیر اوکراین در آلمان در مصاحبه با رادیو آلمان گفت: یا ما بخشی از یک اتحاد مانند ناتو هستیم و به تقویت اروپا یاری می کنیم تا اروپا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند یا فقط یک گزینه داریم که خود را مسلح کنیم، شاید دوباره به شرایط هسته ای بیندیشیم. باید دید که چطور می توانیم امنیت خود را تضمین کنیم.

این در حالی است که وزیر دفاع اوکراین چهارشنبه گذشته مدعی شد که روسیه کریمه را برای ذخیره بالقوه سلاح های اتمی آماده می نماید.

آندری تاران در سخنرانی در کمیته فرعی دفاعی مجلس اروپا در بروکسل بدون ارائه مستنداتی مدعی شد که شاید روسیه در شبه جزیره کریمه سلاح اتمی مستقر کند. وی در ادامه مدعی شد که مسکو برای اطمینان از تامین آب شبه جزیره کریمه ممکن است به اوکراین حمله کند.

در جدید ترین فعل و انفعال بین مسکو و کی یف، وزارت خارجه روسیه اعلام کر، دیپلمات کنسولگری اوکراین در سنت پترزبورگ که توسط سرویس امنیت فدرال این کشور به اتهام جاسوسی بازداشت شده بود از خاک روسیه اخراج شده است. وزارت خارجه روسیه همچنین کاردار موقت اوکراین در مسکو را نیز احضار نموده است و درباره اقدامات غیرقانونی این دیپلمات اوکراینی به کی یف هشدار داده است.

پیش از این رسانه های روس گزارش داده بودند، مأموران سازمان امنیت داخلی روسیه یک دیپلمات کنسولگری اصلی اوکراین در سن پترزبورگ را به خاطر کوشش برای دستیابی به اطلاعات محرمانه در روز آدینه بازداشت نموده اند.

سازمان امنیت داخلی روسیه تاکید نموده بود با این دیپلمات اوکراینی مطابق قوانین بین المللی برخورد خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1480

به "اوکراین برای مقابله با روسیه به سلاح هسته ای مجهز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوکراین برای مقابله با روسیه به سلاح هسته ای مجهز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید