ابراز نگرانی اتریش درباره گسترش ویروس انگلیسی در سراسر اروپا

به گزارش مجله نیلوفری، وزیر بهداشت اتریش شرایط اروپا با توجه به شیوع گسترده ویروس انگلیسی را هشدارآمیز دانسته و نتایج یک آنالیز هم از کاهش اعتماد شهروندان به دولت ائتلافی خبر می دهد.

ابراز نگرانی اتریش درباره گسترش ویروس انگلیسی در سراسر اروپا

با ما سفر کنید و با اروپا ارزان قیمت از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه کرونن سایتونگ، وزیر بهداشت اتریش امروز (آدینه) در سخنانی شهروندان را برای روبرو شدن با دورانی سخت آماده نموده و گفت: اقدامات و محدودیت های قرنطینه ای تاثیر می گذارد، اما ما هنوز به آنجایی که باید و می خواهیم برسیم نرسیده ایم. من نگرانم که در هفته های آینده اوضاع بهتر نگردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وزیر بهداشت اتریش بزرگترین مسئله در حال حاضر را گسترش نوع جدید و جهش یافته ویروس انگلیسی دانسته و گفت: در همه کشورهای اروپایی شرایط بسیار نگران کننده ای وجود دارد و گسترش این ویروس بسیار جدی گرفته می گردد.

وی کشورهای ایرلند، انگلیس، اسلواکی، هلند، دانمارک و سوئیس را از جمله کشورهایی دانست که به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس انگلیسی قرار گرفته اند و اتریش را هم از این مسئله مصون ندانست.

وی تاکید نمود که در حال حاضر حدود 100 مورد مشکوک آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور شناسایی شده که در هفته آینده نتایج نهایی آنالیز آن در دسترس قرار می گیرد. وی تاکید نمود که این ویروس کم و بیش در تمام اتریش تقسیم شده است.

آنشوبر بر لزوم در پیش دریافت محدودیت های سفر برای مقابله با شیوع این ویروس بسیار مسری تاکید نموده و با تاکید بر اینکه اوضاع بسیار بسیار جدی است گفت: انتظار نمی رود کاهش شدید محدودیت ها امکان پذیر باشد.

رادولف آنشوبر در بخش دیگری از سخنانش تاکید نمود که شرایط در سراسر اروپا مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و ما در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستیم.

اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی اخیرا با سرعت بالای شیوع کرونا روبرو شده است.

نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که با وجود شروع طرح واکسیناسیون جمعی علیه کرونا اما بیشتر شهروندان اتریشی بر این عقیده اند که این بحران همچنان در سال 2021 هم کشور را به صورت گسترده درگیر خواهد نمود.

بر این اساس همچنان 86 درصد شهروندان اتریشی بر این باورند که بحران کرونا در امسال میلادی هم به صورت گسترده کشور را درگیر خود خواهد نمود. بر این اساس شهروندان اتریشی انتظار بهبود اوضاع مالی در سال 2021 را هم ندارند.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که تنها حدود یک چهارم شهروندان اتریشی انتظار بهبود اوضاع مالی البته در نیمه دوم امسال میلادی را دارند.

این نظر سنجی از طرف موسسه ایماس و در نوامبر و دسامبر سال گذشته از بین بیش از هزار شهروند اتریشی واجد شرایط رای دادن انجام گرفته است.

بر این اساس حدود 43 درصد شهرندان اعتقاد دارند که این پاندمی در سال 2021 هم به صورت گسترده کشور را درگیر خود خواهد نمود. تنها 10 درصد شهروندان اعتقاد داشتند که این مسئله رفع می گردد و 4 درصد هم در این باره ابراز بی اطلاعی کردند..

این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که تمام شدن بحران کرونا، سالم ماندن خود و خانواده و بازگشت به زندگی عادی از اولویت های آرزوهای شهروندان اتریشی در امسال میلادی است. تنها تعداد کمی از شهروندان به مسئله حفاظت از محیط زیست و آب و هوا اشاره کردند

این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که بیشتر شهروندان اتریشی انتظار بهبود سریع اوضاع مالی بعد از کرونا را ندارند. تنها 8 درصد انتظار بهبود اوضاع مالی در نیمه ابتدایی سال 2021 و 23 درصد هم انتظار بهبود اوضاع در نیمه دوم امسال میلادی را داشتند. 48 درصد هم اعتقاد داشتند که تازه در سال 2022 و یا 2023 اوضاع مالی کشور بهبود می یابد. حدود یک پنجم شهروندان هم انتظار بهبود اوضاع مالی بعد از سال 2023 را داشتند

کاهش چشمگیر اعتماد شهروندان اتریشی به دولت ائتلافی

دراین شرایط دولت ائتلافی اتریش هم اعتماد و اعتبارخود در بین شهروندان اتریشی را از دست می دهد. نتایج یک آنالیز نشان می دهد که تقریبا همه سیاستمدارانی که از مدیران اصلی بحران کرونا بوده اند شاخص اعتماد خود در بین شهروندان را از دست داده اند و در این میان رادولف آنشوبر، وزیر بهداشت، هاینز فاسمن، وزیر آموزش و پرورش و سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش بیش از دیگران اعتبار خود در بین شهروندان را از دست داده اند.

وزیر کار اتریش هم در صندلی چهارم این لیست قرار گرفته است.

این آنالیز و شاخص اعتماد که به سفارش خبرگزاری اتریش اجرا شده نشان می دهد که اعتماد شهروندان به رئیس جمهور آلمان با 3 درصد کاهش به 43 و اعتماد به صدر اعظم اتریش با 7 درصد کاهش به 20 و اعتماد به وزیر بهداشت با 11 درصد کاهش به 13 درصد رسیده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش 390788 نفر به کرونا مبتلا شده و 6987 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1292

به "ابراز نگرانی اتریش درباره گسترش ویروس انگلیسی در سراسر اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی اتریش درباره گسترش ویروس انگلیسی در سراسر اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید