9 سوغاتی محبوب تایلند

به گزارش مجله نیلوفری، تایلند کشوری زیبا در جنوب شرقی آسیاست که دارای سوغاتی‌های بسیار زیبا و متنوعی است که می‌توانید آنها را از بازارهای مختلف این کشور تهیه کنید.

9 سوغاتی محبوب تایلند

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

تایلند کجاست؟

تایلند کشوری ساحلی در جنوب شرقی آسیا است که بایک سیستم پادشاهی بودائی اداره می‌گردد. این کشور با لاوس، کامبوج، مالزی و سنگاپورهمسایه است. تایلند به کشور لبخند مشهور است و مردمان آن بسیار خوش رو و مهماننواز هستند و به توریستان احترام می‌گذارند البته باید مراقب باشید که به کشور،مردم و مذهب آن‌ها توهین نکنید.

تایلند دارای آب و هوای گرم و مرطوب است و تقریباًدر هر زمانی می‌توانید به این کشور زیبا سفر کنید. اما اگر قصد شما این است که دربهتری زمان وارد تایلند شوید باید بگویم که بهتر است در ماه‌های نوامر تا فوریه بهآنجا بروید. سالیانه 20 میلیون توریست خارجی به تایلند سفر می‌کنند که بیش از 100هزار نفر آن‌ها ایرانی هستند. حالا اگر شما هم می‌خواهید برای تعطیلات به مناطقیچون پوکت، پاتایا، بانکوک، خلیج مایا و اماکن دیگر تایلند سفر کنید باید سوغات اینکشور زیبا را خوب بشناسید تا بتوانید یادگاری مناسبی برای بازگشت از این سفر تهیهکنید.

1. سس و ادویه‌های تایلند

غذاهای تایلندی به خودی خود بسیار معروف هستند،ادویه‌جاتی که در غذاهای این منطقه استفاده می‌کنند ضمن تند بود؛ طعم و مزهمتفاوتی را به این غذاها می‌دهد. اگر شما نیز بعد از خوردن غذاهای محلی تایلند لذتبردید پس حتماً از سس‌ها و ادویه‌جات آن به عنوان سوغات برای دوستانتان تهیهکنید تا در تجربه شما شریک باشند.

2. فیل، نماد تایلند

فیل‌ها نماد کشور تایلند هستند، اگر می‌خواهید وسیله‌ای بخرید که به محض تماشایآن خاطرات تایلند برای شما زنده گردد، از محصولات چوبی، صنایع‌دستی و مجسمه‌های کهدر بازارها به شکل فیل ساخته شده است تهیه کنید.

3. ابریشم

تایلند از عظیم‌ترین فراوری کنندگان ابریشم درجهان است. اگر می‌خواهید باکیفیت‌ترین پارچه ابریشم را در این کشور تهیه کنید بهجیم تامپسون در بانکوک بروید. البته بسیار مراقب باشید که ابریشم مصنوعی را بجایابریشم واقعی به شما نفروشند!

4. لوازم اسپا

تایلند بهشت ماساژ است، از این کشور می‌توانیدوسایل ماساژ و آبگرم از جمله روغن نارگیل ماساژ، شمع‌های معطر، روغن گیاهان بومی وصابون‌های مخصوص را با خود به خانه بیاورید.

5. جواهرات و زیورآلات

در تایلند منابع زیاد سنگی از جمله معادن انواعیاقوت، لعل و زیرکن وجود دارد. از همین رو فراوری زیورآلات مختلف اصلی و بدلی درتایلند رونق فراوانی دارد. همچنین کار روی فلزات گران‌بها از جمله طلا و نقره نیزدر تایلند به صورت ویژه‌ای انجام می‌گردد. فراوری زیورآلات پارچه‌ای دست‌سازنیز در بین بومیان این کشور رونق دارد و می‌توانید در بازارهای محلی تایلند از آن‌هاخرید کنید.

6. سرامیک

در تایلند صنعت سرامیک‌سازی بسیار گسترده وفراگیر است و در جای جای آن ظروف سرامیکی با نقش‌های برجسته انسان و طبیعت را می‌توانیدببینید. معروف‌ترین سرامیک تایلند به نام‌های پرسلن و سنقخولاک است که در منطقه سیانگمای بهترین نوع آن را می‌توانیدتهیه کنید. سرامیک با فرهنگ و پادشاهی این کشور پیوند خورده و می‌تواند یادگاریمناسبی از این کشور شرقی باشد.

7. صنایع چوبی

وسایل مختلف چوبی در سایزهای کوچک و عظیم، در طرح‌هایمختلف و کند کاری‌های متفاوت وجود دارد. شهر چیانگ مای به عنوان پایتخت چوب اینکشور شناخته می‌گردد. حتی شما اگر از مبل و وسایل چوبی عظیمی خوشتان آمده که حمل ونقل آن برایتان سخت است، می‌توانید به وسیله شرکت‌های بین‌المللی پستی، آن را بهکشور خود ارسال کنید.

8. چرم

چرم نیز یکی از مهم‌ترین صنایع دستی تایلند به حساب می‌آید و محصولات متفاوتی از آن به دست می‌آید که به صورت دستی و صنعتی در بیشتر نقاط تایلند فراوری می‌گردد و می‌توانید محصولات آن را خریداری کنید.

9. سبد سازی

سبد سازی یکی از صنایع‌دستی است که از گیاهانمحلی مانند بامبو، ساچ و چوب پنبه در آن استفادهمی‌گردد و لوازمی از جمله کیف‌های دستی و عظیم زنانه و مردانه و سبدهای خرید بافته می‌گرددکه به خاطر ارزان بودن آن‌ها می‌توان یک سوغاتی خوب باشد.

این نکته را در زمان خرید سوغات در تایلند بهخاطر داشته باشید که به محض آنکه می‌فهمند شما توریست هستید سعی می‌کنند اجناس راچند برابر قیمت واقعی آن به شما بفروشند، حتماً سعی کنید روی قیمت چانه بزنید وهمچنین مواظب فروش جواهرات تقلبی موجود در بازارها باشید.

منبع: ستاره
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1193

به "9 سوغاتی محبوب تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 سوغاتی محبوب تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید