کاهش 6 درصدی قیمت گوشت گوسفندی

به گزارش مجله نیلوفری، در حالی که قیمت گوسفند زنده نسبت به یک ماه قبل 16 درصد کاهش یافته، اما قیمت گوشت گوسفندی فقط 6 درصد کاهش داشته است.

کاهش 6 درصدی قیمت گوشت گوسفندی

به گزارش خبرنگار ، یدالله صادقی مدیرکل صنعت و معدن استان تهران در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار، با اشاره به شرایط قیمت روز کالا های اساسی نسبت به یک ماه قبل گفت: گوشت گوسفندی مخلوط در حال حاضر کیلویی 91 هزار تومان است که یک ماه پیش قیمت آن 97 هزار تومان بوده و لذا کاهش 6 درصدی داشته است.

مدیرکل صنعت و معدن استان تهران توضیح داد: گوشت گوسفند زنده هم در حال حاضر هر کیلو 36 هزار تومان است که قیمت یک ماه قبل آن 43 هزار تومان بوده و دارای کاهش قیمت 16 درصدی است.

او با بیان اینکه در مجموع فرایند کلی قیمت ها به شکل نزولی است، اظهار کرد: گوشت گوساله در بازار 74 هزار و 500 تومان است که یک ماه پیش 88 هزار تومان بوده و 15 درصد کاهش یافته است.

صادقی با بیان اینکه قیمت برنج هندی 1121، 8 هزار و 700 تومان است و یک ماه پیش قیمت آن 9 هزار تومان بود، اظهار کرد:، اما در مقابل برنج تایلندی افزایش قیمت داشته است.

مدیرکل صنعت و معدن استان تهران توضیح داد: قیمت گوجه فرنگی در حال حاضر 7 هزار تومان است که یک ماه پیش قیمت آن 2 هزار و 800 تومان بوده و لذا شاهد افزایش 150 درصدی قیمت آن هستیم.

او با بیان اینکه اینکه قیمت سیب زمینی هم 14 درصد افزایش یافته گفت: یک ماه پیش قیمت سیب زمینی هر کیلو 3 هزار و 500 تومان بوده و اکنون 4 هزار تومان است.

صادقی با بیان اینکه قیمت پیاز درجه یک هم 20 درصد افزایش داشته است، گفت: ماه پیش قیمت هر کیلو پیاز درجه یک 2 هزار و 500 تومان بوده و اکنون 3 هزار تومان است.

مدیرکل صنعت و معدن استان تهران توضیح داد: قیمت هندوانه، نارنگی، پرتقال و خرما نسبت به ماه قبل هیچ تغییری نکرده است.

او با اشاره به افزایش قیمت رب گوجه فرنگی اظهار کرد: قرار شده کارخانه ها قیمت های کاهش یافته را اعلام نمایند و بر مبنای گوجه هایی که مصرف می نمایند رب 10 هزار تومانی به بازار عرضه نمایند و احتمالاً شاهد قیمت گذاری 10 هزار تومان بر روی رب خواهیم بود.

صادقی با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی گفته است که می توانیم در سطح استان محصولات خود را از فراوری به مصرف نماینده عرضه کنیم اظهار کرد: این موضوع به سازمان میادین هم اعلام شده و تعاون روستایی به زودی مستندات خود را ارائه خواهد داد تا در 10 میدان مرکزی تره بار کار خود را آغاز نمایند.

مدیرکل صنعت و معدن استان تهران توضیح داد: در خصوص میدان بهمن هم قرار شد تمام غرفه های آن کار عمده فروشی نمایند و غرفه ها را تحویل فراورینماینده ها بدهند.

او با تأکید بر اینکه شرایط بازار پایدار است، اظهار کرد: اگرچه بعضی اقلام مانند میوه و صیفی جات شاهد نوسان هستیم، اما این نوسان به خاطر تغییر فصل است.

صادقی اعلام نمود: بعضی اقلام صنعتی مانند آهن آلات هم افزایش قیمت داشتند که دلیل آن ارزان بودن در گذشته است و چون الان اجازه صادرات داده شده قیمت در حال متعادل شدن است بنابراین گران فروشی نمی گردد.

مدیرکل صنعت و معدن استان تهران اعلام نمود: ما باید هم از فراورینماینده و هم مصرف نماینده حمایت کنیم، چون اگر بخواهیم قیمت ها را خیلی کاهش دهیم دیگر فراورینماینده قادر به فراوری نخواهد بود و کالایی هم به دست مصرف نماینده نخواهد رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 480

به "کاهش 6 درصدی قیمت گوشت گوسفندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 6 درصدی قیمت گوشت گوسفندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید