کارتن کدام کالاها را بهتر است نگهداری کنیم

به گزارش مجله نیلوفری، بسیاری از افراد موقع خریدن وسیله ای نو دو دل می شوند که کارتنش را نگهداری نمایند یا دور بیندازند. این نوشته به شما در تصمیم گیری بهتر در این زمینه یاری می نماید که بسته بندی کدام وسیله را بهتر است نگه دارید یا بسته بندی کدام وسیله به کارتان نمی آید.

کارتن کدام کالاها را بهتر است نگهداری کنیم

آنچه باعث می گردد که کارتن ها را بعد از هر خرید نگه داریم، به چند عامل بستگی دارد:

1- محصول

2- فضا: با توجه به مساحت نسبتاً کوچک انباری آپارتمان های امروزی، نگهداری کارتن ها ضروری است؟

3- فروش: آیا ممکن است در آینده قصد فروش این محصول را داشته باشیم یا نه.

مزیت نگهداری بسته بندی وسائل

فروش بهتر

موقع فروش برخی وسایل، ارائه کارتن آن لازم می گردد چون در این صورت مشتری با اطلاع از هویت کالا و مسروقه نبودن در خصوص برخی کالاهای خاص (مثل گوشی های هوشمند)، رغبت بیشتری به خرید محصول نشان می دهد و حتی حاضر می گردد رقم بیشتری برای آن پیشنهاد کند.

امکان استفاده از گارانتی

در برخی از موارد هم مدت گارانتی دستگاه روی جعبه آن آورده شده، کارتن این گونه وسایل را باید حتماً از همان ابتدا نگهداری کرد. علاوه بر گارانتی، شماره سریال برخی محصولات هم روی جعبه آن حک می گردد که ممکن است در صورتی که دستگاه احتیاج به تعمیر یا تعویض پیدا کند، لازم گردد.

کدام وسیله؟ کدام کارتن؟

وسایل الکترونیکی و دیجیتالی مهم ترین وسیله هایی هستند که کارتن های آن ها باید تا حد امکان نگهداری گردد.

برخی از وسایل هوشمند که معمولاً برای فروش دست دوم، جعبه آن مهم است عبارت اند از:

- لپ تاپ

- تبلت

- گوشی های هوشمند جدید

نکته: اگر هنوز از زمان گارانتی دستگاه باقی مانده باشد، داشتن جعبه و کارتن زمانی که قصد فروش وسیله ای مثل لپ تاپ را داشته باشیم، می تواند بر ارزش وسیله بیفزاید. به همین خاطر توصیه می گردد حتی کاغذهای داخل بسته این قبیل وسایل هم دور ریخته نگردد. همچنین اگر گوشی، تبلت یا لپ تاپ شما گم یا سرقت گردد به وسیله شماره سریال روی جعبه می توانید سرقت را پیگیری و گوشی خود را احراز مالکیت کنید.

و اما برقی ها!

در رابطه با وسایل صوتی و تصویری باید گفت که استثنائا کارتن این وسایل جز در موقع اسباب کشی، کاربرد چندان دیگری ندارد و مثل موبایل و تبلت جزیی از آن به حساب نمی آید! در هنگام فروش یا جابجایی هم با استفاده از پلاستیک های حباب دار و یا روکش های محافظ می توان آن ها را بسته بندی کرد. جعبه برخی از وسایل مثل یخچال و لباس شویی و ظرف شویی هم با این که فضای زیادی را اشغال می نمایند، مزیتی در زمان فروش ایجاد نمی نمایند اما هنگام جابجایی از دستگاه محافظت می نمایند. اگر جای لازم برای نگه داشتن کارتن ها را دارید، نگه داشتن آن ها ضرری نخواهد داشت و در صورتی که احتیاج به جابجایی یا تعویض وسایل خود احساس کردید، می توانیم از آن استفاده کنیم.

وسایل دیگر چطور؟

به طور کلی می توان گفت همان طورکه نگهداری کارتن وسایل و اقلام بزرگ تر خیلی ضرورتی ندارد، نگهداری کارتن و جعبه بسته بندی برخی وسایل ارزان و کم اهمیت هم ضروری نیست. جعبه وسایلی مثل وسایل پخت وپز، برخی ظروف، هندزفری و هدفون و پوشاک، لوستر و وسایل تزیینی و… ازجمله این موارد است که نگهداری از آن در هنگام فروش تفاوت چندانی ایجاد نمی نماید.

به خاطر داشته باشید که بعد از هر خرید، امکان احتیاج به کارتن آن وسیله را در نظر بگیرید و اگر قصد فروش آن را ندارید به هیچ عنوان احتیاجی نیست کارتن آن را نگه دارید؛ مگر کارتن وسایل هوشمند را! در خصوص وسایل هوشمند وضع فرق می نماید. از جعبه و کارتن این دستگاه ها ضروری است که به دقت نگهداری گردد.

منبع: دیوار
انتشار: 17 تیر 1398 بروزرسانی: 17 تیر 1398 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 98

به "کارتن کدام کالاها را بهتر است نگهداری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارتن کدام کالاها را بهتر است نگهداری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید