چین: آمریکا همه تحریم های نامشروع علیه ایران را لغو کند

به گزارش مجله نیلوفری، به گزارش خبرنگاران، هوآ چون اینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست مطبوعاتی این وزارتخانه با اشاره به نشست های کمیسیون مشترک برجام، یادآوری کرد که مسئله شرایط هسته ای ایران در مرحله حساسی است.

چین: آمریکا همه تحریم های نامشروع علیه ایران را لغو کند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وی در این باره اضافه نمود: چین همیشه موضع گیری منصفانه ای داشته و نقشی سازنده در این باره ایفا نموده است. در نشست کمیسیون مشترک برجام نیز نقشی سازنده ایفا خواهیم کرد تا به اجماع نظر برای حفظ توافق دست یافته و درباره نقشه راهی صحبت کنیم که به از سرگیری تعهدات آمریکا و ایران در اقدامی هماهنگ و متقابل منجر می گردد. کوشش می کنیم تا برجام در کوتاه ترین زمان ممکن به راستا اصلی خود بازگردد.

چون اینگ در ادامه گفت: می خواهم تاکید کنم که اقدامات یک جانبه آمریکا عامل اصلی تنش های پیش آمده در مسئله هسته ای ایران است. از کوشش طرف آمریکایی استقبال می کنیم. اقدام عاجلی که در حال حاضر باید انجام بگیرد این است که آمریکا همه تحریم های نامشروع علیه ایران و همچنین اقدامات قضایی طولانی مدت علیه اشخاص ثالث را لغو کند. این یک بخش لاینفک و اجتناب ناپذیر از الزامات بازگشت به برجام است.

هوآ چون اینگ در نهایت گفت: چین با دیگر طرفین در راستای پیشبرد فرایند راهکار سیاسی برای مسئله هسته ای ایران همکاری خواهد نمود و همزمان، قاطعانه از حقوق و منافع قانونی خود نیز حراست می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1449

به "چین: آمریکا همه تحریم های نامشروع علیه ایران را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا همه تحریم های نامشروع علیه ایران را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید