انتها بازسازی حمام قاجاری روستای درده فیروزکوه

به گزارش مجله نیلوفری، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فیروزکوه گفت: حمام تاریخی روستای درده با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 500میلیون ریال با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با نظارت کامل این اداره به انتها رسید.

انتها بازسازی حمام قاجاری روستای درده فیروزکوه

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، ابراهیم اکبری روز چهارشنبه 4 تیر ماه 99 گفت: بازسازی حمام درده از نمونه های پیروز سرمایه گذاری بخش خصوصی در بناهای تاریخی فیروزکوه خواهد بود، با توجه به ظرفیت گردشگری روستای درده پیش بینی می گردد که بازدهی مناسبی برای سرمایه گذار داشته باشد.

او خاطر اضافه کرد: با توجه به توقف موقت پروژه بازسازی حمام درده به دلیل شیوع ویروس کرونا، کار بازسازی حمام زودتر از بازه پیش بینی شده انجام شد و این نشان از اعتماد به توان بخش خصوصی در انجام پروژه های بازسازیی دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فیروزکوه بیان کرد: این حمام شامل دالان و دهلیز، بینه و سکوهای سربینه، میان در و گرم خانه است که با توجه به احتیاج و جمعیت روستا در دوره قاجار ساخته شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 882

به "انتها بازسازی حمام قاجاری روستای درده فیروزکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها بازسازی حمام قاجاری روستای درده فیروزکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید