وعده وزارت صمت درباره قیمت مرغ

به گزارش مجله نیلوفری، سعید محمدی پورمعاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران در یک برنامه خبری اظهار کرد: در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران مقرر شد مرغداری هایی که ارز دولتی گرفتند بازرسی شوند که در نتیجه این بازرسی ها معین شد از 52 واحد مرغداری که نهاده دولتی گرفته بودند، 45 واحد متخلف هستند و مرغ با نرخ مصوب به بازار عرضه نکرده اند؛ بنابراین تخلف 241 میلیارد ریالی در این بخش کشف و پرونده آن به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد و نتایج پیگیری از تعزیرات استان حاکی از آن است که احکام آن ها در حال انجام است.

وعده وزارت صمت درباره قیمت مرغ

وی با اشاره به اینکه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی علت افزایش قیمت را وقفه در جوجه ریزی عنوان نموده اند، ابراز امیدواری کرد که تا هفته آینده با افزایش تعداد مرغ هایی که آماده کشتار می شوند قیمت ها متعادل گردد.

این مقام مسئول در ادامه از نظارت جدی بر عرضه مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی در میدان بهمن و میدان پیروزی تهران با قیمت 17 هزار و 500 تومان اطلاع داد و گفت: مقرر شده مرغ با نرخ مصوب در 250 میدان تره بار اصلی و فرعی تهران توزیع گردد و امروز این 250 میدان رصد شده و گزارش ها نشان می دهد در همه میدان های تره بار تهران مقادیری مرغ عرضه شده است.

محمدی پور با بیان اینکه امکان کاهش قیمت مرغ ظرف یک یا دو روز وجود ندارد توضیح داد: باید این عرضه مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی چند روز ادامه پیدا کند و در این صورت تا هفته آینده قیمت ها متعادل خواهد شد.

لازم به ذکر است که اواخر مهر ماه کارگروه تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را 20 هزار و 400 تومان تصویب کرد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1211

به "وعده وزارت صمت درباره قیمت مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده وزارت صمت درباره قیمت مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید