مظلومی: نمی دانیم تیم امید برای کمیته المپیک است یا فدراسیون فوتبال، در کار فرهاد مجیدی دخالت می نمایند

به گزارش مجله نیلوفری، پرویز مظلومی، سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: در تیم امید باید وظایف تفکیک گردد و سرمربی بتواند کارش را راحت انجام بدهد.

مظلومی: نمی دانیم تیم امید برای کمیته المپیک است یا فدراسیون فوتبال، در کار فرهاد مجیدی دخالت می نمایند

به گزارش مجله نیلوفری، پرویز مظلومی با حضور در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر در مورد تأثیر حواشی فضای مجازی بر فوتبال گفت: وقتی شما در آیتم قبلی شرح دادید دیدم که بازیکنان حرفه ای برای فوتبال از اینستاگرام استفاده می نمایند و کاری به مسائل دیگر ندارند. کسی که بیش از 100 میلیون فالوور داشته باشد می تواند یک حکومت را عوض کند، ولی ما فرهنگ استفاده از فضای مجازی را نداریم.

وی اضافه نمود: از مسئولان ایراد می گیرم که وقتی در صفحات مجازی حمله می شود ترتیب اثر می دهند. یادم هست یک فصل بود من با استقلال قرارداد داشتم. در همین صفحات مجازی آدم جلوی وزارت ورزش جمع می کردند و مسئولان تحت تأثیر قرار می گرفتند و من را برکنار کردند.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال یادآور شد: جالب است که صفحه استقلال و پرسپولیس را یک نفر اداره می نماید و او ایران هم نیست! او دنبال نماینده های زیادی دارد و مسائل و حواشی بسیاری را ایجاد می نماید.

مظلومی تأکید کرد: صفحه مجازی بد نیست و می شود استفاده های مثبتی از آن داشت. اکنون فوتبالیست های ما خیلی در مسائل مجازی غرق شده اند و به خوبی از آن استفاده نمی نمایند. شما در آن آیتم از رونالدو و مسی، دو ستاره فوتبال جهان نام بردید که از صفحه مجازی شان چطور استفاده می نمایند و اصلاً وارد سیاست نمی شوند و در حیطه کاری خودشان جلو می روند.

وی ادامه داد: بازیکن باید بداند که طرفداران تیم مقابل نسبت به بعضی عکس العمل ها حساس هستند و ممکن است به آنها حمله شود، یعنی واقعاً آنها متوجه نمی شوند؟ هنرمندان و ورزشکاران و سیاسیون ما وقتی صفحه پرمخاطبی دارند از آن به خوبی استفاده نمی نمایند.

مظلومی درباره اثرگذاری پست های سیاسی و اجتماعی بازیکنان بر جو داخل تیم گفت: بعضی سواد سیاسی ندارند، اما وارد سیاست می شوند. این کار را باید به صاحبانش بسپاریم. البته سیاسیون هم گاهی درباره مسائل فوتبالی اظهارنظر می نمایند.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال ادامه داد: زمان ما وقت تمرین که می شد، موبایل همه را جمع می کردیم و راحت می شدیم، اما حالا فوتبالیست ها فقط یک موبایل که ندارند! یک بار یادم است یک بازیکن می گفتمن موبایل ندارم، اما هم تیمی اش او را لو داد و فهمیدم در یخدان یخچال موبایلش را قایم نموده است!

وی افزود: به عنوان بزرگ تر این را می گویم. ما دستمزد می گیریم تا به طرفداران و فوتبال خدمت کنیم و تعهدی داریم. بخش زیادی از فکر و تمرکز من همواره این است که؛ بازیکن من شب زود می خوابد یا خیر؟!

مظلومی با اشاره به شکست 4 بر 2 تلخ در شهرآورد مقابل پرسپولیس و این که ظاهراً حضور بازیکنان در فضای مجازی در آن شکست نقش داشت، شرح داد: نه تنها بازیکنان که بعضی مسئولان هم تا ساعت دو و سه نیمه شب در اتاق بازیکنان بودند، اما بازیکنی که نسبت به طرفداران تعهد دارد، باید بداند استفاده از فضای مجازی زمان می خواهد. وقتی بازیکنی ساعت دو شب در صفحه اش مطلب می گذارد، یعنی بیدار بوده است!

وی با بیان اینکه من صفحه ای در فضای مجازی ندارم، اما چند صفحه برای من ساخته اند، گفت: من کوتاهی کردم و اگر در این فضا به شکل درستی بود شاید بتوان نوع استفاده از آن را اصلاح کرد. فضای مجازی خوب است، اما بازیکن حرفه ای باید نوع استفاده از آن را بداند، در حالی که بازیکن حرفه ای در اروپا ساعت 11 شب را تا به حال ندیده است.

مظلومی یادآور شد: یکی از بازیکنان ایرانی به یکی از تیم های اروپایی رفته بود، ولی همواره خواب می ماند. او هر روز ساعت را به شوماخر مربی اش نشان می داد و می گفت ساعتم زنگ نزد و من خواب مانده ام. شوماخر هم ساعت را گرفت و شوتی زد و گفت برو و دیگر برنگرد!.

پیشکسوت باشگاه استقلال در ادامه گفت: جوانان ما باید الگویی داشته باشند، اما وقتی بزرگ ترهای ما در صفحه مجازی شان مطالبی را که به آنها مربوط نیست می گذارند جوانان هم الگو می گیرند. تیم امید ما به همین خاطر لطمه خورد. من از حمید استیلی شنیده ام موبایل ها در شب های بازی جمع می شود.

وی در پاسخ به پرسش که آیا مجیدی می تواند در تیم امید پیروز باشد، توضیح داد: طی صحبت هایی که با فرهاد داشتم او نگران بود. او مربی جوان و باانگیزه ای است که دوست دارد پیروز شود و به یاری احتیاج دارد. من فکر می کنم تیم امید ما یا دو تیم است یا یتیم است! نمی دانیم برای کمیته ملی المپیک است یا فدراسیون فوتبال و کدام یک صاحب و تصمیم گیرنده آن هستند.

مظلومی اضافه نمود: 60، 70 درصد بازیکنان تیم امید به غیر از چهار پنج بازیکن، در باشگاه های شان ذخیره هستند و اصلاً فیکس نیستند، برای همین فرهاد دنبال بازیکن جدید می شود، در حالی که این مسئله باید سال های قبل انجام می شد و بسیار زمان بر است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: زمانی که ما کسی را سرمربی قرار می دهیم باید به او اختیار تام بدهیم و فقط نظارت داشته باشیم، نه دخالت، اما فکر می کنم حالا دارد در کار فرهاد مجیدی دخالت می شود. یک کمیته فنی هست و یک سرمربی است. استیلی بازیکن بزرگ، مربی توانا، بچه بامعرفت و مدیر فنی تیم است. یک کمیته فنی هم شامل آقایان محصص، محمدی و ماجدی داریم. این وظایف باید تفکیک شود و سرمربی باید کارش را راحت انجام بدهد، اما اکنون مسائلی ایجاد شده است و فکر می کنم شاید اصلاً همتی برای صعود تیم وجود ندارد. تیم هایی که بالا آمده اند هم همه خوب هستند.

وی ادامه داد: فرهاد باید خیلی کوشش کند. خوبی اش این است که او جوان است و به خوبی می تواند با جوان ها سروکله بزند. به هرحال او ریسک نموده است. قبل از او به چندین مربی پیشنهاد حضور در تیم امید را دادند، اما همه عقب کشیدند، به ویژه به این خاطر که فدراسیون دستمزد کمی می دهد.

مظلومی اظهار داشت: فضای مجازی را می شود با فرهنگ سازی کنترل کرد، اما سخت است. بعد از 40 سالی که به المپیک نرفته ایم آرزو دارم سال جاری این اتفاق بیفتد. من با فرهاد صحبت می کردم می گفت من درخواست کردم یک مربی از اسپانیا با دستمزد پایین بیاید و یاریم کند، اما همکاری نکردند و گفتند حتماً باید فلانی باشد. این دخالت است.

وی در انتها گفت: برنامه شما طرفداران و بینندگان زیادی دارد، شما با مسئولان صحبت کنید. دو سه ماه مانده به مسابقات انتخابی المپیک و این تیم بسیار خوب است و هرچند بسیاری از بازیکنان در باشگاه ها بازی نمی نمایند و بیرون هستند، اما می شود امیدوار بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 338

به "مظلومی: نمی دانیم تیم امید برای کمیته المپیک است یا فدراسیون فوتبال، در کار فرهاد مجیدی دخالت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظلومی: نمی دانیم تیم امید برای کمیته المپیک است یا فدراسیون فوتبال، در کار فرهاد مجیدی دخالت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید