صادرات نفت ونزوئلا به کمترین مقدار در 70 سال اخیر رسید

به گزارش مجله نیلوفری، صادرات سالانه نفت ونزوئلا به کمترین مقدار در 70 سال اخیر رسیده است.

صادرات نفت ونزوئلا به کمترین مقدار در 70 سال اخیر رسید

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، صادرات نفت ونزوئلا در ماه دسامبر به شدت سقوط کرد، زیرا تحریم های ایالات متحده سبب شده است بعضی از محموله های این کشور آمریکای جنوبی در آسیا گرفتار شوند و رقابت با اعضای دیگر ائتلاف سازمان کشورهای صادرنماینده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) افزایش یابد.

براساس گزارش های حمل ونقل و داده های ردیابی کشتی ها، نیمی از فروش نفت ونزوئلا از ماه نوامبر کاهش یافت و به 231 هزار و 613 بشکه در روز رسید. این رقم نشان می دهد صادرات سالانه ونزوئلا به کمترین مقدار در حدود هفت دهه گذشته رسیده است.

محموله هایی که ماه دسامبر بارگیری می شوند از اوایل ژانویه به آسیا می رسند، درست زمانی که ائتلاف اوپک پلاس فراوری خود را افزایش می دهد. اوپک پلاس قرار است در نشست چهارم ژانویه (15 دی ماه) به آنالیز سیاست های نفتی خود بپردازد.

براساس اطلاعات جمع آوری شده توسط بلومبرگ، بار نفتکش هایی که از ماه آوریل بندرهای ونزوئلا را ترک نموده اند ماه ها بعد تخلیه می گردد. کشتی ها به طور معمول هزینه های روزانه را متحمل می شوند و انتظار طولانی برای بارگیری در قراردادهای حمل ونقل استاندارد می تواند هزینه بر باشد.

گفته می گردد کشتی های حامل نفت خام ونزوئلا دستگاه های ردیاب ماهواره ای خود را خاموش نموده اند و نام کشتی ها را پوشانده اند تا هویتشان پنهان بماند و از شناسایی جلوگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1288

به "صادرات نفت ونزوئلا به کمترین مقدار در 70 سال اخیر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت ونزوئلا به کمترین مقدار در 70 سال اخیر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید