شناسایی 242 شرکت فعال در حوزه فضایی

به گزارش مجله نیلوفری، رئیس مرکز توسعه کسب وکارهای فضاپایه سازمان فضایی ایران گفت: زمانی که موضوع کسب وکارهای فضاپایه مطرح شد، کسی به آن امیدوار نبود ولی توانستیم 242 شرکت فعال در حوزه را شناسایی کنیم که نزدیک به نیمی از آنها دانش بنیان نیستند.

شناسایی 242 شرکت فعال در حوزه فضایی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله نیلوفری، شبنم یزدانی رئیس مرکز توسعه کسب وکارهای فضاپایه سازمان فضایی ایران در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا که صبح امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید، گفت: رشد بیش از سه برابری رویدادهای هفته فضا را سال جاری داشتیم و362 رویداد را از همین ابتدای هفته برنامه ریزی کردیم.

وی اضافه کرد: زمانی که موضوع کسب وکارهای فضاپایه مطرح شد، کسی به آن امیدوار نبود ولی توانستیم 242 شرکت فعال در حوزه را شناسایی کنیم که نزدیک به نیمی از آنها دانش بنیان نیستند.

یزدانی توضیح داد: کوشش می کنیم تا با استفاده از طرح نوافرین فعالیت های این شرکت ها را سامان دهیم.

وی گفت: بسیاری از سازمان های دولتی و مشتریان از پتانسیل بالقوه این حوزه خبر نداشتند و در ایران صفر درصد جی دی پی به این حوزه اختصاص داشت.

یزدانی گفت: لذا با ترویج این حوزه آغاز کردیم و تاکنون بیش از 50 سمینار و همایش را مدیریت کردیم و بیش از سه برابر آن را بخش خصوصی نیز ایجاد و برگزار نموده است.

وی گفت: دسترسی آزاد و پایدار به داده یکی از بزرگترین مسائل کسب و کارها بود به همین دلیل به دنبال پیشبرد ماهواره های سنجشی و مخابراتی در ایران هستیم تا بتوانیم به همه کسب وکارها اطلاعات را برسانیم، همچنین با ایجاد شبکه همکار توانستیم تا افراد خلاق را به جاده نوآفرینی که توسط سازمان فناوری اطلاعات تعریف شده، متصل کنیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 358

به "شناسایی 242 شرکت فعال در حوزه فضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 242 شرکت فعال در حوزه فضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید