شرکت ها سود مرحله دوم سهام عدالت را واریز نکردند

به گزارش مجله نیلوفری، به گزارش خبرنگاران، شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت که 36 شرکت بورسی هستند، سود مربوط به عملکرد سال 98 خود را به میزان 50 درصد قبل از عید واریز کردند که از شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه به حساب 49 میلیون سهامدار عدالت واریز شد.

شرکت ها سود مرحله دوم سهام عدالت را واریز نکردند

همچنین قرار شد 50 درصد دوم سود سهام عدالت بعد از عید و حتی گفته می شد در ماه مبارک رمضان واریز گردد اما هنوز این سود واریز نشده است.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می گوید باید سود شرکت های سرمایه پذیر برای ما واریز گردد و به محض تکمیل شدن واریز سود بلافاصله به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می کنیم.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده با وجود اینکه برای همه شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت نامه نگاری و تأکید شده است که سود عملکرد سال 98 خود را هر چه سریع تر واریز نمایند، اما در حال حاضر حدود 30 درصد از این شرکت ها 50 درصد دوم سود را داده اند و بقیه مانده اند.

البته از 36 شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت 29 شرکت سود شناسایی نموده بودند که از این تعداد هم حدود 30 درصد نصفه دوم از سود سهام عدالت خود را واریز کردند و با توجه به پراکندگی سهامداران عدالت تا زمانی که واریز سود شرکت ها کامل نگردد، امکان پرداخت سود 50 درصد دوم سهام عدالت وجود ندارد.

با توجه به پراکندگی تعداد سهامداران عدالت که به 49 میلیون نفر می رسد و نیز اندک بودن میزان دارایی سهامداران عدالت بهترین روش و عملی ترین شیوه واریز سود به صورت متمرکز و یکجا به وسیله سامانه های شرکت های سرمایه پذیر و تسویه وجوه است که این سود هنوز به صورت کامل دریافت نشده و امیدواریم هر چه سریع تر سود سهامداران عدالت که از اقشار کم درآمد هستند واریز گردد.

منبع: فارس

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1544

به "شرکت ها سود مرحله دوم سهام عدالت را واریز نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت ها سود مرحله دوم سهام عدالت را واریز نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید