تاکسیرانی تهران رانندگان بدون ماسک را جریمه می نماید

به گزارش مجله نیلوفری، معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آماده باش تیم های عملیاتی با رویکرد ارشادی و اعمال ثبت تخلف برای تاکسیرانان بدون ماسک اطلاع داد.

تاکسیرانی تهران رانندگان بدون ماسک را جریمه می نماید

به گزارش مجله نیلوفری به نقل از ایرنا، سیدامیر هنجن با بیان این مطلب گفت: اطلاع رسانی در مورد الزام استفاده از ماسک با استفاده از فضاهای تبلیغاتی مجازی و همچنین محیطی در بیش از 50 پایانه تاکسیرانی پایتخت برای تاکسیرانان و مسافران در حال اجرا است تا عزم سراسری برای پیشگیری و مقابله با موج دوم بیماری کرونا با مشارکت و همیاری شهروندان شکل بگیرد.

وی اضافه نمود: علاوه بر ترویج فرهنگ استفاده از ماسک، روزانه بیش از 40 تیم عملیاتی نیز پایانه های تاکسیرانی و تاکسی های گردشی شهر تهران را تحت رصد دارند.

هنجن ادامه داد: دستورالعمل اجرایی تیم های نظارتی بر مبنای ارشاد و تذکرهای لسانی به تاکسیرانان و مسافران است که در صورت مقاومت و یا عدم اجرای طرح الزام استفاده از ماسک از سوی تاکسیران، منجر به اعمال ثبت تخلف برای وی خواهد شد.

وی به تداوم توزیع محلول های ضدعفونی دست و خودرو بین تاکسیرانان شهر تهران اشاره نمود وگفت: طرح توزیع رایگان محلول ضدعفونی از نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا شروع شده و همچنان ادامه دارد و تاکسیرانان می توانند این موضوع را از منطقه تاکسیرانی مربوط به حوزه فعالیت شان پیگیری نمایند.

معاون نظارت و امورمناطق تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به توزیع رایگان ماسک ویژه تاکسیرانان یادآور شد: پایگاه های عرضه ماسک واقلام بهداشتی نیز در پایانه های پرتردد پایتخت همچنان مستقر و فعال هستند تا مسافران برای تهیه ماسک مورد احتیاج خود دچار سردرگمی نشوند.

اکران پیغام های فرهنگی استفاده از ماسک در تاکسی های پایتخت

پیغام های فرهنگی و تصویری الزام استفاده از ماسک از سوی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پایانه ها و تاکسی های پایتخت اکران شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ به دنبال مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و الزام استفاده از ماسک در محیط های عمومی، اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی با مضمون ترغیب شهروندان به استفاده از ماسک در پایانه ها و ناوگان تاکسیرانی شهر تهران انجام شد.

جلب مشارکت همگانی و همیاری شهروندان از مهمترین اهداف این اقدام است که با استفاده از طراحی های انیمیشنی و مفهومی برای انتقال آنی مفاهیم در قالب نصب پوستر در تاکسی ها، نصب بنر در پایانه ها و انتشار بروشورهای آموزشی در شبکه های اجتماعی در حال اجراست.

توزیع اقلام بهداشتی رایگان بین تاکسیرانان، فعالیت پایگاه های عرضه ماسک ویژه مسافران، پایش سلامت تاکسیرانان از دیگر اقدامات سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای پیشگیری و مقابله با موج دوم کرونا است.

روزانه حدود 80 هزار تاکسی در پایتخت فعالیت دارد

بر اساس آمارها روزانه حدود 2 میلیون نفر در تهران و 9 میلیون نفر در کلان شهرها از تاکسی برای جابجایی درون شهری خود استفاده می نمایند و در تهران حدود 90 درصد و در کلان شهرها 95 درصد کرایه ها در تاکسی به صورت نقدی پرداخت می گردد؛ بر همین اساس روزانه 15 میلیون نفر در سطح کشور با پول نقد برای پرداخت کرایه تاکسی در تماس هستند و این مهم یکی از عوامل کلیدی گسترش ویروس کرونا در سطح کشور تبدیل شده که تا به امروز به آن توجه جدی نشده است.

نخستین اتومبیل کرایه در تهران که بعدها نام تاکسی روی آن قرار گرفت، طی سال 1306 شروع به کار کرد؛ آن موقع تعداد مسافران تاکسی مانند جمعیت شهر اندک بود اما کسی گمان نمی کرد رشد روزافزون شهر و جمعیت، شرایط تاکسی های پایتخت را به گونه ای تبدیل کند که روزانه بیش از چهار میلیون سفر با آن انجام گردد و 22 درصد سهم ترددهای روزانه شهروندان را به خود اختصاص دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 982

به "تاکسیرانی تهران رانندگان بدون ماسک را جریمه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسیرانی تهران رانندگان بدون ماسک را جریمه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید