برند کیتون از آن کدام شرکت است؟ ایساتیس موتور کارا مدرن یا خودروسازی کارمانیا؟

به گزارش مجله نیلوفری، برند کیتون این روزها حواشی بسیاری دارد. محصولات این برند هنوز در بازار داخلی خودرو ایران مشاهده نشده اند، اما دعوا بر سر مالکیت این برند بین ایساتیس موتور کارا مدرن و خودروسازی کارمانیا بالا گرفته است. کارمانیا حدود پنج هفته گذشته خود را نماینده این برند معرفی کرد. اما ایساتیس موتور کارا مدرن ظاهراً نمونه هایی از محصولات این شرکت را به گمرک آورده است.

برند کیتون از آن کدام شرکت است؟ ایساتیس موتور کارا مدرن یا خودروسازی کارمانیا؟

خبرنگاران - خودروسازی کارمانیا که در طول سال های گذشته هیچ محصولی در کارخانه خود فراوری نکرده بود، پنج هفته پیش در اطلاعیه ای بیان نمود که نمایندگی برند کیتون در ایران است. این شرکت خودروسازی در اطلاعیه منتشر شده رسماً برند کیتون که زیر مجموعه خودروسازی فوجیان است را از آن خود دانست. کارمانیا گفت قرارداد این شرکت با برند کیتون نهایی شده است.

اما در کمال ناباوری، شرکت ایساتیس موتور کارا مدرن که مهر ماه سال گذشته تأسیس شده است خود را نماینده این برند معرفی کرد. ایساتیس موتور گفت که نمونه هایی از محصولات برند کیتون را به کشور وارد کرده و مشغول تجهیز خط فراوری خود است.

پس از انتشار این خبر از سوی ایساتیس موتور در رسانه ها، این سوال بوجود آمد که بالاخره مالکیت برند کیتون در ایران از آن کدام خودروساز است؟ ایساتیس موتور کارا مدرن یا کارمانیا؟

اطلاعیه ایساتیس موتور کارا مدرن

ایساتیس موتور برای جلوگیری از انتشار حواشی بیشتر یک جوابیه منتشر کرد که بدین توضیح است.

بدینوسیله به اطلاع آن پایگاه خبری و همینطور کلیه خوانندگان محترم میرساند شرکت ایساتیس موتور کارا اواخر سال 2020 میلادی پیروز به عقد قرارداد (Contract) نمایندگی رسمی و انحصاری محصولات خودروسازی کیتون برای بازار ایران شد، که همراه با این نامه بخشی از مستندات مربوطه جهت تنویر افکار عمومی به پیوست ارائه میگردد.

همانطور که در مستندات معین است، این شرکت یک قرارداد کامل و جامع و مفصل در اختیار دارد که شامل تمامی زمینه های فعالیت اعم از واردات، مونتاژ، فروش و البته خدمات پس از فروش میباشد. و کلیه سرفصل های اصلی و مهم شامل IPI ، مجوز داخلی سازی، استاندارد سازی و تایید نوع، آماده سازی شبکه فروش و خدمات پس از فروش، برنامه سفارش و فراوری سالیانه محصولات، تعهدات گارانتی و تامین قطعات و جزییات خدمات پس از فروش در این قرارداد دیده شده است.

در ضمنً قرارداد فوق الذکر در اتاق بازرگانی چین و سفارت کشورمان در چین نیز تایید و تصدیق شده است. در این قرارداد همچنین تصریح شده است که شرکت کیتون صرفا به وسیله شرکت صادرنماینده (که اطلاعات این شرکت معتبر و خوشنام صادرنماینده نیز در قرارداد قید شده است) مجاز به صادرات محصولات خود به کشور ایران میباشد.

از آنجا که هولدینگ فوجیان با کمپانی های عظیم جهانی نظیر دایملر بنز و میتسوبیشی همکاری میکند، بدیهی است بنا به ملاحظات متعدد سیاسی و مالی ترجیح بدهد صادرات محصولات شرکتهای زیرمجموعه خود (نظیر کیتون) را به وسیله شرکت معتبر و مشهور بخش خصوصی چین به کشورمان انجام بدهد، تا بدینوسیله امکان صادرات مداوم و پشتیبانی بدون نگرانی به وسیله آن شرکت صادرنماینده به شرکت ایساتیس موتور مقدور باشد.

متعاقبا شرکت ایساتیس موتور با تکیه بر قرارداد رسمی خود که شامل تمامی محصولات شرکت کیتون میباشد، فعالیت خود را شروع کرده و همانطور که اعلام شد نمونه خودروهای پیکاپ L7 و کراس اوور V60 کیتون را خریداری و وارد کشورمان کرده است. طی روزهای آینده اخبار مربوط به جزییات مراسم رونمایی رسمی از محصولات این شرکت نیز منتشر خواهد شد.

مطابق برنامه ریزی های اجرا شده؛ انشاالله در پاییز امسال کارخانه این شرکت آماده بهره برداری شده و متعاقبا فراوری محصولات با کیفیت و متناسب با انتظارات مردم عزیز کشورمان توسط این شرکت شروع خواهد شد.

امید است این جوابیه در راستای تنویر افکار عمومی مفید واقع شده باشد. در ضمنً این شرکت با کمال میل جوابگوی تمامی سوالات مربوط به این قرارداد بوده و عنداللزوم آماده ارائه فوری مستندات بیشتر نیز میباشد.

مدارک و مستندات ایساتیس موتور کارا مدرن

پس از انتشار این اطلاعیه، ایساتیس موتور کارا مدرن مدارک و مستندات خود را نیز منتشر کرد.

جوابیه کارمانیا

اما پس از انتشار مدارک و مستندات ایساتیس موتور کارا مدرن، خودروسازی کارمانیا نیز جوابیه ای در این خصوص منتشر کرد. کارمانیا در این جوابیه بیان نمود که بصورت مستقیم و بدون هیچ شرکت واسطه ای اقدام به عقد قرارداد با برند کیتون کرده است. کارمانیا همچنین مدعی شد که این شرکت خودروسازی نماینده فراوری، فروش و خدمات پس از فروش برند کیتون در ایران است.

جوابیه شرکت خودروسازی کارمانیا

کارمانیا در ادامه جوابیه خود تنها به انتشار یک سند همکاری اکتفا کرد. سند همکاری منتشر شده توسط کارمانیا در حقیقت یک نامه از سوی فوجیان اتوموتیو است. در این نامه، فوجیان اتوموتیو خود را مالک برند کیتون معرفی کرده و کارمانیا را نماینده انحصاری خود قلمداد کرده است.

نامه فوجیان اتوموتیو به کارمانیا

فوجیان اتوموتیو همچنین در این نامه متذکر شده که خودروسازی کارمانیا نماینده انحضاری فراوری خودروهای SUV و MPV تحت برند ثبت شده NLM است. فوجیان موتور اما در این نامه ذکر نکرده است که کارمانیا مجوز فراوری کدامیک از محصولات خود را دارد و تنها به ذکر کلاس های خودرویی اکتفا کرده است. ضمن اینکه براساس این نامه احتمال آن وجود دارد که خودروهای فراوری شده توسط کارمانیا با برند NLM به بازار راه پیدا نمایند.

منبع: بیت ران
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1570

به "برند کیتون از آن کدام شرکت است؟ ایساتیس موتور کارا مدرن یا خودروسازی کارمانیا؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برند کیتون از آن کدام شرکت است؟ ایساتیس موتور کارا مدرن یا خودروسازی کارمانیا؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید