با این اپلیکیشن ها ترس از پرواز خود را کاهش دهید

به گزارش مجله نیلوفری، شاید برای شما هم پیش آمده که از پرواز با هواپیما بترسید و دچار استرس بسیار شوید. براساس آمار منتشر شده از موسسه سلامت روان 6.5 درصد از مسافران هوایی آویوفوبیا دارند که همان ترس از پرواز است. همچنین بسیاری از این مسافران در هنگام پرواز دچار استرس شدید می شوند. پروازهای طولانی، تکان های هواپیما یا حتی اخبار مرتبط به حوادث هوایی احتمالا برای برخی نگرانی ها و استرس های بسیاری ایجاد می کند؛ در این مقاله به شما اپلیکیشن هایی را معرفی می کنیم که با نصب آن ها روی تلفن همراه تان می توانید از استرس و ترس پرواز خود بکاهید و با آرامش بیشتری سفر کنید.

با این اپلیکیشن ها ترس از پرواز خود را کاهش دهید

Valk

اپلیکیشن والک مانند یک پزشک در سفر همراه شما خواهد بود. این اپلیکیشن ترس و وحشت شما را از قبل یا حتی هنگام پرواز کنترل خواهد کرد. قبل از سوار شدن در هواپیما با استفاده از این برنامه می توانید تمرین های آرامش بخش و تنفسی متنوعی را برای کاهش استرس خود انجام دهید. همچنین در هنگام پرواز با استفاده از گزینه وحشت برنامه، درمانگری با شما صحبت خواهد کرد تا بر ترس و اضطراب خود غلبه کنید. اگر اپلیکیشن برای شما جوابگو نباشد، می توانید در کلاس های حضوری غلبه بر ترس از پرواز این اپلیکیشن نیز شرکت کنید.

قابل نصب روی اندروید و آی او اس

Flying with Claustrophobia

اپلیکیشن پرواز با تنگاهراسی یا کلاستروفوبیا، به طور اختصاصی برای افرادی تهیه شده است که از محیط های بسته و تنگ می ترسند. این اپلیکیشن با بیان حقیقت ها و توضیحات مرتبط به پرواز به مسافرانی که هنگام پرواز دچار چنین ترسی می شوند، کمک خواهد کرد تا استرس خود را کاهش دهند.

قابل نصب روی آی او اس

SkyGuru

اپلیکیشن اسکای گورو توسط یک خلبان طراحی شده است و به کاهش اضطراب مسافران و رفع ترس های ناشی از تکان هواپیما کمک خواهد کرد. این اپلیکیشن به پیش بینی شرایط هوا و تکان های هواپیما در طول جهت پرواز می پردازد تا مسافران با مطلعی از آن، از لحاظ ذهنی خود را آماده کنند و استرس کمتری داشته باشند. کاربران این برنامه بدون اتصال به وای فای یا جی پی اس می توانند به موقعیت یابی خود در آسمان نیز بپردازند و از هشدارهای هوایی و هر آنچه برای پرواز نیاز دارند، مطلع شوند.

قابل نصب روی اندروید و آی او اس

Turbcast

اپلیکیشن توربکست به پیش بینی تکان های هوایی می پردازد و به شما روش هایی برای حفظ آرامش خود در برابر این تکان ها معرفی می کند. این اپلیکیشن مناطقی چون آمریکا، مکزیک، کانادا، انگلستان، اروپای غربی و برخی نقاط از کارائیب را پوشش می دهد. در این برنامه می توانید زمان، مبدا و مقصد پرواز خود را تعیین کنید تا تکان های هوایی را برای شما پیش بینی کند و با استفاده از گزینه وحشت برنامه می توانید دستورالعمل هایی برای غلبه بر ترس خود دریافت کنید.

قابل نصب روی آی او اس

Soar

اپلیکیشن اوج پرواز توسط یک خلبان طراحی شده و اطلاعات جامع و کاملی از هر آنچه که مسافران در سفر با هواپیما نیاز است بدانند، ارائه می کند. دانستن جزئیات کامل پرواز، هواپیما و تکان های هوایی به مسافران کمک خواهد کرد تا آمادگی ذهنی بیشتری داشته باشند و بر ترس خود غلبه کنند. همچنین دوره های آموزشی ویدیویی و صوتی بیشتری نیز در برنامه برای فروش تهیه شده است که با استفاده از آن ها می توانید بر ترس از پرواز، اضطراب و استرس ناشی از تکان های هواپیما غلبه کنید. گزینه اطلاعات اساسی اپلیکیشن، شما را از تجربیات مسافران با خبر می کند و اطلاعاتی درباره نیروی گرانشی و جت بریج (محل خروج از هواپیما) نیز به شما ارائه می کند.

قابل نصب روی اندروید و آی او اس

Calm

اپلیکیشن آرامش به صورت مستقیم با پرواز کاری ندارد. شما می توانید با استفاده از آن در هنگام پرواز با انجام تمرین های مدیتیشن آرامش خود را بازیابید و بر ترس و استرس خود غلبه کنید. در این برنامه تمرین های مدیتیشن از 3 دقیقه تا 25 دقیقه وجود دارد که برای مسافران آرامش، شادی و تنظیم ریتم تنفس را به ارمغان می آورد. همچنین موسیقی های آرامش بخشی نیز در این اپلیکیشن وجود دارد که شنیدن آن ها به آرامش و خواب مسافران کمک خواهد کرد. این موسیقی ها در برنامه در حالت آفلاین یا هنگام پرواز نیز قابل دسترسی هستند.

قابل نصب روی اندروید و آی او اس

منبع: کجارو

منبع: تریپ
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 728

به "با این اپلیکیشن ها ترس از پرواز خود را کاهش دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این اپلیکیشن ها ترس از پرواز خود را کاهش دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید