انواع کفش روزمره مردانه و راهنمای ست کردن 10 تیپ با کفش مردانه

به گزارش مجله نیلوفری، معمولا میان شیک پوش بودن و استفاده از لباس های مد روز بدون زیاده روی مرز باریکی وجود دارد. اغلب رعایت این تعادل با کفش های مردانه شروع می شود. کفش های مردانه انواع مختلفی دارند و برای هر نوع از آن ها در کمد لباس شما جایی وجود دارد. هر یک از این کفش ها برای موقعیتی مناسب هستند. در این مقاله، انواع تیپ با کفش مردانه و نکات مهم آن را می خوانید.

انواع کفش روزمره مردانه و راهنمای ست کردن 10 تیپ با کفش مردانه

چگونه کفش های مردانه را بپوشیم؟

برای داشتن استایلی بهتر، باید انواع تیپ با کفش مردانه را بدانید. به طور کلی، استایل های مردانه بسته به نوع کفشی که می پوشید و موقعیتی که در آن قرار دارید، متفاوت خواهد بود.

1. تیپ با کفش مردانه بروژ

اولین کفشی که باید استایل آن را بدانید، بروژ مردانه همیشه جاودان است. این کفش پای ثابت کمد لباس مردان شیک پوش به شمار می رود. شما هم احتمالا یک جفت از این کفش دارید اما ممکن است که درباره استایل با آن مطمئن نباشید. این کفش ها اغلب فقط برای شرکت در مراسم عروسی و سایر مجالس رسمی از کمد بیرون آورده می شوند.

بروژها ذاتا کفش هایی با طراحی هوشمندانه هستند و این نکته مهم را نباید فراموش کنید. به طور مثال، نباید کفش بروژ را همراه با کت های ورزشی مورد علاقه خود ست کنید. برای استایل با این کفش باید از شلوار جین، کتان یا مردانه استفاده کنید.

مطمئن شوید که این کفش را با شلوارهای مناسب بپوشی. شلوارهایی که طراحی باریک تری دارند، برای هماهنگ شدن با بروژها مناسب تر هستند. دقت داشته باشید که پاچه های شلوار روی بندهای کفش نیفتد.

اگر می خواهید شلوار جین را همراه با کفش بروژ بپوشید، بهتر است که برای این کار از شلوار جین تیره استفاده کنید. اگر هم قصد دارید شلوار جین با رنگی روشن تر را با کفش بروژ بپوشید، باید از بروژ با رنگ قهوه ای روشن استفاده کنید. به این ترتیب، تیپ مردانه با کفش قهوه ای به بهترین شکل ممکن ایجاد می شود. بروژ مشکی را هم می توانید با شلوار مردانه مشکی رنگ بپوشید. برای ست کردن بروژ قهوه ای از شلوارهای طوسی یا سرمه ای رنگ هم می توانید استفاده کنید.

2. تیپ با کفش مردانه قایقی

کفش قایقی نوعی کفش تابستانی فوق العاده است. این کفش را می توان هم در موقعیت های رسمی و هم در حین فعالیت های روزمره پوشید. نوع استایل با این کفش به لباس هایی بستگی دارد که همراه با آن می پوشید.

قبل از اینکه بخواهیم درباره استایل با این نوع کفش توضیح بدهیم، باید چند نکته را درباره کفش قایقی به خاطر بسپارید. این کفش برای فصل زمستان مناسب نیست. پوشیدن کفش قایقی در زمستان مثل پوشیدن چکمه های برفی در میانه تابستان، کاملا بی معنا است. این کفش فقط در تابستان پوشیده می شود. نکته مهم بعدی درباره کفش قایقی این است که با این کفش جوراب نمی پوشند. این کفش ها به هیچ وجه با جوراب خوب به نظر نمی رسند. اگر نگران این هستید که پاهایتان بدون جوراب بو بگیرند، می توانید از آستر و کفی کفش استفاده کنید.

کفش های قایقی تقریبا با هر لباسی به جز لباس های ورزشی، راحتی و کت وشلوار ست می شوند. پیراهن و شلوار جین و پولوشرت و شلوار نیز با این کفش هماهنگ می شود. اگر قصد دارید شلوار مردانه را همراه با کفش قایقی بپوشید، مطمئن شوید که پاچه های آن چندان بلند نیستند. به این ترتیب، به وضوح نشان می دهید که جوراب نپوشیده اید و ظاهری آرام و تابستانی خواهید داشت.

در صورتی که این کفش را همراه با لباس های غیررسمی می پوشید هم باید مطمئن شوید که لباس و کفش با یکدیگر تناسب دارند. شما می توانید با پوشیدن مدل های مختلف کفش قایقی، لباس های غیررسمی خود را هوشمندانه تر از آنچه هستند، نشان دهید. بنابراین، باید آن ها را درست بپوشید.

3. تیپ با کفش مردانه راحتی پارچه ای

کفش های پارچه ای مردانی به مقدار کفش های کتانی رواج دارند. پوشیدن این نوع کفش راهی عالی برای داشتن حسی معمولی و در عین حال کلاسیک به لباس شما است. کفش های پارچه ای همه کاره هستند.

این کفش ها را می توانید با همه نوع لباس غیررسمی ست کنید. کفش پارچه ای با شلوار جین، پیراهن، تی شرت و لباس هایی مانند آن استایلی شیک درست می کند. کفش های پارچه ای در رنگ های مختلف عرضه می شوند. بهتر است یک جفت کفش راحتی با رنگ روشن تهیه کنید و آن را با لباس های تک رنگ خود بپوشید. به عنوان مثال، یک جفت کفش پارچه ای با رنگ قرمز روشن با ظاهری ساده از شلوار جین مشکی و یک تی شدت سفید عالی به نظر می رسد.

4. تیپ با کفش مردانه آکسفورد

کفش های آکسفورد کفش هایی ایده آل برای تیپ های رسمی هستند. این کفش ها از نظر ظاهری به کفش های دربی شباهت دارند. در نتیجه، استایل آن ها شبیه به یکدیگر است. به هرحال، این کفش ها را باید برای مناسبت های رسمی بپوشید و بیش از هر چیزی به رنگ بندی آن ها توجه داشته باشید. 90 درصد از این کفش ها قهوه ای یا مشکی هستند.

بهترین انتخاب برای لباس پوشیدن با کفش آکسفورد یا دربی کت وشلوار است. اگر کفشی قهوه ای رنگ می پوشید، بهتر است که همراه با آن کت شلواری به رنگ های قهوه ای تیره، آبی یا خاکستری بپوشید. اگر هم کفش های آکسفورد شما مشکی هستند، می توانید لباس های متنوع تری بپوشید. این کفش ها با هر رنگ کت وشلوار، شلوار جین، شلوار کتان، لباس های غیررسمی یا ظاهری رسمی ست می شوند. اگر می خواهید یک کفش آکسفورد مشکی رنگ را همراه با شلوار جین بپوشید، باید مطمئن شوید که کفش و شلوار با یکدیگر به خوبی ست می شوند چون ست شدن چنین شلوار و کفشی بسیار سخت است.

5. تیپ با کفش مردانه چرمی

چرم لاکی نوعی چرم است که بیشتر شبیه پلاستیک است تا چرم. کفش هایی از این جنس براق و شیک هستند و برای کمد لباس شما گزینه خوبی محسوب می شوند. کفش های چرمی را باید فقط در موقعیت های رسمی بپوشید. کفش های آکسفورد یا دربی را می توانید در محیط های کاری کمتر رسمی بپوشید اما این موضوع درباره کفش های چرمی صدق نمی کند. کفش های چرمی را باید فقط در صورتی بپوشید که کت وشلوار، یونیفرمی تشریفاتی یا کراوات مشکی دارید.

6. تیپ با کفش نیم بوت مردانه

کفش نیم بوت کفشی است که می توانید در موقعیت های رسمی یا غیررسمی آن را بپوشید. این کفش کاملا با شلوار جین و یک تی شرت ساده ست می شود یا می توان آن را در موقعیت هایی مانند قرار ملاقاتی برای ناهار در رستوران، دورهمی نیمه رسمی یا حتی موقعیتی خاص تر پوشید. نیم بوت ها برای ماه های سردتر سال نیز مناسب هستند زیرا می توانند به گرم نگه داشتن پاها و محافظت از آن ها در برابر عوامل محیطی کمک کنند.

نیم بوت های چلسی هم نوعی نیم بوت همه کاره برای تیپ مردانه با کفش نیم بوت هستند. هر کمد لباس مردانه ای باید این نیم بوت را داشته باشد. این نیم بوت دارای پاشنه ی کوتاه و پنل های جانبی الاستیک است که باعث می شود راحت باشید و پوشیدن آن برای مدتی طولانی شما را آزار ندهد. این نیم بوت در ماه های سردتر سال به یکی از کفش های مورد علاقه مردان تبدیل می شود.

7. تیپ با بوت چوکا مردانه

در طراحی بوت چوکا که به آن بوت صحرایی نیز می گویند، سیستم باز و زیبای یک کفش دربی با طراحی آرام یک نیم بوت ترکیب شده است. به لطف جزئیات اندک، بوت های چوکا ظاهری نسبتا مینیمالیستی دارند. این ظاهر باعث می شود که تا این کفش با لباس های مختلف ست شود. کفش های بوت چوکا از مواد مختلفی مانند چرم و پارچه ساخته شده و بسکمک از آن ها دارای جزئیاتی مانند عایق یا قابلیت ضدآب دارند تا از پاهای شما در برابر عناصر مختلف محافظت کنند.

8. تیپ با کفش مردانه کوهنوردی

کفش های بوت چوکا و چلسی برای موقعیت های معمولی و روزمره عالی هستند اما داشتن یک جفت کفش کوهنوردی با کیفیت برای هر کسی که از فعالیت بسیار لذت می برد، ضروری است. بوت های پیاده روی برای هر کاری از جمله پیاده روی تا کمپینگ، گردش و سایر فعالیت ها در طبیعت و فضای باز مناسب هستند. هنگام خرید کفش مخصوص پیاده روی باید توجه کنید که ویژگی هایی مانند ضدآب بودن، وزن کفش، محافظت از مچ پا و کفی های مختلف برای موقعیت های متفاوت داشته باشد.

9. تیپ با کفش کالج مردانه

کفش کالج زمانی یکی از بهترین کفش های دهه 1950 میلادی بود و در حال حاضر، یکی از جدیدترین مدل های کفش مردانه به شمار می رود. این کفش راحت و سبک یکی از همه کاره ترین انواع کفش مردانه است و می توان آن را با هر لباسی پوشید. پوشیدن این مدل کفش تنها به روزهای گرم تابستان محدود نمی شود. به علاوه، هم تیپ رسمی و هم تیپ اسپرت مردانه با کفش کالج امکان پذیر است. می توانید این کفش را با جین یا شلوار کتان ست کنید تا با اعتماد به نفس و خوش استایل به نظر برسید. برای داشتن ظاهری غیررسمی نیز می توانید از کفش های کالج قهوه ای رنگ از جنس چرم یا جیر استفاده کنید. این کفش به راحتی با هر لباسی ست می شود و برای پوشیدن در محیط های کاری کمتر رسمی یا دانشگاه شیک به نظر می رسد.

10. تیپ با کفش مردانه اسپرت

همه مردان خوش پوش به یک جفت کفش اسپرت با حال و هوای معمولی نیاز دارند که در عین حال بتواند استایل آن ها را حفظ کند. یک جفت کفش اسپرت تقریبا با هر لباسی ست می شود اما اگر آن را همراه با شلوار جین، کتان یا حتی یک شلوار چتر نجات بپوشید، ظاهری شیک تر پیدا می کنید.

برای تیپ مجلسی با کفش اسپرت مردانه نیز باید سراغ کفش هایی به رنگ های خاکستری، سفید یا بژ بروید. این کفش ها معمولا با لباس های محیط های کاری نیمه رسمی یا دانشگاهی ست می شوند. علاوه بر این، می توانید کفش های اسپرت چرمی و جیر انتخاب کنید تا همیشه مطابق با مد روز باشید. کفش های اسپرت پارچه ای نیز گزینه ای عالی برای چنین موقعیت هایی هستند. سایر موقعیت هایی که برای پوشیدن کفش اسپرت مناسب هستند، عبارت اند از:

  • تماشای مسابقات ورزشی: معمولا یکی از اولین موقعیت هایی که با شنیدن نام کفش اسپرت به فکر می رسد، شرکت در مسابقات ورزشی است. می توانید این کفش را با لباس ورزشی یا شلوار جین و پیراهن بپوشید.
  • مهمانی ها: در بسکمک از مهمانی های مختلف از دورهمی تا ضیافت های رسمی تر هم می توانید کفش اسپرت بپوشید. این کفش را می توانید همراه با شلوار جین و پیراهن بپوشید. کت و شلوار اسپرت نیز همراه با این کفش مجذوب کننده به نظر می رسد.
  • رویدادهای مختلف: این رویدادها اغلب به پیاده روی های طولانی مدت نیاز دارند. بنابراین، باید کفش های شیک و راحت بپوشید. کفش های اسپرت برای چنین مواقعی بهترین گزینه هستند. نوع چرمی این کفش را برای رویدادهای رسمی تر همراه با کراوات بپوشید. نوع کتانی آن هم با شلوار جین و لباس های آستین کوتاه نیز برای رویدادهای غیررسمی تر مناسب است.
  • خرید: مراکز خرید فروشگاه های بسکمک دارند و مسلما شما برای خرید اقلام مورد نیاز خود فقط به یکی از آن ها سر نمی زنید. خرید برای بیشتر مردم لذت بخش و سرگرم کننده است و ما اغلب ساعت ها زمان خود را در مراکز خرید سپری می کنیم. به طور میانه، مردم بیش از 2 ساعت از وقت خود را صرف این کار می کنند. حالا تصور کنید که با کفش های تنگ یا ناراحت کننده از فروشگاهی به فروشگاه دیگر بروید. این کار نه تنها باعث آزرده شدن پاهای شما می شود، بلکه شما را مضطرب و عصبی می کند و باعث می شود که نتوانید کار خود را به خوبی انجام دهید. در عوض، با پوشیدن کفش های اسپرت موقع خرید راحت، آرام و شاد خواهید بود.

اصولی که باید برای ست کردن کفش با شلوار جین بدانید

شلوار جین یکی از پرکاربردترین لباس های کمد لباس مردانه به شمار می روند. به همین علت، ست کردن آن به عنوان شلواری برای موقعیت های روزمره با انواع کفش اهمیت بسکمک دارد. اصولی که باید برای استایل کفش مردانه با شلوار جین مناسب رعایت کنید، عبارت اند از:

  • هر شلوار جینی را با کفش مردانه ست نکنید. شلوار جین لباسی غیررسمی است و حتی غیررسمی ترین کفش ها را هم می توانید با آن بپوشید اما عکس این قضیه صادق نیست. شلوار جین با طرح های غیررسمی را نمی توان با کفش مجلسی مردانه پوشید.
  • شلوار جین مناسب تهیه کنید. اگر قصد دارید شلوار جین را با کفش مجلسی مردانه بپوشید، به یک شلوار با طرحی مدرن نیاز دارید. پاچه این شلوار باید در بالای کفش قرار بگیرد و هرگز به قسمت پاشنه آن نرسد.
  • مراقب کفش های مشکی رنگ باشید. کفش مشکی رنگ مردانه را نمی تواند با شلوار جین آبی رنگ پوشید به ویژه اگر این کفش کمی براق باشد. تنها شلوار جینی که می توانید با کفش مشکی رنگ مردانه بپوشید، شلوار جین مشکی است. البته، رنگ مشکی شلوار و کفش هم باید دقیقا یکی باشند.
  • بقیه لباس ها را با شلوار و کفش ست کنید. اگر به تیپ با کفش مردانه مجلسی و شلوار جین فکر می کنید، باید سایر لباس هایتان را هم با آن هماهنگ کنید. یک پیراهن مردانه مناسب همراه با کت اسپرت و غیررسمی و یک کمربند هماهنگ با آن ها بهترین لباس هایی هستند که به این کفش و شلوار استایلی شیک می بخشند.

کلام آخر

برای تیپ با کفش مردانه باید به نوع کفش و موقعیتی که در آن قرار دارید توجه کنید. در این مقاله، 10 کفش که بیشتر در موقعیت های روزمره و غیررسمی و گاه در موقعیت های رسمی پوشیده می شوند و روش های استایل با آن ها را خواندید.

منبع: nordstrom

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 آذر 1402 بروزرسانی: 13 آذر 1402 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 2168

به "انواع کفش روزمره مردانه و راهنمای ست کردن 10 تیپ با کفش مردانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع کفش روزمره مردانه و راهنمای ست کردن 10 تیپ با کفش مردانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید