امیر حسین صادقی: مشاوران وزیر چیزی از فوتبال نمی فهمند، فاتحه استقلال را از زمان افشارزاده خواندیم!

به گزارش مجله نیلوفری، به نظر می رسد وزیر کاری به استقلال ندارد. در حکومت علی عدالت بود، آقایی که زیر پرچم علی سینه می زنی باید به استقلال هم رسیدگی کنی.

امیر حسین صادقی: مشاوران وزیر چیزی از فوتبال نمی فهمند، فاتحه استقلال را از زمان افشارزاده خواندیم!

کاپیتان اسبق استقلال گفت: آدم هایی در این باشگاه هستند که نه استقلالی هستند و نه حرفه ای؛ آدم هایی هستند که با سر و صدا می آیند و با سر و صدا هم می روند!

امیرحسین صادقی در گفت وگو با فارس، درمورد شکست استقلال به پرسپولیس در دربی تهران گفت: چه بگویم؟ این تیم تیمی است که هم امید و هم بازیکن با انگیزه دارد و برعکس آن، هم ناامید است و هم بازیکن بی انگیزه دارد! اگر حرف بزنیم بد می شویم و اگر حرف نزیم باید حرف بقیه را بخوریم. به هر حال هر تیم بزرگی این چالش ها را دارد و ما در این چند سال به جز این چیزی ندیدیم و حالا هم باید پاسخگو باشیم.

صادقی در ادامه گفت: در فوتبال حرفه ای باید آدم ها حرفه ای باشند و علاوه بر حرفه ای بودن از جنس آن تیم باشند. هر زمانی که مجموعه استقلال از جنس استقلال شد اتفاقات خوب می افتد که در همه جهان هم همینطور است. من گفته بودم که برنامه استقلال در هفته ای اول تعیین می گردد. متاسفانه آدم هایی در این باشگاه هستند که نه استقلالی هستند و نه حرفه ای؛ آدم هایی هستند که با سر و صدا می آیند و با سر و صدا هم می روند. متاسفانه کسی هم پاسخگو نیست. سوال من این است که نقش وزارت ورزش و وزیر ورزش در این میان چیست؟

مدافع اسبق استقلال تهران در ادامه گفت: آقای وزیر! تیم داری وسایل و ابزار خودش را می خواهد نه اینکه مشاوری بگذارید که دوزار از فوتبال نمی فهمد. متاسفانه مشاوران وزیر در امور باشگاه استقلال چیزی از فوتبال نمی فهمند و این دردی است که ما چندین سال است آن را داریم. به نظر می رسد وزیر کاری به استقلال ندارد. در حکومت علی عدالت بود، آقایی که زیر پرچم علی سینه می زنی باید به استقلال هم رسیدگی کنی. بحث ما بحث اقتصادی نیست و در این زمینه صحبتی نداریم اما مساله این است که استقلال مدیری ندارد که عیار این تیم را داشته باشد. کسانی را بر سر کار گذاشتند که بیایند و این تیم را نابود نمایند. اینجا استقلال بزرگ است، خاله بازی نیست که بیایید و وقت تان را تلف کنید.

اگر من بخواهم ماشینی بخرم یک نفر را پیدا می کنم که از مسائل ماشین و قیمت آن سردربیاورد. شما با یک استقلال و 30 میلیون طرفدار طرف هستید. همین مسائل است که باعث می گردد تمام بزرگترهای تیم از این تیم بروند.

وی اضافه کرد: پدر من به من می گفت اگر می خواهی دعوا کنی و زورت نمی رسد بزرگ آن جمع را جدا کن و فقط او را بزن، در حال حاضر هم این آقایان هم همین را می خواهند و کوشش می نمایند که استقلال را فلج نمایند. متاسفانه یک بازیکن از این طرف می آورند یک بازیکن از آن طرف، یک مربی خارجی هم می آورند تا سرپوشی روی اشتباهاتشان بگذارند و طرفداران را بازی بدهند. ما زمانی فاتحه استقلال را خواندیم که افرادی مانند افشارزاده و افتخاری و فتحی به این تیم آمدند و از آنجا معلوم شد چه اتفاقاتی خواهد افتاد. متاسفانه طرفداران را هم ساده گیر می آ وردند. با چند اتفاق ساده آنها را گول می زنند و از سادگی آنها سو استفاده می نمایند.

صادقی در ادامه گفت: وقتی باشگاه در کشمکش های بدهی و طلبکاران گیر می افتد همه این ها به گردن وزارت ورزش است. اگر نمی توانید بدهی های باشگاه را پرداخت کنید آن را خصوصی کنید. افراد زیادی هستند که برای این کار مشتاق اند و خود من دو نفر را سراغ دارم اما شما فقط می خواهید با مردم بازی کنید. این بازی ها را با پرسپولیس هم انجام بدهید! من با مدیر لایقی مثل فتح اله زاده کار کردم. متاسفانه یا خوشبختانه آدمی نیستم که در مسائل داخلی تیم و باشگاه دخالت کنم و به من هم دور نمی رسد. فرهاد مجیدی، مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان رفتند چون آدم هایی در این باشگاه کار می نمایند که فقط می خواهند حکومت خودشان باشد.

وی در خصوص وضعیت حال حاضر استقلال گفت: وضعیت استقلال 50-50 است. این تیم بازیکنان خوبی دارد که نیاز به اتفاقات خوب دارند. من زمانی در استقلال بد بازی می کردم و بد اخراج می شدم اما روزی امیر قلعه نویی به من گفت تو چه بازیکن بدی باشی و چه بازیکن خوبی باشی، بازیکن تیم من هستی. با این جمله تمام مسائل من حل شد و دیگر نگرانی نداشتم. ا لان تیم استقلال در وضعیت بحرانی است و در این شرایط چه کسی کنار این تیم واقع شده است؟ من کاری به بار فنی تیم ندارم. از لحاظ روانشناسی می گویم. 50 درصد فوتبال تاکتیک است و 50 درصد آن روانی است.

صادقی درمورد کیفیت فنی استقلال گفت: من در این تیم ایراد فنی نمی بینم. خود ما در سال هایی که بازی می کردیم خیلی مواقع دچار مشکل شدیم اما همه مسائل با صحبت درست می شد. مشکل استقلال مشکل فنی نیست. این بازیکنان فن بازی را دارند و همه آنها در لیگ برتر بازی نموده اند. اتفاقا روش بازی استقلال و بررسی سرمربی تیم که با سه دفاع بازی کرد خیلی قشنگ بود، استقلال خوب بازی کرد. کاری به بی تجربگی بازیکنان ندارم اما آن ها در زمین نمی توانند بازی نمایند چون فکر و ذهن آنها تحت فشار است.

وی اضافه کرد: شما ببینید قبل از دربی کاپیتان تیم را می برند و می آورند. این کارها جالب نیست. چاقو نباید دسته خودش را ببرد. الان چه کسی در اردوی استقلال می تواند کار روانی کند؟ اگر به آنها بر نمی خورد من حاضرم این کار را انجام دهم. من سال ها کاپیتان استقلال بودم و از این تیم به تیم ملی رفتم و در دو جام جهانی بازی کردم. من حاضرم به بازیکنان درس غیرت، تعصب و طرفدار بدهم چون در کنار آدم های بزرگی کار کردم و ا ین مسائل و کارها را بلدم. استقلال هم خیلی خوب است و هم از طرفی رو به بدی می رود، چون زخمی که در این تیم ایجاد شده را سر باز می گذارند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 324

به "امیر حسین صادقی: مشاوران وزیر چیزی از فوتبال نمی فهمند، فاتحه استقلال را از زمان افشارزاده خواندیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر حسین صادقی: مشاوران وزیر چیزی از فوتبال نمی فهمند، فاتحه استقلال را از زمان افشارزاده خواندیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید