استاندار: 30 درصد حوزه مسئولیت عالی سیستان وبلوچستان برعهده بانوان است

به گزارش مجله نیلوفری، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان وبلوچستان گفت: 30 درصد حوزه مسئولیت عالی استان بر عهده بانوان استان است و به ویژه در حوزه مدیریت مالی مسئولیت بانوان بیشتر از آقایان است که این امر می تواند در ارتقای شاخص های مالی اثرگذار باشد.

استاندار: 30 درصد حوزه مسئولیت عالی سیستان وبلوچستان برعهده بانوان است

احمد علی موهبتی در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی استان به مجله نیلوفری گفت: یکی از شاخص هایی که در استان قابل اندازه گیری است نقش مدیریتی زنان است که در این امر رتبه دهم متعلق به استان است.

وی گفت : در شرایطی که در بسیاری از زیرساخت ها عقب هستیم اما حضور تأثیرگذار زنان در انتخابات، شوراها و در بسیاری از مسئولیت هایی همچون شهرداری، بخشداری، معاون فرماندار، معاون مدیرکل، مدیرکل و معاونت استاندار را شاهد هستیم.

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: یکی از سندهایی که تا به امروز معطل مانده بود سند ارتقاء شرایط زنان استان است که امروز با حضور ویدئو کنفرانسی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به تصویب رسید که می تواند در رشد و ارتقای جامعه تاثیر گذار باشد.

وی گفت : نیروی انسانی یکی از مهمترین آیتم های تاثیر گذار در توسعه است اما نیروی انسانی متأثر از آموزش خانواده و آموزش و پرورش و دانشگاه است.

رئیس شورای برنامه ریزی استان ادامه داد: مهمترین بخش آموزش ، آموزش خانواده است و این آموزش متاثر از تربیت و حضور زنان در خانواده است.

وی توضیح داد : محدودیت ها و معذوریت هایی در بیشتر جوامع اعمال می گردد که این محدودیت ها جنسی و قومیتی است و یکی از مهمترین آن عدالت جنسیتی است که سبب شده بسیاری از کشورهای عقب مانده به جهت نوع تفکری که دارند از جامعه زنان که 50 درصد ظرفیت شان را تشکیل می دهد نتوانند استفاده کنند.

استاندار گفت: سند آمایش استان که مدت مدیدی معطل مانده بود در استان و در دفتر آمایش سازمان برنامه و بودجه کشور تصویب شد که از آن به عنوان یکی از بهترین سندهای های آمایش استان نام برده شده است.

وی افزود: درخصوص سند توسعه سواحل مکران نیز مطالعاتی اجرا شده است که این مطالعات نیز معطل مانده و با همت مدیران استان و شورای برنامه ریزی توسعه استان تکمیل و تصویب شد.

وی خاطر نشان کرد: این مطالعات نقشه راه توسعه است و مدیران متناسب با آن می توانند نقش آفرین باشند و اولویت های استان را متناسب با آن مشخص کنند.

استاندار افزود: به همین دلیل موافقت نامه توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی نیز امروز با حضور ویدئو کنفرانسی معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده امضا شد که این موافقتنامه به ویژه برای بحث حاشیه نشینی در حاشیه شهرها تاثیر گذار است و معاونت رئیس جمهور اعتباراتی را نیز برای اجرای آن اختصاص دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 22 تیر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 901

به "استاندار: 30 درصد حوزه مسئولیت عالی سیستان وبلوچستان برعهده بانوان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار: 30 درصد حوزه مسئولیت عالی سیستان وبلوچستان برعهده بانوان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید