9 مقام دولتی مقدونیه شمالی بازداشت شدند

به گزارش مجله نیلوفری، یک شبکه خلافکار شامل 9 مقام رسمی شاغل در وزارت کشور مقدونیه شمالی به ظن دست داشتن در صدور غیرقانونی گذرنامه برای مجرمان در خارج از کشور بازداشت شدند.

9 مقام دولتی مقدونیه شمالی بازداشت شدند

به نقل از یورونیوز، اولیور اسپاسوفسکی، وزیر کشور مقدونیه شمالی با اعلام این خبر گفت که مظنونان پس از یک عملیات پایش دو ساله، بازداشت شدند.

اسپاسوفسکی با اعلام این که افراد دستگیر شده از موقعیت خود در بخش گذرنامه وزارتخانه سوء استفاده نموده اند، به خبرنگاران گفت: اعضای این شبکه خلافکاری به روشی خارج از رویه و مقررات قانونی برای صدور و ثبت اسناد سفر و ویزا اقدام نموده اند.

وی اضافه نمود: این شبکه جنایی همچنین توسط شخصی پشتیبانی می گردد که اختیارات رسمی ندارد اما واسطه ای است بین مقامات و متقاضیان گذرنامه با هویت کاذب.

وزارت کشور مقدونیه شمالی چنین تخمین می زند که اعضای این باند تبهکار تا به امروز برای 215 نفر؛ شامل قاچاقچیان مواد مخدر و دیگر مجرمان پرخطر تحت تعقیب بین المللی به طور غیرقانونی گذرنامه صادر نموده اند. به گفته اسپاسوفسکی، 214 نفر از نام های موجود در این سیاهه، اتباع خارجی و تنها یک نفرشان شهروند مقدونیه شمالی است.

مسئولان دولتی بازداشت شده قرار است روز چهارشنبه در برابر دادستان عمومی حاضر شوند. در این پرونده فرد دهمی نیز وجود دارد که تحت پیگرد بوده و هنوز بازداشت نشده است.

مسئولان دولت اسکوپیه می گویند در جریان تجسس و تحقیقات این پرونده، از سفارت آمریکا و اینترپل نیز یاری گرفته اند.

وزیر کشور مقدونیه شمالی گفت: می خواهم به همه کسانی که فکر می نمایند با مانع تراشی و خرابکاری می توانند جلو مبارزه ما با مجرمان را بگیرند، پیغام بدهم و به آنها بگویم که کوشش شان نافرجام خواهد بود.

اسپاسوفسکی همچنین حزب مخالف مقدونیه شمالی از جناح محافظه کار را به کوشش برای خرابکاری در عملیات پلیس که منجر به دستگیری مقامات فاسد شد، متهم کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1446

به "9 مقام دولتی مقدونیه شمالی بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 مقام دولتی مقدونیه شمالی بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید