کاخ ورسای، کاخی با شکوه عظمت جهانی در فرانسه (تور فرانسه ارزان)

به گزارش مجله نیلوفری، فرانسه، کشوری است با جاذبه ها و مکان های دنیاگردی بسیار که سالانه میلیون ها دنیاگرد به آن سفر می نمایند. یکی از جاهای تماشای پاریس، کاخ ورسای می باشد. این کاخ که بزرگ ترین کاخ سلطنتی در دنیا است و در یونسکو ثبت شده، در واقع نزدیک به شهر بوده و از مهم ترین جاذبه های دنیاگردی پاریس و کشور فرانسه محسوب می گردد. کاخ ورسای قدمت زیادی دارد. جنگ دنیای اول به وسیله معاهده ای به نام ورسای در این کاخ سرانجام یافته است. این کاخ در 6 ماه مه سال 1682، افتتاح شد. در سفر به پاریس، تماشا این مکان تاریخی و مجذوب کننده را از دست ندهید. با خبرنگاران همراه باشید.

کاخ ورسای، کاخی با شکوه عظمت جهانی در فرانسه (تور فرانسه ارزان)

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

تاریخچه کاخ ورسای !!

شواهد نشان می دهد که در سال 1038 میلادی، کاخی در دهکده ورسای پاریس وجود داشت که جایگاه رسمی و سلطنتی نداشت. این دهکده بعدا به عنوان شکارگاه مورد استفاده قرار می گرفت و سال ها پس از ان به یکی از مهم ترین بناها و جاذبه های گردشگری پاریس تبدیل شد. در سال 1624، لویی سیزدهم، پادشاه فرانسه، دستور ساخت بنایی را در این شکارگاه داد. این بنا از سنگ و آجر ساخته شد و فردی به نام فیلیبرت لرویی، آن را طراحی کرد. کاخ لوور، کاخ سلطنتی و رسمی فرانسه، تا قبل از سلطنت لویی 14ام بوده است، در زمان لویی 14ام، کاخ با شکوهی ساخته شد. این کاخ در دهکده ورسای بنا گشت. مجموعه کاخ ورسای در 4 مرحله ساخته شد. 4 بنای اولیه آن به صورت مرحله به مرحله ساخته شدند، به این گونه که بنای اول، باغ و قسمت ورودی با گنجایش 600 مهمان به نام افتخار آشنایی می باشد، بنای دوم، پیمان آخن، نام دارد و اتمام بنای سوم که تالار آینه در آن واقع شده است، مصادف با خاتمه یافتن جنگ با آلمان و امضای معاهده نیمیخن بود. بنای چهارم بعد از خاتمه جنگ 9 ساله، تکمیل شد، البته بناها و عمارت های دیگری به وسیله پادشاهان دیگر، به مجموعه ورسای اضافه شدند. علت آن که، لویی 14ام، کاخ سلطنتی خود را در دهکده ورسای بنا کرد، دوری از شلوغی پاریس و جمع کردن دستگاه های دولتی و دربار در نزدیکی خود و اداره کردن آن ها از نزدیک، بوده است. در مجموعه ورسای، تمامی اطرافیان سلطنت، از درباریان گرفته تا شخصیت های حکومتی، زندگی می کردند. با این کار، پادشاه، کنترل بسیاری بر روی درباریان و بقیه افراد داشته است. بسیاری از کاخ ها در دنیا، با تالهام از این کاخ ساخته شده اند.

بخش های مختلف کاخ !!

عمارت شاه: این بخش از مجموعه ورسای دارای 7 تالار می باشد که الهام گرفته از منظومه خورشیدی و ایزدهای رومی می باشند. این تالارها دور سالن مرکز قرار گرفته اند که به آن طراحی خورشیدی گفته می گردد. این سالن مرکزی، خوابگاه لویی 14ام، پادشاه وقت فرانسه بوده است و نام آن تالار آپولون، می باشد. معماری عمارت شاه مطابق با اصول معماری قرن 16 و 17 است.

آپارتمان ملکه: این آپارتمان و آپارتمان شاه، که به صورت متقارن در کنار هم قرار گرفته اند، طراحی لویی لووا، بوده است. در این آپارتمان، 3 ملکه فرانسه، اقامت داشتند. این کاخ شامل 7 سالن می باشد.

کاخ های جانبی: در مجموعه ورسای علاوه بر کاخ های سلطنتی، کاخ های دیگری به نام های گراند تریانون و پتیت تریانون و... نیز وجود دارند.

باغ و فضای سبز: باغ و فضای سبز در مجموعه ورسای، بسیار زیبا و بی نظیر می باشد. در این فضاهای سبز، مجسمه ها، فواره ها و حوض های بسیاری قرار داده شده است.

در سفر به پاریس، برای رسیدن به این کاخ می توانید از قطارهای سریع السیر منطقه ای RER بهره ببرید. بعلاوه تورهای بسیاری برای بازدید از این کاخ و دیگر جاهای دیدنی پاریس وجود دارند.

منبع: همگردی
انتشار: 29 دی 1401 بروزرسانی: 29 دی 1401 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 2063

به "کاخ ورسای، کاخی با شکوه عظمت جهانی در فرانسه (تور فرانسه ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ ورسای، کاخی با شکوه عظمت جهانی در فرانسه (تور فرانسه ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید