پوشش اینترنت نسل چهارم در مسیر حرم به حرم تکمیل می گردد

به گزارش مجله نیلوفری به نقل از وزارت ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی، در مراسم امضای تفاهم نامه تکمیل پوشش نسل 4 تلفن همراه که بین یکی از اپراتورهای موبایل و شرکت راه آهن انجام شد، گفت: در بازدید هایی که از راه آهن داشتم سیستم های کنترلی و مدیریتی در استفاده از فناوری اطلاعات و مدیریت حمل و نقل ریلی توسعه قابل توجهی داشتند.

پوشش اینترنت نسل چهارم در مسیر حرم به حرم تکمیل می گردد

وی با بیان اینکه شرکت راه آهن در سال های اخیر در کنار ریل اقدام به توسعه فیبرهای نوری نموده است، اضافه نمود: براساس ماده 67 برنامه توسعه کشور تفاهمی بین شرکت ارتباطات زیرساخت و راه آهن برای استفاده از این شبکه فیبرهای نوری در مسیر ترانزیت و توسعه شبکه ملی، منعقد شده است. این اقدام درآمدهای غیرمستقیم راه آهن از بخش ارتباطات را محقق می نماید و ما نیز می توانیم شبکه گسترده تر و پایدارتری در کنار مسیرهای ریلی داشته باشیم.

جهرمی با اشاره به سفری که در چند ماه گذشته در یکی از مسیرهای ریلی داشته است، اضافه نمود: با توجه به قدمت و پیچیدگی هایی که در حوزه ریلی وجود دارد اما ارتباطات در این حوزه قوت و قدرت لازم را نداشته است.

وزیر ارتباطات با اشاره به مذاکراتی که با مدیریت این حوزه داشته است، تاکید نمود: یکی از دلایلی که می توانیم مردم را برای استفاده از خطوط ریلی تشویق کنیم ارائه ارتباطی پایدار، ارزان و باکیفیت در طول مسیر سفر است و یاری می نماید مسافرین به دلیل زمان بیشتری که نسبت به سفر هوایی در قطار هستند متصل به دنیای کاری باشند.

وی اضافه نمود: در ضمن وجود ارتباطات در طول مسیرهای ریلی برای کسب وکارها و شرکت های مسافربری می تواند درآمد های جانبی داشته باشد، به طور مثال پخش ویدیو های سرگرمی و یا برخی خدمات می تواند در این حوزه فعال گردد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه در پایش ها تعیین شد که 60 درصد خطوط ریلی کشور تحت پوشش نسل 2 موبایل است، توضیح داد: همچنین 38 درصد این خطوط به نسل 3 مجهز هستند که این عدد قابل قبولی نبود و به همین دلیل از اپراتورها برای توسعه و تکمیل پوشش اینترنت تلفن همراه نسل سوم و چهارم در ایستگاه ها و طول مسیر راه آهن دعوت شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه پوشش مسیر ریلی یک تکلیف برای ما است، گفت: در فاز نخست از حرم تا حرم (قم تا مشهد) و از قم تا تهران با هزار کیلومتر مسیر ریلی انتخاب شده و پوشش داده می گردد و در یک برنامه اجرایی که امروز تبادل می گردد در طول یک سال آینده کل این مسیر پوشش داده شده و در داخل قطار نیز خدمات وای فای ارائه می گردد.

وی اضافه نمود: امیدواریم این برنامه اجرایی موجب رضایت مردم باشد و باعث استفاده بیشتر از خطوط ریلی و کاهش فشارها به خطوط جاده ای شده و در نتیجه، کاهش آمار تصادفات جاده ای و صرفه جویی در هزینه های جانبی تصادفات بر دوش مردم و کشور را داشته باشیم.

آذری جهرمی توضیح داد: این مسیر همکاری در طرح حرم تا حرم متوقف نمی گردد و در فاز بعدی و در یک برنامه عملیاتی مسیر جنوب کشور نیز پوشش داده می گردد و مسیر اهواز که مسیر پرترددی است، در برنامه بعدی این حوزه واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 24

به "پوشش اینترنت نسل چهارم در مسیر حرم به حرم تکمیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش اینترنت نسل چهارم در مسیر حرم به حرم تکمیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید