پمپئی کوچک در سینمای متروکه کشف شد

به گزارش مجله نیلوفری، یک ساختمان تاریخی رومی که از آن به اسم پمپئی کوچک یاد می گردد در جریان کاوش در یک سینمای قدیمی واقع در ورونا شهری در شمال ایتالیا کشف شده است. این اکتشاف در پی کاوش در زیرزمین سینمای آسترا که پس از 20 سال متروکه بودن مورد بازسازی قرار گرفته است صورت گرفت.

پمپئی کوچک در سینمای متروکه کشف شد

باستان شناسان معتقدند این ساختمان رومی با توجه به دیوارنگاره های باشکوهی که در آن وجود دارد به قرن دوم میلادی بازمی شود و شبیه به یک پمپئی کوچک است.

هنوز معین نیست کاربرد این ساختمان تاریخی در گذشته چه بوده است اما کارشناسان معتقدند با توجه به فروریختن سقف و کشف آثاری از اشیاء چوبی سوخته به نظر می رسد این ساختمان زمانی دچار آتش سوزی شده است.

با این حال به رغم آتش سوزی همچنان دیوارنگاره های رنگین این ساختمان سالم باقی مانده اند. این اکتشاف و شواهد آتش سوزی سبب به وجود آمدن شباهت هایی بین آن و شهر تاریخی پمپئی که در سال 79 میلادی بر اثر فوران آتشفشان سوخت، شده است.

گاردین نوشت، سال گذشته هم کف پوشی از موزائیک های رومی در نزدیکی ورونا کشف شده بود. این کف پوش بخشی از یک ساختمان مجلل رومی که گمان می رود به قرن سوم میلادی تعلق دارد بوده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1607

به "پمپئی کوچک در سینمای متروکه کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئی کوچک در سینمای متروکه کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید