میزبانی جام جهانی کشتی در تهران منتفی شد

به گزارش مجله نیلوفری، سال 2019 میلادی در حالی رو به خاتمه است که میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی تهران منتفی و این رقابتها بطور رسمی به زمان دیگری موکول شد.

میزبانی جام جهانی کشتی در تهران منتفی شد

به گزارش مهر، پس از لغو میزبانی رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی به میزبانی تهران از سوی اتحادیه جهانی کشتی که قرار بود در روزهای 7 و 8 آذر برگزار گردد، متولیان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی و حتی بعضی نهادهای سیاسی وارد گود شدند تا میزبانی جام جهانی را دوباره به ایران بازگردانند. در ادامه این کوشش همه جانبه، اتحادیه جهانی به فدراسیون کشتی ایران گفت تاریخ جدید و پیشنهادی برگزاری این مسابقات را اعلام کند تا اتحادیه جهانی نیز طی رایزنی با تیم های شرکت کننده، زمینه برگزاری این مسابقات تا خاتمه سال 2019 میلادی را فراهم آورد.

به همین دلیل چندی پیش حسن رنگرز سخنگوی فدراسیون کشتی در تبادل نظر با خبرنگار مهر گفت روزهای 14 و 15 و همچنین 18 و 19 آذرماه به عنوان تاریخ پیشنهادی برگزاری جام جهانی در تهران به اتحادیه جهانی اعلام شده تا ایران بتواند در یکی از این دو تاریخ جدید، میزبان جام جهانی باشد. اما حالا با توجه به روزهای خاتمهی سال میلادی و گذشتن تاریخ های اعلام شده از سوی ایران، می توان پرونده برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2019 در تهران را مختومه دانست.

البته این به معنای خاتمه امیدواری متولیان ورزش و فدراسیون کشتی برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی نیست، چراکه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی چندی پیش در حاشیه مجمع سالانه هیات کشتی خراسان رضوی اظهارات امیدوارکننده ای را مطرح نمود. او در این رابطه گفت: طبق مصوبات اتحادیه جهانی کشتی، در سالی که المپیک برگزار می گردد، مسابقات جام جهانی برگزار نخواهد شد، اما این بار قرار شده تا جام جهانی استثنائا و بر خلاف تصمیم قبلی در سال 2020 میلادی برگزار گردد.

از سویی دیگر حسن رنگرز نیز در تایید اظهارات رئیس فدراسیون کشتی گفت: به تازگی ایمیلی از اتحادیه جهانی دریافت شده مبنی بر اینکه این اتحادیه در حال رایزنی برای برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در تهران است. اینطور که به ما اعلام شده این بار استثنائا اتحادیه جهانی مجاب شده مسابقات را به سال بعدی میلادی موکول کند. بدین ترتیب احتمالا جام جهانی در بهمن یا اسفندماه سال 1398 در ایران برگزار خواهد شد. ضمن اینکه اتحادیه جهانی بابت هزینه هایی که به خاطر تغییر زمان برگزاری جام جهانی به ما تحمیل شده نیز عذرخواهی نموده است.

با این شرایط می توان امیدوار بود ایران همچنان میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی است اما هنوز زمان دقیق آن از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام نشده و نمی توان تا ثبت رسمی این مسابقات در تقویم اتحادیه جهانی، قاطعانه در این مورد اظهار نظر کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 583

به "میزبانی جام جهانی کشتی در تهران منتفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی جام جهانی کشتی در تهران منتفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید