مستندسازی در اولین بیمارستان درگیر کرونا

به گزارش مجله نیلوفری، مراحل مبارزه با ویروس کرونا در بیمارستان کامکار قم به عنوان نخستین بیمارستان ایرانی که درگیر این بیماری شده، با کوشش جمعی از مستندسازان خانه مستند قم، مستندسازی شد.

مستندسازی در اولین بیمارستان درگیر کرونا

به گزارش مجله نیلوفری آنلاین به نقل از ایسنا، جواد یقموری یکی از کارگردانان مجموعه مستندهای کوتاه مرتبط با موضوع کرونا، گفت: حدود ده روز است که همراه با مهدی امینی دیگر کارگردان این مجموعه مشغول تصویربرداری از بیمارستان کامکار،قم هستیم.اینجا نخستین بیمارستانی است که درگیر کرونا شد و خیلی زود ظرفیتش تکمیل و بیماران به بیمارستان های دیگر ارجاع داده شدند.

وی توضیح داد: در این آثار مستند، کوشش پرسنل بیمارستان کامکار از پزشکان گرفته تا نیروهای خدماتی، همچنین نیروهای جهادی، بیماران و همراهانشان که همگی قهرمانان مبارزه با کرونا محسوب می شوند، به تصویر کشیده می گردد.

یقموری با تاکید بر این که این مجموعه مستندها نگاهی امیدبخش دارند و در نهایت به صورت یک فیلم مستند بلند درخواهند آمد، بیان کرد: ما در ابتدا تصمیم داشتیم مستندی بلند از این روزهای بیمارستان کامکار و موضوعاتی که پیرامون کرونا در آن شکل گرفته، فراوری کنیم اما زمانی که تصویربرداری را آغاز کردیم، متوجه کمبودها و فقدان فراوری آثار کوتاه در این زمینه شدیم؛ چرا که گزارش های رسانه ای در این باره وجود دارد اما مستندی فراوری نشده است. به همین دلیل به تصویربرداری در قالب مستندهای کوتاه ادامه دادیم و تصمیم داریم در نهایت این مستندها را به یک اثر سینمایی تبدیل کنیم.

وی اضافه نمود: دانشگاه علوم پزشکی، وزارت ارشاد و نیروی انتظامی استان قم همراهی خوبی با ما داشتند و قصد داریم یکی از مجموعه های کوتاه فراوری شده با موضوع طلاب جهادی را به زودی در فضای مجازی منتشر کنیم.

مهدی امینی دیگر کارگردان این مجموعه مستندها با اشاره به لحظات شیرینی که در کنار تلخی ها در این بیمارستان شاهدش هستند، گفت: گاهی کادر پزشکی، پرستاری، خدمات و نیروهای جهادی یادشان می رود که کرونا وجود دارد، چرا که در حین انجام وظیفه لحظات شیرینی هم در این بیمارستان شکل می گیرد.

وی لباس های یک شکل کادر اجرایی بیمارستان از ریاست تا خدمات برای مبارزه با کرونا را ایجاد نماینده فضایی خاص دانست و اضافه نمود: این چهره های گمنام که تنها چشم هایشان تعیین است، خلق نماینده لحظات شیرینی هستند که مقابل دوربین ما به تصویر کشیده می گردد.

امینی در انتها تاکید نمود: ما بنا بر انجام وظیفه و بدون دعوت به این بیمارستان آمدیم و به فیلمبرداری ادامه می دهیم. حال نوبت مسوولان است که به دیده شدن این لحظات یاری نمایند، چرا که این تصاویر ناب در شرایط فعلی مردم را آرام می نماید. همان طور که ماسک و دارو این روزها امری لازم است، تماشای این تصاویر امیدبخش از نخستین بیمارستان درگیر با کرونا هم ضروری به نظر می رسد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 729

به "مستندسازی در اولین بیمارستان درگیر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستندسازی در اولین بیمارستان درگیر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید