مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و 8 گام تا مهاجرت به آمریکا برای برندگان لاتاری چیست

به گزارش مجله نیلوفری، برندگان لاتاری سال جاری قطعا یکی از خوش شانس ترین افراد روی زمین هستند چون به علت برطرف بن ترامپ و آمدن واکسن کرونا این عزیزان شانس خیلی زیادی برای دریافت ویزا و مهاجرت رو دارند ولی تنها مسئله ای که میتونه باعث ویزا ندریافتشون بشه، عدم آگاهی در مورد مراحل و اشتباه انجام دادن امور بشود برای همین ما این مقاله رو نوشتیم تا مقداری آگاهی این عزیزان رو در این امر افزایش بدیم.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و 8 گام تا مهاجرت به آمریکا برای برندگان لاتاری چیست

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

اشتراک انجام امور برندگان لاتاری به برتر مهاجر

اصلا نگران نباشید، میتونید تمامی امور مربوط به لاتاری خودتونو به مجموعه برتر مهاجر بسپارید، فقط کافیه اشتراک تهیه کنید و مجموعه برترمهاجر تا انتهای جهت از شما حمایت میکند و امور شما را انجام م یدهد برای تهیه اشتراک برندگان لاتاری کلیک کنید

پکیج آموزشی اخذ ویزای لاتاری مخصوص برندگان لاتاری

برای اینکه بتوانید اطلاعات مفیدی پیدا کنید می توانید از آموزش های برتر مهاجر برای این کار بهره ببرید. به طور کلی این مجموعه دوره ای را برای شما آماده نموده که می توانید 0 تا 100 مهاجرت به وسیله لاتاری و اخذ ویزای لاتاری را به صورت اصولی پشت سر گذاشته و بدون داشتن هیچ گونه استرس از مهاجرت خود نهایت لذت را ببرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت برتر مهاجر مراجعه کنید.

مشاوره برندگان لاتاری

ضمناً برندگان می توانند وقت مشاوره تهیه نمایند برای این کار باید وارد وب سایت برترمهاجر شوید سپس در منوی برندگان، مشاوره برندگان را انتخاب کنید و به صورت آنلاین وقت رزرو کنید.

Case number چیست؟

Case namber یا کیس نامبر به معنای شماره پفراینده است که برای برندگان لاتاری صادر می گردد. در اولین نامه که همان نامه قبولی شما است کیس نامبر خود را دریافت خواهید کرد. این کد دارای 14 کاراکتر می باشد که شامل حروف و اعداد مختلفی است. به طور کلی 4 رقم اول مربوط به عنوان لاتاری که در آن شرکت کردید است برای مثال در 2022، 2 کاراکتر بعدی شامل مخفف قاره ای است که در آن قرار دارید برای مثال قاره آسیا که با AS نشان داده شده. در نهایت 8 رقم آخر نشان دهند چندمین برنده لاتاری است، برای مثال عدد 0002543 است؛ این رقم هر چه قدر پایین تر باشد زود تر باید برای امور برندگان لاتاری اقدام کنید چون زودتر به مصاحبه دعوت خواهید شد.

به این نکته توجه کنید که برندگان لاتاری باید حتماً فرم DS-260 را پر نموده و آن ارسال نمایند تا برای مصاحبه دعوت شوند.

در صورتی برنده شدید کیس نامبر خود را در اختیار هر شخصی نگذارید. افراد سودجو ممکن است در فرایند مهاجرت شما اختلال ایجاد نمایند و در نهایت شما نمی توانید ویزا دریافت کنید. اصلاً برنده شدنتان به هیچ فردی مطرح نکنید، زیرا افرادی که تجربه مهاجرت به وسیله لاتاری نداشتند ممکن است اطلاعات اشتباه به شما بگویند یا اصلاً شما از این نوع مهاجرت نا امید نمایند و شما شانس مهاجرت به آمریکا را از دست دهید. پیشنهاد می کنیم که اگر این موضوع را می خواهید مطرح کنید به افرادی بگویید که لاتاری برنده شدند و به آمریکا مهاجرت کردند؛ این افراد می توانند اطلاعات و تجربیات مفیدی در اختیار شما بگذارند.

Visa bulletin چیست؟

Visa bulletin یا ویزا بولتن یک سامانه اطلاع رسانی مربوط به وزارت امور خارجه آمریکا است. در این سامانه می توانید اطلاعات مفید از جمله وقت تقریبی مصاحبه خود را دریافت کنید. اطلاعات این سامانه تنها مربوط ویزای لاتاری نیست بلکه می توانید برای ویزاهای خانوادگی و … اطلاعات خوبی دریافت کنید. برای چک کردن اینکه نوبت کیس نامبر شده یا نه می توانید عبارت Visa bulletin سرچ نموده و وارد سایت وزارت امور خارجه آمریکا شوید.

DS-260 چیست؟

در واقع DS-260 یک فرم است که شما با پرکردن آن درخواست خود را برای دریافت ویزا اعلام می کنید. این فرم از حساسیت بالایی برخوردار است و در صورتی که در پرکردن آن صداقت و دقت نداشته باشید، نمی توانید ویزا دریافت کنید. پر کردن این فرم یکی از مراحلی است که باید آن را انجام دهید. آموزش دقیق پرکردن این فرم با جزئیات در راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا شرح داده شده که شما می توانید از آن بهره مند شوید.

مراحل امور برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

در این بخش برای شما یک نقشه راه برای مهاجرت به آمریکا به وسیله لاتاری خواهیم گفت که شما می توانید دیدی واضح تر نسبت به جهت خود داشته باشید. البته اگر علاقه مندید که این نقشه راه را با جزئیات کامل مشاهده کنید می توانید به لینک راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا در بخش قبل مراجعه کنید.

گام اول: آنالیز شرایط ثبت نام و دریافت کیس نامبر

در گام اول باید شرایط ثبت نام خود را آنالیز کنید و ببینید که آیا برنده شدید یا خیر. در این مرحله در صورتی که برنده شده باشید برای شما کیس نامبر صادر می گردد. افرادی که در سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر ثبت نام کردند، در زمان اعلام نتایج برای آن نتیجه ارسال خواهد شد و در صورتی که برنده شده باشند می توانند از خدمات این مؤسسه به صورت رایگان استفاده نمایند.

گام دوم: تکمیل فرم DS-260

در این گام باید دقت بسیاری داشته و برای پر کردن فرم DS-260 باید صداقت کامل داشته باشید. هر گونه اطلاعات اشتباه باعث می گردد که شما در سفارت ریجکت شده و برای شما ویزا صادر نگردد. این فرم طولانی احتیاج به اطلاعات مختلفی دارد که هر گونه اشتباه باعث از دست رفتن شانس شما می گردد. برای اینکه بتوانید به راحتی و بدون هیچ استرسی این فرم را پر کنید می توانید از دوره راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا بهره ببرید که این موضوع را با جزئیات کامل شرح داده شده.

گام سوم: جمع آوری و تکمیل مدارک

مدارکی هستند که باید نسبت به شرایط خود باید جمع آوری کنید و آن ها را به صورت رسمی ترجمه نموده و مستندسازی کنید. این مدارک باید نسبت به اطلاعاتی که در فرم DS-260 وارد کردید ارائه دهید؛ در واقع برای تمامی نوشته و گفته های خود باید یک مدرک قابل استناد داشته باشید.

گام چهارم: تزریق واکسن

یکی از مدارک مهم که باید به آن توجه کنید، واکسیناسیون است. برای دریافت این مدرک که به آن کارت زرد گفته می گردد باید چند واکسن مختلف در بازه های زمانی مختلف تزریق کنید. زمان مورد احتیاج برای تزریق این واکسن ها حدود 6 ماه است پس توجه کنید که هر چه زودتر باید برای واکسن ها خود اقدام کنید تا از برنامه مهاجرت خود عقب نیفتید.

گام پنجم: چک کردن ویزا بولتن

برای اینکه بدانید که کیس نامبر شما چه زمانی کارنت می گردد باید به این سامانه مراجعه کنید. در این سامانه اطلاعات هر قاره به صورت جداگانه صادر شده و شما می توانید اطلاعات مورد احتیاج را به تفکیک مشاهده کنید.

گام ششم: مدیکال و دریافت وقت سفارت

قبل از اینکه به سفارت برای مصاحبه مراجعه کنید باید توسط پزشک مورد اعتماد سفارت معاینه شوید. در خاتمه معاینات لازم برای شما نامه ای پلمب شده صادر می گردد که باید در حفظ این نام دقت کنید؛ زیرا داشتن هر گونه آسیب در پاک یا پلمب نامه باعث رد شد آن مدرک شما می گردد.

گام هفتم: انجام مصاحبه

مصاحبه یکی از مراحلی است که در دریافت ویزا برای شما تأثیر زیادی دارد. در این مرحله بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید و صداقت کامل در کلام خود داشته باشید.

گام هشتم: اخذ گرین کارت آمریکا

نتیجه تمامی کوشش ها و زحماتی که در طی چند مرحله انجام دادید در این گام خواهید دید. یکی از لذت بخش ترین لحظاتی که هر فردی دوست دارد در زندگی خود تجربه کند، در دست داشتن گرین کارت آمریکا است. در این گام زمانی که شما وارد خاک آمریکا شدید می توانید درخواست خود را برای دریافت گرین کارت اعلام کنید تا پس از گذشت حدوداً 13 روز گرین کارت خود را دریافت کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1502

به "مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و 8 گام تا مهاجرت به آمریکا برای برندگان لاتاری چیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و 8 گام تا مهاجرت به آمریکا برای برندگان لاتاری چیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید