قابلیت ایمنی تازه گوگل برای کاربران خردسال

به گزارش مجله نیلوفری، گوگل نوعی قابلیت ایمنی را فعال نموده که به کاربران زیر 18 سال امکان می دهد برای حذف تصاویرشان از نتایج جست و جو درخواست نمایند.

قابلیت ایمنی تازه گوگل برای کاربران خردسال

گوگل اولین بار این گزینه را در ماه اوت و در راستای تدابیر ایمنی نو برای بچه ها معرفی کرد اما اکنون آن را به طور گسترده برای کاربران عرضه نموده است.

این غول اینترنتی گفت هر گونه تصاویر خردسالان به استثنای موارد منافع عمومی یا دارای ارزش خبری را حذف خواهد نمود. این درخواستها می توانند از سوی خردسالان، والدین، قیم یا نمایندگان قانونی دیگر آنها مطرح شوند.

برای این منظور کاربران باید آدرس URL که می خواهند حذف گردد، نام و سن فرد خردسال و نام فردی که به نمایندگی از طرف وی درخواست می نماید را ارائه نمایند. گوگل گفت تحت این سیاست امکان حذف URL های وب (صفحات دارای متن و عکس) تحت این سیاست وجود ندارد. بعلاوه گوگل نمی تواند تصاویر را از وب سایتهای میزبانی نماینده آنها حذف کند و در این مورد، کاربران باید با وب مستر تماس گرفته و حذف محتوا را درخواست نمایند. گوگل برای یاری بیشتر لینک دستورالعمل نحوه تماس با وب مستر سایت را گذاشته است.

بر اساس گزارش انگجت، تا زمانی که گوگل به شکل فعال به حذف تصاویر نپردازد، معیارهایی که برای منافع عمومی یا ارزش خبری مصداق پیدا می نمایند را مشاهده نخواهیم کرد. با این حال در مجموع به نظر می رسد بیشتر تصاویری که یک خردسال یا قیم وی درخواست کند، حذف خواهند شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1738

به "قابلیت ایمنی تازه گوگل برای کاربران خردسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت ایمنی تازه گوگل برای کاربران خردسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید