فروش بازی های قدیمی نید فور اسپید تا ده روز دیگر متوقف می گردد

به گزارش مجله نیلوفری، شرکت الکترونیک آرتس در اقدامی جدید برخی از بازی های قدیمی نید فور اسپید (Need for Speed) را از فروشگاه های دیجیتال حذف نموده است و حتی بخش آنلاین آن ها هم قرار است مدتی بعد از کار بیفتد.

فروش بازی های قدیمی نید فور اسپید تا ده روز دیگر متوقف می گردد

علاوه بر اینکه نسخه دیجیتال این بازی ها از فروشگاه های دیجیتالی برداشته شده اند، فروشگاه داخلی درون این بازی ها هم بسته شده است و الکترونیک آرتس اعلام نموده که میخواهد سرورهای این بازی ها را در چند ماه آینده از کار بیندازد. الکترونیک آرتس بیان می نماید که این تصمیم به منظور تغییر تمرکز آن ها به سوی آینده مجموعه بازی نید فور اسپید اجرا شده است. همچنین آن ها اشاره می نمایند که تعداد بازیکنان زیادی در حال حاضر به تجربه این آثار نمی پردازند که بتوان پشتیبانی از این بازی ها را توجیه کرد.

فهرست بازی هایی که توسط EA حذف شده اند، به توضیح زیر است؛

  • Need for Speed Carbon
  • Need for Speed Undercover
  • Need for Speed Shift
  • Need for Speed Shift 2: Unleashed
  • Need for Speed The Run

این بازی ها که از فروشگاه های دیجیتال حذف شده اند، دیگر برای خرید در دسترس هواداران نخواهند بود و حتی بازیکنان نمی توانند از فروشگاه درون بازی خرید نمایند. طبق گفته الکترونیک آرتس سرورهای این آثار در تاریخ (31 اوت 2021) از کار خواهند افتاد و از آن موقع به بعد فقط ویژگی های آفلاین بازی قابل استفاده خواهند بود.

مدیر روابط اجتماعی الکترونیک آرتس در ردیت درباره این موضوع گفته است: تیم های توسعه و کارکنان عملیاتی در این سال ها وقت و اشتیاق زیادی را برای توسعه، خلق و نگهداری از بازی ها صرف نموده اند و ما عاشق این هستیم که ببینیم شما به تجربه این بازی های می پردازید. با این حال، تعداد بازیکنان این چند اثر به اندا زه ای رسیده است که دیگر امکان پذیر نیست که ما پشت صحنه کارها یی برای نگه داری بازی های Need for Speed Carbon، Need for Speed Undercover، Need for Speed Shift، Need for Speed Shift 2: Unleashed و Need for Speed Shift 2: Unleashed را انجام دهیم.

این بازی ها در گذشته در فروشگاه دیجیتال الکترونیک آرتس یعنی اوریجین برداشته شده بودند و حال دیگر در استیم هم در دسترس نیستند. معین است که این اقدام می تواند باعث ناراحتی و عصبانیت برخی از هواداران نید فور اسپید گردد. البته، حرف الکترونیک آرتس درباره کم بودن تعداد بازیکنان این آثار اشتباه نیست چراکه مدت زیادی از عرضه آن ها سپری شده است.

در این میان، نکته امیدوارنماینده هم برای هواداران این مجموعه وجود دارد. مدتی پیش اندرو ویلسون، مدیر الکترونیک آرتس، بیان کرد که برنامه های زیادی برای این سری در نظر گرفته اند و اکنون که EA توانسته شرکت کدمسترز را تصاحب کند، آن ها با یاری توانایی استودیوهای این شرکت می توانند آینده ای بهتر را برای مجموعه بازی نید فور اسپید فراهم نمایند. باید منتظر ماند و دید که ادعای مدیرعامل الکترونیک آرتس تا چه اندازه ای صحیح از آب در می آید و آیا هواداران این مجموعه قدیمی می توانند بعد از مدت ها شاهد احیای واقعی نید فور اسپید باشند یا خیر.

منبع: PC Gamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1564

به "فروش بازی های قدیمی نید فور اسپید تا ده روز دیگر متوقف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بازی های قدیمی نید فور اسپید تا ده روز دیگر متوقف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید