طراحی اولین اطلس کامل قلب انسان

به گزارش مجله نیلوفری، مطالعه سلول های قلب انسان اهمیت زیادی دارد، زیرا این سلول ها را بر خلاف مثلا سلول های سرطانی نمی توان در آزمایشگاه پرورش داد. نمی توان تحقیقات کاردیولوژی روی موش ها انجام داد، زیرا قلب آن ها تفاوت زیادی با قلب انسان دارد.

طراحی اولین اطلس کامل قلب انسان

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی جلد کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

محققان آمریکایی اولین اطلس کامل قلب انسان را طراحی کردند. این اطلس، کلکسیونی از نقشه هایست که روی آن ها تقریبا نیم میلیون سلول و کار هر یک از آن ها ثبت شده است.

مطالعه سلول های قلب انسان اهمیت زیادی دارد، زیرا این سلول ها را بر خلاف مثلا سلول های سرطانی نمی توان در آزمایشگاه پرورش داد. نمی توان تحقیقات کاردیولوژی روی موش ها انجام داد، زیرا قلب آن ها تفاوت زیادی با قلب انسان دارد.

محققان انستیتوی پزشکی هاوارد هیوز از قلب انسان در پژوهش های خود استفاده کردند که خیلی سریع برای پیوند منجمد شده بود، اما به دلیلی مورد استفاده قرار نگرفت. برای ایجاد اطلس سلول های قلب از 14 قلب اهدایی، 7 قلب مرد و 7 قلب زن استفاده کردند.

کریستین سیدمن رهبر این پژوهش گفت: برای دانستن اینکه چه اتفاق در زمان بروز انواع بیماری های قلبی رخ می دهد، ابتدا باید فهمید چه فرایندی نرمال است. برای اولین بار از شاخص معینی برای هر یک از سلول ها برخور دار می شویم.

در زنان کاردیومیوسیت ها- سلول های عضلانی در قلب بیشتر از مردان است. شاید همانا این امر دلیل تفاوت بیماری قلبی در زنان و مردان است. با آزمایش روی 14 قلب تفاوت زیادی را مشاهده کردیم. قلب بمراتب عضو دشوارتری از آن است که خیلی ها تصورش را می کردند.

اطلس سلول های قلب بخشی از پروژه عظیم تهیه نقشه تمام انواع سلول های بدن انسان است که سرمایه آن توسط بنیاد مارک زوکربرگ و پریتسلی چان تأمین می گردد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1063

به "طراحی اولین اطلس کامل قلب انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی اولین اطلس کامل قلب انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید