صادرات ال پی جی ایران به آسیا مجددا افزایش یافت

به گزارش مجله نیلوفری، خبرنگاران:طبق اعلام منابع کشتیرانی صادرات ال پی جی ایران به آسیا که در ماه آگوست به 152 هزار تن کاهش یافته بود، برای بارگیری در ماه سپتامبر مجددا به حدود 300 هزار تن افزایش یافته است. بیشتر این محموله ها به چین و یکی هم به هند ارسال می شوند.

صادرات ال پی جی ایران به آسیا مجددا افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری پلاتز، منابع کشتیرانی روز پنجشنبه اعلام کردند: صادرات ال پی جی ایران به آسیا که در ماه آگوست به 152 هزار تن کاهش یافته بود، برای بارگیری در ماه سپتامبر مجددا به حدود 300 هزار تن افزایش یافته است. بیشتر این محموله ها به چین و یکی هم به هند ارسال می شوند.

چین قرار است حدود 240 هزار تن در قالب 6 محموله و هند یک محموله 45 هزار تنی دریافت نماید.

به گفته این منابع، محموله های بارگیری شده در ماه آگوست شامل ث محموله 33 هزار تنی به چین و یک محموله 20 هزار تنی به هند بود.

منابع مطلع افزودند، صادرات ال پی جی ایران پس از رسیدن به بالای 300 هزار تن در ماه آوریل در ماه می به بالاترین رقم یعنی 319 هزار تن رسید و نشان داد که این کشور در حال رسیدن مجدد به حجم صادرات پیش از اعمال تحریم های جولای 2012 است.

ایران در می 2013 پس از 8 ماه وقفه به دلیل تحریم های بیمه ای اتحادیه اروپا، صادرات ال پی جی خود را از سر گرفت. به گفته این منابع، اما حجم این صادرات کاهش یافت پیش از رسیدن به 242 هزار تن در ماه جولای، در ماه ژوئن به 199 هزار تن کاهش یافت.

منابع مطلع اضافه کردند، مقصد محموله های بارگیری شده در ماه جولای کشورهایی نظیر کره جنوبی و جنوب شرق آسیا بودند، اما خریدار عمده چین بود.

بر اساس آمارهای به دست آمده از منابع کشتیرانی، در ماه های آگوست و سپتامبر، مجموع حجم صادرات ال پی جی ایران به آسیا از ماه ژانویه به حدود 2.1 میلیون تن رسید.

از این رقم، 1.7 میلیون تن به چین و مابقی به کشورهای هند، کره جنوبی و جنوب شرق آسیا صادر شد.

در میان کشتی های بارگیری شده در ماه های آگوست و سپتامبر یک کشتی متعلق هب شرکت گالاتا دنیزچیلیک ترکیه قرار داشت که قبلا در فهرست کشتی های حمل کنده ال پی جی ایران به آسیا قرار نداشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 477

به "صادرات ال پی جی ایران به آسیا مجددا افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات ال پی جی ایران به آسیا مجددا افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید