شریعتی: طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین ، خانوار های فاقد خودرو از یارانه انرژی بهره مند می شوند

به گزارش مجله نیلوفری، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس جزئیاتی از طرح تغییر سهمیه بندی بنزین را ارائه کرد و گفت: در این طرح افراد فاقد خودرو هم از یارانه انرژی استفاده نموده و عدالت بیشتری رعایت خواهد شد.

شریعتی: طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین ، خانوار های فاقد خودرو از یارانه انرژی بهره مند می شوند

به گزارش گروه مالی مجله نیلوفری، مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با شبکه خبر درباره جزئیات طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین، گفت: آنچه در این طرح هم اکنون در مجلس دنبال می شود استمرار شرایط فعلی قیمت گذاری بنزین است و تغییری در آن رخ نخواهد داد.

وی اضافه کرد: اگر طرح جدید سهمیه بندی بنزین به تصویب نمایندگان مجلس برسد و شورای نگهبان هم آن را تأیید کند سهمیه بندی بنزین از هر خودرو به هر فرد و کد ملی هر ایرانی تغییر خواهد نمود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس توضیح داد: در این طرح مقرر شده افرادی که فاقد خودرو هستند و خانوار هایی که خودرو ندارند در یک نظام عادلانه تر از یارانه انرژی بنزین بهره مند شوند.

شریعتی گفت: طبق آمار ها بیش از 50 درصد خانوار های ایرانی فاقد خودور هستند البته بعضی از این خانوار ها هم بیش از یک دستگاه خودرو دارند؛ لذا عادلانه نیست که افرادی که خودرو ندارند از یارانه انرژی در این بخش محروم باشند.

وی اضافه کرد: بنا داریم با حفظ میزان مصرف بنزین در کشور و محاسبات صورت گرفته به 7دهم تا 8 دهم لیتر در روز به ازای هر کد ملی رسیده ایم که به هر فرد و اعضای خانوار ها و روی کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ شود و اگر آن ها سهمیه خود را استفاده کردند از یارانه انرژی بهره بردند و اگر هم از این سهمیه استفاد ننموده و یا به صورت ناقص استفاده کردند می تواند در یک سامانه ای سهمیه خود را به دیگران واگذار نمایند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در سامانه در نظر گرفته شده قیمت واگذاری آن زیر 3 هزار تومان (قیمت دوم بنزین) خواهد بود و اگر هم نخواست آن را بفروشد در سرانجام ماه به دولت بازمی شود تا دولت بتواند آن را صادر نموده و از این طریق مابه التفاوت آن را روی کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ کند تا خود افراد سرپرست نحوه استفاده از آن را مدیریت نمایند.

شریعتی در سرانجام گفت: در این طرح افراد فاقد خودرو از یارانه انرژی توزیعی هم استفاده خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 1028

به "شریعتی: طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین ، خانوار های فاقد خودرو از یارانه انرژی بهره مند می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتی: طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین ، خانوار های فاقد خودرو از یارانه انرژی بهره مند می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید