دقیقی: تاکید نبی بر ادامه پروژه های عمرانی فدراسیون فوتبال بود، به دنبال تامین منابع اقتصادی از فیفا هستیم

به گزارش مجله نیلوفری، سعید دقیقی، مسئول بخش عمرانی فدراسیون فوتبال می گوید که با تاکید دبیر کل فدراسیون فوتبال پروژه های عمرانی در مرکز ملی فوتبال ادامه خواهد داشت.

دقیقی: تاکید نبی بر ادامه پروژه های عمرانی فدراسیون فوتبال بود، به دنبال تامین منابع اقتصادی از فیفا هستیم

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سعید دقیقی، مسئول بخش عمرانی فدراسیون فوتبال درباره آخرین شرایط پروژه های عمرانی این فدراسیون گفت: بخشی از پروژه ها که در AFC تعریف شده و منابع آن را گرفتیم، کارها در حال اجرا است. یک پروژه خوابگاه بانوان بوده که کار ساخت آن پیش می رود و دو پروژه دیگر هم در آستانه بازگشایی پاکت مناقصه هستیم تا بودجه آن را برای AFC تعریف کنیم تا منابع لازم را به دست بیاوریم. در این زمینه نیز بخش بین الملل فدراسیون در حال اجرا مکاتبات است و اگر همه چیز درست پیش برود و تامین منابع گردد، دو پروژه مرتبط با AFC نیز پیش خواهد رفت.

وی در مورد اینکه گویا پیمانکار زمین شماره یک آموزشگاه ملی فوتبال هم معین شده اما مشکل نقدینگی برای آغاز پروژه وجود دارد، گفت: زمین شماره یک ابتدا اینگونه تصویب شده بود که مانند قبل فقط چمن طبیعی کار گردد اما بعد از جلسه ای در کمیته فنی تصمیم بر آن شد تلفیقی از چمن طبیعی و مصنوعی باشد و در این خصوص با پیمانکار نیز جلسه ای را برگزار کردیم تا راهی برای دریافت بودجه از فیفا پیدا کنیم. پیمانکار انتخاب شده، بودجه در فیفا تامین شده، اما مشکل پرداخت وجود دارد. تحریم ها دامن فوتبال را هم گرفته و با اینکه شعار فیفا فوتبال بدون سیاست است، اما می بینیم که تا این لحظه انتقال این پول مسائلی دارد. هرچند مسئولان فدراسیون فوتبال و بخش بین الملل در کوشش هستند تا این مشکل را رفع نمایند.

مسئول بخش عمرانی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کار ساختمان فدراسیون فوتبال پس از دو بار کلنگ زنی به کجا رسیده و گویا متوقف شده است، گفت: وقتی پروژه ای کلنگ زنی می گردد، یعنی تصمیمی برای آغاز یک کار گرفته شده است. هر پروژه ای تعریف صفر و یک دارد و ما هم پس از کلنگ زنی قصد داشتیم مسابقه ای برای طراحی ساختمان فدراسیون فوتبال بگذاریم که این مسئله منتفی شد و از طراحان مطرح کشور دعوت کردیم تا در مناقصه طراحی ساختمان فدراسیون فوتبال شرکت نمایند. مناقصه دو مرحله ای نیز انجام شد و از میان بهترین طراحان انتخاب هایی را انجام دادیم و منتظر باز شدن پاکت ها و دستور هیئت رئیسه و ریاست فدراسیون فوتبال برای انتخاب طراح هستیم.

دقیقی در مورد کنار رفتن ابراهیم شکوری از دبیرکلی فدراسیون فوتبال به عنوان یکی از مدیران جوان این فدراسیون گفت: شکوری 17 ماه در بالاترین سطح اجرایی فوتبال کشور بود که با توجه به تجربه اولی که داشت، عملکردش در این مدت خوب بود. در هر صورت با توجه به مسائل اساسنامه ای و فرصت محدود سرپرستی، آقای بهاروند این تصمیم را گرفت که به جای شکوری آقای نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال گردد. نبی هم فردی با تجربه است که با توجه به مسائل تحریم و شرایط مالی فوتبال کشور می تواند یاری های زیادی در این شرایط داشته باشد، درباره آقای شکوری هم صحبت هایی با آقای نبی و بهاروند داشته ایم که در بخش دیگری از وجود او به عنوان مدیر جوان بهره ببرند. فکر می کنم نقطه عطف این دوره از فدراسیون فوتبال همین حضور مدیران جوانی چون من، شکوری و نکیسا در بخش های مختلف فدراسیون بود که این کار با شجاعت آقای تاج و ساکت رقم خورد و آنها نیز با یک فلسفه این کار را انجام دادند.

وی درباره ادامه مسابقات لیگ برتر اعلام کرد: در این خصوص مسئولان سازمان لیگ تصمیم گیری خواهند کرد که طبق دستورات فیفا و AFC خواهد بود. به نظرم کمی باید صبر کنیم تا ببینیم جهان چه تصمیمی می گیرد تا ما هم یک تصمیم خوب بگیریم و با حفظ سلامت بازیکنان و علاقه مندان به فوتبال تصمیم بگیریم.

مسئول بخش عمرانی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا با حضور مهدی محمدنبی پروژه های عمرانی سرعت خواهد گرفت یا نه، گفت: ما در این مدت خیلی کارها را پیش بردیم که تعویض آسفالت مجموعه آموزشگاه ملی فوتبال، ساخت ساختمان فوتسال که در آستانه بهره برداری است، ساختمان خوابگاه بانوان که اگر بودجه برسد تا شش ماه دیگر آماده بهره برداری می گردد کارهایی بوده که در آموزشگاه ملی فوتبال انجام داده ایم. آقای نبی هم در بازدیدی که داشتند، تاکید کردند این پروژه ها با قدرت ادامه پیدا کند تا از نظر امکانات به سطح اول فوتبال آسیا و حتی جهان تبدیل شویم.

دقیقی در مورد اینکه آیا محمدرضا ساکت به آموزشگاه ملی فوتبال می آید و گفته شده از این پس فقط به عنوان مدیر تیم های نوجوانان و جوانان فعالیت خواهد نمود، گفت: سلایق مختلف است، اما آقای ساکت جزو مدیران خوب فوتبال بوده که تجربه اجرایی او این را نشان می دهد. هر جایی که باشند، امیدوارم تجربه او به فوتبال یاری کند، اما تا جایی که بنده می دانم آقای ساکت همچنان به عنوان مشاور ریاست فدراسیون فعالیت می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: nfliri.ir شناسه مطلب: 748

به "دقیقی: تاکید نبی بر ادامه پروژه های عمرانی فدراسیون فوتبال بود، به دنبال تامین منابع اقتصادی از فیفا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دقیقی: تاکید نبی بر ادامه پروژه های عمرانی فدراسیون فوتبال بود، به دنبال تامین منابع اقتصادی از فیفا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید